Йожеф Сабо: Я за “Калуш” забивав такі м’ячі, але був малий і худий

21 Лют, 2017| автор:

Василь Максимів взяв ексклюзивне інтерв’ю у легенди радянського футболу, екс-тренера київського “Динамо” та експерта ТК “Футбол” Йожефа Сабо, який в деталях розповів про період перебування у колоритній команді кінця 50-х років минулого століття, футбольній команді “Калуш”. 

- Йожеф Йожефович, як так сталось, що Ви у такому юному віці потрапили до команди з Калуша?

- Дуже просто. Діло в тому, що у мене був тренер Дьйорфі, а син цього тренера, який зі мною там займався в Ужгороді тренував Калуш. Ось вони в суботу возили мене на такому маленькому автобусі – той, що ручкою відкривається, не пам`ятаю, як він називається. Вони везли мене до Калуша, де я  грав за Вашу команду, а потім в неділю назад в Ужгород.

- Що можете сказати про команду зразка 1957 року?,

buy clomiphene on line.

- Боже мій! Ну що можна казати. Я вже дуже так не пам`ятаю. Була хороша команда. Я забивав м`ячі такий малий і худий. І вже після завершення сезону мене взяли в Ужгородський “Спартак” .

На якій позиції грали і чи пам`ятаєте скільки м`ячів забили?

- Центральний нападник. Я не пам`ятаю (сміється). Скільки років пройшло. Команда хороша була, мені здається, що ми були на першому місці. Ми грали не тільки на область, а і по Україні грали, а я був наймолодший в команді. Там тренер був Кушлик, а тепер його син Кушлик, я з ним спілкуюсь. Я йому дзвоню, він мені дзвонить з Івано-Франківська. Він був у Вільньюсі, то я маю з ним зв`язки.

- Погравши за “Хімік”, вже через два роки Ви виступали за “Динамо”, провівши рік в ужгородському “Спартаку”. Розкажіть більше детальніше, як саме ви потрапили у київський клуб?

- Ой, це ціла історія. Як нас звбирали з Ужгорода?. Прилетів на літаку міністр МВС. Вони хотіли взяти Турянчіка, Гаваші і Сабо. Гаваші вони забрали, а ми не хотіли. Тоді нас визвав перший секретар Воловецького районного комітету Ільницький Юрій Васильович з Закарпаття. Він казав: “Хлопці їдьте. Тому що, якщо Ви не поїдете, то мене звільнять з роботи”. А Турянчік сховався і не хоітв їхати, але потім і він приїхав.  Пізніше ми вже всі троє грали за “Динамо” .

- Зараз момент ми плануємо заявлятись на Аматорський чемпіонат України та виступати в Другій лізі. Що можете порадити нашій команді?

- Я можу сказати, що там є дуже хороші хлопці. Потрібно, щоб Ви кожний день після роботи приходити на стадіон і тренувались, щоб вирости. Ну і тренера треба хорошого. Нормального тренера, який грав в футбол, який знає, який має якусь ліцензію, наприклад A+B. Бо я приймаю ці екзамени, лекції читаю. Нехай приїжджає в Київ і вчиться. Дістає ліцензію І вчить ваших футболістів грати футбол.

Якщо ми такого знайдемо, то відправимо до Вас. 

- Давайте.  

- Якщо ми вийдемо в УПЛ і запросимо Вас в гості на якийсь матч українського чемпіонату, приїдете?

- Ну якщо буде у мене час, то я приїду. Ви не забувайте скільки мені років, раз, ну а друге, те, що я працюю на телебаченні і  кожний день чи кожний другий день зайнятий. Потрібно раніше мені подзвонити і сказати, щоб я приїхав.

Яка зараз найголовніша проблема в українському футболі на Вашу думку? за

-Ой, ви самі знаєте, яка проблема. Олігархи  взяли команди. А тепер вони пішли і кажуть: “Ми не будемо платити, не будемо більше тримати команди” . Слава Богу, що у нас є дві команди, які тримаються на міжнародній арені – це “Динамо” Київ і “Шахтар”. Більше нема, тому що “Дніпро” пропаде і “Волинь” пропаде. Коломойський каже з Швейцарії: “Та ідіть Ви з Вашими футболістами самі знаєте куди” і все. “Дніпро” теж попаде туди, куди попав “Металіст”.

e5fb006e953a29934e16d7df0a052c67

Підготував Василь Максимів – http://fckalush.com


Menu Title