Динамівські “14/88″: атмосфера чемпіонства з гостьового сектору

18 Тра, 2015| автор:

Матч друзів. Матч братів. Але такого контексту він ще не мав ніколи. На “Олімпійський” завітав фіналіст Ліги Європи “Дніпро”. А “Динамо” могло оформити своє перше за 6 (!) років чемпіонство!

Матч друзів не міг обійтися без них, тому для мене він почався десь о 4-й із зустрічі на Майдані і такого серйозного півкола через Маріїнський парк, якісь невідомі раніше закутки київських джунглів, і аж до стадіону. У парку саме на тому місці, де під час Революції стояли мєнтовські бусіки, підбіг хлопак років 12-13-ти: “А у Вас стікера є?” Мене видавала дніпровська роза на рюкзаку. Пацан такий адекватний. Видно, що буде з нього нормальний фанат. Обмінявся з ним. Він сам з Білої Церкви, тому у мене опинився унікальний стікер ФК “Рось”. А хлопець побіг показувати мамі новинки у своїй колекції.

стік 2У надзвичайно тихому місці раптом натрапили на пам’ятник Пилипу Орлику. А через хвилин 15 опинилися у місці, з якого, мабуть, рідко хто бачив “Олімпійський”.

IMAG5945                       IMAG5947

І ось ми вже перед стадіоном: нацгвардійці снують туди-сюди, вболівальники “підзаряджаються”, черги в каси все ще не закінчуються.

IMAG5951

Потрапивши в кашу НСК, незвичним видалось, що матч починався ще при денному світлі. А також кількість людей на трибунах, яка була меншою від моїх особистих очікувань. У другому таймі повідомили: на матчі було трохи більше 50 тисяч. Не сказав би, що в цілому стадіон був справжнім 12-м гравцем. У порівнянні з матчем у четвер, коли дійсно всі несамовито гнали вперед “Дніпро”, сьогоднішня підтримка і антураж дещо програвали.

Але це не стосується динамівських ультрас, які дуже добре підготувалися до гри. Чудовий текстовик до 88-річчя клубу, візуальна підтримка (хлопці поділили свої сектори на сині і білі квадрати), крутий перфоманс з конфеті у другому таймі, пірошоу – це усе найяскравіше, що було у сьогоднішньому матчі!

vUxfQPkRTtc

Фото – Роксолана Корпанюк

5yGRmnStGDg

Фото – Роксолана Корпанюк

Сектор дніпрян виглядав не так потужно і монументально. Зате настрій і атмосфера на ньому була пречудова. Упродовж усієї гри найпопулярнішим  був дуже простий заряд: “Фіналістиии, фіналістиии, оле оле олеее”! І цим сказано все. На сектор завітав старий фанат “Дніпра”, який воює в “Айдарі”, а у першому таймі з другого ярусу розвісили банер у підтримку полку “Азов”.

RqLn6DY25Uc

Фото – Роксолана Корпанюк

Після матчу було здорово: навіть Мирон Маркевич підійшов подякувати фанам, а Бойка, одного з героїв піфінальної битви в Лізі Європи, взягалі підкидали на руках.

Щодо гри, то виглядала вона доволі спокійно. “Динамо” ніяк не могло показати чемпіонську гру, а резервісти “Дніпра” трималися гідно. Кілька разів сектор заряджав “Сваток! Сваток!”. Приємно бачити молодого українця, вихованця клубу, який прогресує, і в такому матчі зіграв на високому рівні.

Перевернути все міг Безус, який десь у середині другого тайму залишився один на 11-метровій позначці, але дивом не влучив у ворота. “Динамо” нагнітало біля воріт Лаштувки, і футбольне повір’я таки спрацювало: не забиваєш ти, забивають тобі. Домагой Віда вигриз м’яч у штрафному і пробив чеського голкіпера! У повітрі запахло чемпіонством, а на секторах з’явилося “волшебство”.

zMFNDcg9G6w

Фото – Роксолана Корпанюк

сектор2

Останні хвилини пройшли без особливих нервів для динамівців. Фінальний свисток – і “14/88″! 14 чемпіонство “Динамо” у 88-річчя клубу! Кияни найбільш рівно пройшли увесь чемпіонат, і таки здобули жаданий трофей. Проривів на поле не було, адже перед матчем Сергій Ребров просив фанів не робити цього у випадку перемоги. Тому гравці просто пройшлись колом пошани, подякували навіть гостьовому сектору (особливо “вечно первый Саша Шовковский”), і зникли у підтрибунному приміщенні.

Перше чемпіонство для Реброва у якості тренера, перше чемпіонство Рибалки, Буяльского, Сидорчука та інших молодих українців, keftab. які творитимуть новітню історію київського клубу.

Уже на виході зі стадіону зав’язалася розмова з унікальною людиною, киянином, який ходив на усі (!) матчі “Дніпра” у Лізі Європи на “Олмпійському”: “Брав завжди у центральні сектора!.. У мене є дві рози – “Динамо” і “Дніпра”, от за них вболіваю. Сьогодні ми перемогли, ти вибачай. Але у фіналі ми за “Дніпро” так вболівати будемо!.. Я взагалі, хотів, щоб “Дніпро” сьогодні виграв, щоб вони там ще “Шахтар” на 3 місце подвинули.” От такі вболівальники є.

Що ж, на “Дніпро” вже зовсім скоро чекає історичний фінал у Варшаві. А “Динамо” гріх не привітати – показали характер. З чемпіонством!

WnoEY-fusc8

Володимир Скиба, Брутальний Футбол


Menu Title