Contra spem spero. Україна йде у вирішальний бій

9 Жов, 2015| автор:

Збірна України і крайнощі – це вже ледь не поняття-синоніми. Принаймні останні два відбірні цикли проходять за одним і тим же сценарієм. Ми спочатку довго і важко запрягаємо, по дорозі втрачаючи “свої” очки, а потім зі шкури ліземо в намаганнях створити героїчний подвиг. За два тури до завершення відбірного циклу на ЧЄ-2016 ситуація вкрай неоднозначна. Словакам програємо 3,5 очки, ті 0,5 – результат очних протистоянь, адже за однакової кількості залікових балів далі крокуватимуть наші географічні сусіди.

FjkmWYthY4M

Тобто, згідно найоптимістичнішому сценарію Словаччина має набрати в заключних турах не більше двох очок, а наша збірна здобути максимум: дві перемоги. Все б нічого, але в суперниках у словаків команди Білорусі та Люксембургу. Якщо ще одні наші сусіди теоретично і практично ще в змозі підготувати приємний для українців сюрприз, то перемога Люксембургу – це щось із розряду країни гномів, пегасів, та маленьких ельфів із горшечками золота, тобто фантастики.

j5kQHrGrLoM

Але маємо те, що маємо і відкинемо увесь статистичний тягар. Зараз нашій збірній справді немає що втрачати, адже третє місце нікуди не втече, а доля другого залежить не тільки від нас (якщо ще залежить взагалі). Чи не найкращий час для того, щоб зіграти розкуто, у власне задоволення і задоволення вболівальників. Так понесло моє перо, що навіть застосую два найстрашніших слова для Михайла Фоменка – “експерименти” та “ротація”.

Дивіться також: Відбір на Євро: 4 шалені голи, які перевернули все

Стосовно ротації не приховуватиму свого подиву включенням до заявки Каменюки. Ледь не КАЖДИЙ бачив саме його на лівому фланзі оборони, оскільки Шевчук вже не зовсім молодий… не так… оскільки Шевчук вже зовсім не молодий, та і втратив постійне місце в стартовому складі “Шахтаря”. Включення до заявки – це добре, але до основи – ще краще. З цим є сумніви, і швидше за все гору візьме досвід оборонця “гірників”.  Радує форма Селезньова, тому, на мою думку, його місце серед стартових 11 зацементовано насмерть. Інші футболісти були внесені до заявки цілком прогнозовано, та і перечислювати їх сенсу не бачу, адже зі слів самого тренера більшість з них не зможе підсилити гру. І взагалі у нас ледь не 15 чоловік грають у футбол, а інші для масовки.

JmZADw2tSLI

Та менше з тим, повернемось до майбутньої спайки матчів. Чомусь всі так заклопотані передчуттям поєдинку проти Іспанії, що складається враження, ніби Македонію за суперника ми не вважаємо. Дарма, любі друзі, ой дарма. Звісно, не буду оспівувати найближчого суперника дифірамбами широкими, як лани нашої квітучою неньки України, але цей матч легкою прогулянкою не стане, як мінімум.

Euh5Ad4nxos

Варто лише згадати гру у Львові. Нервові 1:0 і чимала кількість небезпечних моментів біля наших воріт. Знову ж таки, проблема гри першим номером, коли суперник віддає ініціативу, а наші гравці здебільшого у статичному положенні катають шкіряний поперек і назад. Такий рутинний футбол тільки на руку македонцям, ця команда не буде виплітати комбінаційні мережива, які зачаровуватимуть усіх, а гратиме досить просто, намагаючись при цьому позбавити Україну вільних зон і можливостей для швидких контратак.

Дивіться також: Приклад для України: Ірландія “зробила” чемпіонів світу

В такій ситуації важливу роль відіграватимуть персональні якості гравців і сміливість взяти на себе гру, повести команду вперед. Я зараз маю на увазі не лише наших вінгерів Ярмоленка і Коноплянку, а в першу чергу центральну вісь команди. Дуже хочеться побачити врешті-решт Руслана Малиновського. Хавбек “Зорі” не перестає тішити солідною, не по роках, грою  в чемпіонаті України, посівши роль вишуканого диригента атак своєї команди. При всій повазі до регалій вічно-молодого Анатолія Тимощука, але приходить час змін (загнав просто як політтехнолог, можна було б вставити гіперпосилання на сайт певної політичної сили, але поки що ніхто ще не проплатив подібну рекламу).

3n2Wx8epVlY

Хочеться сподіватись і вірити на припадки здорового глузду від нашого тренерського штабу і не шарахатись від побаченого складу і замін на 90+2 хвилині. Коротко підсумую написане вище, адже вангую, що мене віднесуть до списку хейтерів головного тренера, чи нашої збірної взагалі. Насправді все набагато простіше: ми критикуємо, коли є за що, але ми і хвалимо, коли є за що. Адже КАЖДИЙ з нас усім серцем підтримує збірну України і вимагає у відповідь належної гри, та результату. Отже, хлопці, хоча б на останок, зіграйте так, щоб навіть мікроскоп нам не допоміг знайти причини для критики.

Орієнтовний склад:

AVwwK1F-Ee8

Олександр Новак, Брутальний футбол


Menu Title