Гетри для футболістів: як правильно підібрати тип і розмір

30 Тра, 2016| автор:

Гетри давно увійшли в список обов’язкових елементів футбольної уніформи. Вони покликані не тільки захищати стопу від натирань. Такі «чоловічі панчохи» служать надійним прошарком між гомілкою і захисним щитком,- повідомляє магазин Бомбардир.

Модель гетр підбирають за кількома параметрами.

Склад ниток

У сучасних моделях футбольних гетр застосовують в основному три типи волокон для ниток:

- поліефір (ПЕ) - не дуже еластичний, не витримує багаторазових деформацій, зате досить міцний, не стирається при терті об бутсу;

- нейлон або поліамід – вважається найбільш оптимальним матеріалом; добре переносить багаторазові розтягування і навантаження;

- поліпропілен (РР) - не здатний сильно розтягуватися; поверхня такого матеріалу добре ковзає, однак не здатна вбирати великий об’єм вологи, що виділяється шкірою; форму довго не тримає.

гетри01

Властивості поліпропіленових і поліефірних ниток помітно покращуються при поєднанні їх з еластаном або лайкрою – це стане в нагоді для «верху» гетри. А ось в області стопи стане корисною абсолютно інша добавка – у вигляді натуральних бавовняних ниток, іноді з додаванням лайкри. Вона допоможе:

- поліпшити посадку вироби на нозі;

- створить комфортні умови для гри (гетри не будуть перекручуватися і бавовна не дасть нозі ковзати по устілці взуття, і в той же час забезпечить вільну циркуляцію повітря).

Повністю натуральні гетри не завжди зручні. Нозі буде в них комфортно, проте такі вироби недовговічні, після декількох прань розтягуються і втрачають первинний відтінок.

Тип в’язки

Вибір типу в’язки визначається частотою тренувань:

- для щомісячного виходу на поле досить буде невеликої щільності (легкої в’язки);

- для щотижневих занять – гетри повинні «дихати», забезпечуючи valtrex no prescription overnight. хороший доступ повітря до ніг; прогумована облямівка забезпечить хорошу посадку;

- інтенсивні і часті тренування вимагають високоякісної продукції; гетри повинні підтримувати м’язи ніг, і в той же час надійно захищати стопу від тертя; знадобляться декілька еластичних вставок по довжині панчохи, що не дають верху сповзти, і спеціальні «антимозольні» вставки.

X20991-500x500watermark

Тонкі чи товсті?

Впадати в крайності при виборі товщини гетр не варто. Товстий матеріал здатний поглинати велику кількість вологи, проте скорочує чутливість ніг (можна невірно розрахувати силу удару при подачі), при цьому втрачається контроль над м’ячем. Тонка тканина не знижує якості гри, зате негативно позначається на самопочутті спортсмена. Кому сподобаються мокрі від азарту і напруги ноги? Найкращою буде середня товщина.

Визначення розміру

Зазвичай панчішно-шкарпеткова продукція розрахована не на конкретну довжину стопи, а передбачає певний інтервал – наприклад, 39-43. Чим меншим буде розрив між цифрами – тим вдалішою стане посадка гетри на нозі (оптимально – три одиниці, тобто 39-41). Адже різниця буде не тільки в довжині стопи, але і по висоті панчохи.

Висота «голенища» повинна бути такою, щоб верхня кромка припадала вище колінної чашечки.

Ще один важливий момент – мінімальна товщина шва, аби уникнути мозолів.

Магазин “Бомбардир”

Menu Title