Очі бояться, а ноги роблять

20 Бер, 2015| автор:

За помітних кадрових втрат “Дніпро” прибуло до Амстердама на матч-відповідь проти тамтешнього “Аякса”.  Без Ротаня, Федецького, Зозулі та, найприкріше, Маркевича, який, як виявилося, перебуває не в найкращій формі через що був змушений залишитися в Україні. Здоров’я вам, Мироне Богдановичу! Мабуть, єдиною приємністю було повернення опорного півзахисника Джаби Канкави, який вчора, між іншим, святкував свій день народження.

Незважаючи на перемогу в Києві, за дніпропетровців було справді страшно. Всі прекрасно розуміли, що рахунок 1:0 — вельми хиткий та досить швидко коригується за сприятливих умов. Це розуміли підопічні Франка де Бура та трибуни, що намагалися чинити тиск на наших хлопців, як тільки сфера потрапляла до ніг умовних Калініча чи Коноплянки.

Амстердамці кинулися штурмувати ворота Бойка з перших хвилин, сподіваючись уже в дебюті зустрічі приголомшити гостей. Зауважу, що “Аякс” оперативно виявив проблемні зони у складі “Дніпра” та постійно тиснув на фланги – Лео Матосу раз-по-раз доводилося відпрацьовувати та оборонятися від активних дій Рікардо Кішни. В одному із епізодів Лео явно перестарався та ледь не відірвав ноги Бойлесену. У манері Кішни грав і Ель Ґазі, але нас вратував Ежидіо. Що вже говорити про Міліка, який в першій грі просто зник, а тут ледве не розчарував Дениса Бойка вже на шостому відрізку протистояння.

Лише на п’ятнадцятій хвилині Калініч та компанія нарешті оговталися – саме хорват неочікувано пробив та ледь не перекинув за комірець Сілессену круглого. Яспер – на місці.

Варто похвалити Валерія Лучкевича та Дуґласа – перший, попри юний вік, не боявся у відповідальні моменти брати гру на себе, а другому не вистачило сантиметрів, аби проштовхнути м’яч у “рамку” голкіпера господарів. По факту: “Дніпро” ближче до завершення першої сорокап’ятихвилинки спромігся втихомирити атакувальне тріо Кішна – Мілік – Ель Ґазі та створити кілька моментів на “перспективу”. Правда, Аркадіуш міг “забити у роздягальню”, але Бойко все контролював.

На початку другого тайму про себе нагадав Євген Коноплянка, якого постійно пресингували та не давали бодай щось у першому. Нарешті Жека увірвався до карного майданчику, простріл – але, м’яч, на прикрість не знайшов адресата.

Чи то Калініч пробивав, чи то нідерландці по перерві курнули, але трибуни почали посвистувати. Мабуть, травка подіяла і на атаку “Аякса”, і на Ежидіо, котрий “проспав” 18-річного Базура. 1:0 – пацанчик виводить команду, Бойко безпомічний лежить, а травка таки діє!

Жарти жартами, а от суттєві проблеми в захисті дали про себе знати. Амстердамці активізувалися не тільки в ігровому плані, а й почали йти на відвертий фол. Калініч вже вдруге мав шанс “розпечатати” Сілессена – як підсумок, кутовий. М-да. Зозулі явно не вистачає. Як я і вангував, так і сталося – столиця Нідерландів таки побачила Євгена Шахова, а от Роман Безус понуро почвалав на відпочинок. Романе, що з тобою? Шахов – теж красень, отримав “гірчичник” та пропустить наступну гру.  Якщо. Так, якщо. Джокер, йо*та.

Бруну Ґама – in, Лучкевич – out. І знаєте, склалося таке враження, що господарі свідомо розраховували на екстра-тайми – особливого пресингу не спостерігалося.

Але в методичний та розмірений футбол де Бура корективи вніс Коноплянка – Жека, як завжди, змістився та “прошив” голкіпера! 97 хвилина, а “Аяксу” потрібно забивати вже двічі! Молодець! Мабуть, ті сприйняли Женічку за свого та не догледіли) effets_cialis_20_mg. Бруну Ґама, натхненний таким розвитком, теж міг “розписатися” – Яспер тут як тут.

 

Коноплянка після зробленої справи сміло пішов на лаву запасних, а Селезньов кинувся у вир подій. Мій скептицизм Шахов міг розвіяти вщерть, але не влучив з дальної дистанції.

Відзначився ван дер Горн на добиванні, однак “Дніпро” проходить далі. Але що нам ще треба? З втратами, боями, але ж пройшли! Результат є? Є! Так, потрібно працювати і є над чим. Але, як то кажуть, у футболі головне – результат. З перемогою.


Menu Title