Підсумки БФ: скандал першого кола

29 Гру, 2014| автор:

В березні Росія анексувала Крим, породивши лихоманку під назвою “Крымнаш”, а по завершенні сезону УПЛ першою вмерла “Таврія”.Як і увесь футбол на півострові. Все це породило масу конфліктів між ФФУ та РФС, який на радощах почав реєструвати переформовані клуби під власними знаменами. Конфлікт, який тривав сім місяців і частково вирішився лише зараз.

Кримська проблема стала наріжним каменем у відносинах між ФФУ та Мішелем Платіні – постало відверте та незручне питання стосовно врегулювання ситуації не тільки із тамтешніми колективами та їхньою участю у чемпіонаті Росії, а й взагалі із існуванням футболу на півострові. Чому незручне? Ні для кого не секрет, що провідним споносором Ліги чемпіонів є “Газпром”, який готовий вкладати чималенькі кошти для просування найпрестижнішого європейського турніру. Ну хто захоче втрачати таких солідних дядьків із чималими грошиками із Московії, га? Ну і, природно, без подарунків не обійшлося – картину Пабло Пікассо презентував поважному Мішелю такий собі пан Колосков. Ну як студентик, їй-Богу, цей Михась!

FIFA теж задніх не пасе – подейкують, що свого часу Зепп Блаттер зустрічався із Володимиром Пуйлом, який натякнув на актуальність проведення світової першості на полях Росії. Принаймні, так пише британська преса, яка постійно копається у справах Блаттера, бо вважає що голосування пройшло нечесним шляхом і Англія втратила право на Мундіаль-2018. До чого тут FIFA, скажете ви?

Все це спонукало ФФУ у можливості не тільки бойкотувати чемпіонат у Раїсі, а й навіть закликати футбольне співтовариство та найвищі компетентні інстанції стосовно того, щоби відібрати його взагалі. Однак, Блаттер одразу ж розкритикував таку позицію,заявивши що ніяких змін не передбачається. Маніпулювання фактами змусило звернути більшу увагу на кримську проблему. Ну що ці українці хочуть?

УЄФА відверто довго вагалося та вирішило усе дуже банально, керуючись принципом “ні нам, ні вам”, заборонивши клубам реєструватися у чемпіонаті Росії, виступати під його егідою у буль-яких турнірах, створивши таким чином буферну зону.Тепер Крим без футболу, чиновники себто задоволені. Хоча це фактично нічого не вирішує.

До слова, РФС сприйняло рішення УЄФА дуже прохолодно. Чемпіонат світу дорожче.

1(6866)

Menu Title