“Не так страшний той чорт, як його малюють”. Чому нам не варто боятися німців?

9 Чер, 2016| автор:

Нарешті. Звершилося. Україна потрапила на Євро. Самотужки. І сьогодні стартує у групі! Тож справжнє свято – пий, гуляй, веселись! Але навіть зараз українці не бажають розслаблятися, тому що Євро-2016 стартує для неньки матчем проти збірної Німеччини. Багато хто вже списав наш перший тур і роздумує над тим, що робити з поляками та ірландцями, але “Брутальний футбол” має свою думку на все це.
Ukraine vs Germany
Українська збірна ніяким чином не могла потрапити у перший кошик, а тому вважати Німеччину у групі якоюсь катастрофою немає сенсу. Не грали б з німцями – грали б англійцями, іспанцями чи французами. “Брутальний футбол” йде далі й вважає, що кращого жеребу для нас годі було й чекати – і ось чому.

“Бундестім” – найслабша топ-збірна на цей момент. На Чемпіонат Європи вона вийшла з боями, ледь не програвши групу полякам, і з титанічними втратами у складі. Середній вік збірної Німеччини – 25, 4 роки, що лише на 0,08 більше від наймолодшої команди цього Євро – Англії. Врешті-решт, підопічні Йоахіма Льова так і не вирішили своїх хронічних ігрових проблем. Все це дає привід до позитивного мислення українських вболівальників, але давайте розберемо слабкі сторони німців детальніше.

1. СКЛАД

Перед самим стартом Чемпіонату Європи німецька команда зазнала катастрофічних втрат – Марко Ройс, Ілкай Гюндоган та Антоніо Рюдігер через травми не поїхали із “Маншафтом” у Францію. Матс Хуммельс на 90% не зіграє у стартовому матчі проти збірної України. Вайгль, Кімміх та Подольскі не тренувалися у п’ятницю. Це все, що треба знати про боєготовність “тевтонського танку”.
1410187126_2c0w650.bildСпецифічність імовірного складу “Бундесмашини” на Євро яскраво демонструють слова Льова про те, що із Україною в центрі оборони гратиме пара Хьоведес – Мустафі (жодної гри в зв’язці та один матч у відборі у кожного), а замість Рюдігера поїде Джонатан Та (20 років, дебютант).

Крім всього, Німеччина має проблеми із нападом. Ще за часів Клозе було помітно, що інших топ-форвардів, окрім схожого Гомеса, в країні просто немає. Зараз пішов і забивний німцеполяк, де-факто залишивши збірну із єдиним нападником. І хоча Маріо – супернебезпечний, але одноманітність його гри та цілковита залежність від півзахисту можуть зіграти на руку Україні. Інших нападників немає – Гьотце, Шюррле та Сане тяжіють до флангів і мають не дуже вдалі сезони у клубах. Є ще Мюллер, але чистого форварда він не грає давно, постійно працюючи у відтяжках.

2. РЕЗУЛЬТАТИ

Проти добре організованих команд у німців постійні проблеми (згадайте Сербію чи Алжир), але у відборі до Євро вони надзвичайно загострились. В останніх 13 матчах (не рахуємо поєдинки проти Гібралтару) команда пропустила 18 м’ячів. Якщо відсікти Францію, Англію та Італію – буде 11.

Бій у групі колишнім арійцям дали поляки (перемога 0:2), шотландці (поразки 2:1, 2:3), ірландці (1:1 та перемога 1:0) і навіть скромні грузини (поразки 2:0 та 2:1). Інакше кажучи – всі. Це – явно не показники “суперстрашних німців, проти яких все, що не поразка – успіх”. Кожну з даних команд Україна може обіграти, а значить нам по силам і “Бундестім”.

3. ТАКТИКА ТА ГРА.

З тактичної сторони, в першу чергу, помітні величезні проблеми із обороною. В збірній немає постійних флангових захисників. Лівого латераля немає взагалі. Якщо в центрі оборони гратимуть пара Хьоведес-Мустафі – у нас будуть шанси.

Справа гратиме Джан, а зліва – Гектор. Коноплянка з Ярмоленко один в один з ними справляться. І тут уже в діло піде питання підстраховок від центральних захисників – а вони не грали разом ніколи. Шанс? Шанс!

1321039802_sport_ukraine

Ще однією характерною особливістю оборони “Бундестім” є якийсь внутрішній тормоз, який періодично включається. Згадайте матч проти Англії вдома і кількість дій у штрафному майданчику “Маншафту”.Це – особливо важливо для такого футболіста як Роман Зозуля чи Олександр Зінченко, які класно використовують помилки суперника.

Словом, якщо гарно навантажити оборону – “Бундесмашина” має забуксувати. Але для цього архіважливо виграти центр поля. Якщо хоч десь у німців знайдеться тріщинка – Кроос та Хедіра матимуть більше дій в обороні, а значить півзахисту тевтонів у атаці буде не так комфортно.

Атакувальна міць німців величезна, але ми вже говорили про її вразливе місце – Гомеса. Якщо виключити Маріо – буде спокійніше. Саме тому немає жодного сумніву у виході Хачеріді на поле. Подач у цій грі буде багато.

4. ОСОБЛИВІСТЬ ЗБІРНОЇ НІМЕЧЧИНИ.

За Україну може зіграти ще одна “фішка”. Із року в рік команда Йоггі Льова стикається зі своєю дуже неприємною особливістю – вона може прямо на ходу “виключитися”. Яскравим прикладом того слугують півфінали проти Іспанії та Італії. Тоді німці були фаворитами і змітали все на своєму шляху – і несподівано стали беззахисними, немов діти, спостерігаючи за тим, як їх виносять із турніру.

“Виключитися” німці можуть і просто посеред гри. Згадайте відкриття “Олімпійського”, коли після рівних 15 хвилин вони стали alli generic name. ковтати м’ячі один за одним, програючи 3:1 після першого тайму. Ще краще – 4:4 зі Швецією в Берліні, коли після 55-ї хвилини варяги горіли 4:0.

ВИСНОВОК.

Тож чи настільки страшний цей німецький чорт, проти якого “все що не поразка – то перемога”? Звісно, що ні. Німці й самі нас остерігаються, адже ще нещодавно програли схожим на нас полякам та словакам. Українська збірна має значний ресурс для здобуття позитивного результату у першому матчі на Євро-2016. Звісно, є у нас і свої мінуси – але хто їх не має? У “фріців” їх не менше від наших.FDAE6C02-8FF0-45BF-8420-E8335053AF65_mw1024_s_n

В який футбол грати – закритий, відкритий, недовідкритий – вирішувати тренерському штабу, де краще за всіх знають можливості збірної України. Але “Брутальний футбол” відкрито протестує проти фаталістичних настроїв та закликає вірити у нашу національну команду! Адже якщо не вірити у перемогу – то навіщо виходити на Євро? Тим більше, якщо не вірити у перемогу над ТАКОЮ збірною Німеччини.

Михайло Юхименко, “Брутальний футбол”.


Menu Title