Рейтинг футбольних асоціацій УЄФА: куди йдемо?

21 Жов, 2016| автор:

21 жовтня, після чергових матчів у єврокубках, УЄФА оновила рейтинг футбольних асоціацій, в який ми отримали очки завдяки старанням “Шахтаря”. Якщо бути точним – Україна заробила 0,4 пункта за звитягу “гірників” над “Гентом”. Ця перемога була дуже важливою, адже Бельгія в рейтингу іде слідом за Україною і відстає трохи менше, ніж на 5 пунктів. Однак, по-перше, коли завершиться поточний сезон, УЄФА спише сезон-12/13 і бельгійці наблизяться на три пункти. По-друге, у Бельгії ще є “Генк”, “Стандард” та “Андерлехт”, які набирають очки куди краще, ніж “Динамо” і “Зоря”. Власне, як нараховуються очки у рейтинг і чого очікувати нам далі – у матеріалі Віталія Храпка.

32434

Мабуть, багато хто з вас чув, що топові європейські клуби незадоволені нинішнім форматом ЛЧ, адже доводиться грати з не надто сильними конкурентами, fluconazole 150mg. на кшталт варшавської Леґії, яка потрапила в одну групу до “Реалу” та дортмундської “Боруссії”. Також, ви, можливо, чули про можливий новий формат ЛЧ з 16 топ-клубів, де, судячи з усього, не знайдеться місця українським клубам.

А поки цього не сталося і наші клуби приймають участь в єврокубках, справно приносячи до нашої скарбнички заповітні залікові бали, я розповім як і за що ці бали нараховуються.

Взагалі, рейтинг УЄФА включає в себе три рейтинги:
– Рейтинг Збірних УЄФА
– Рейтинг клубів УЄФА
– Рейтинг футбольних асоціацій УЄФА. Саме про нього і піде мова сьогодні.

281966__max_news

Рейтинг асоціацій, або, як його частіше називають, таблиця коефіцієнтів, розраховується УЄФА на основі виступу клубних команд Старого світу в єврокубках протягом п’ятирічного періоду. За цей період клуб здобуває:

- 2 очки за перемогу
– 1 очко за нічию

Починаючи з 1999 року, ці бали діляться навпіл у випадку, якщо вони здобуті в кваліфікаціях. Окрім цього, нараховуються також і бонусні очки:

- По 1 очку за вихід до 1/4, 1/2 та фіналу єврокубків
– 4 бали за вихід до групової стадії ЛЧ
– 5 балів за вихід в 1/8 ЛЧ

До рейтингу враховуються лише зіграні матчі (тобто, технічні перемоги не враховуються). У випадку серії пенальті враховується результат по завершенні основного та доданого часу.

Для розрахунку рейтингу асоціації всі очки, зароблені її клубами в єврокубках сумуються і діляться на кількість команд.
Сумарний рейтинг країни – сума коефіцієнтів за 5 років. Для визначення учасників єврокубків від однієї країни, використовують минулорічний рейтинг, щоб визначити кількість команд-учасниць на наступний сезон.

У випадку, якщо переможець єврокубку кваліфікувався до наступного його розіграшу через національний чемпіонат, то кількість клубів цієї асоціації залишиться незмінною, однак клуби, що зайняли нижчі місця і теж пробилися до єврокубків зможуть стартувати в них на раунд пізніше.

Українські клуби на момент закінчення екватору групового етапу єврокубків вже принесли цього сезону в скарбницю нашої асоціації 3,1 бала (Динамо – 5; Шахтар – 9; Зоря -1; Ворскла – 0,5; Олександрія – 0. Разом – 15,5).

 

74

Зараз ми посідаємо 8 місце в рейтингу асоціацій, відстаючи на 5 балів від Португалії, що йде сьомою. У нас є всі шанси їх обійти, адже саме 5 балів переваги Португалія втратить за наступні 2 сезони після того, як сезони 12/13 та 13/14 перестануть враховуватися.

Отож, успіху нашим клубам у єврокубках!

В темі:
·

Menu Title