Спогади про Гусіна

11 Гру, 2016| автор:

Коли Валерій Васильович Лобановський прийшов в “Динамо”, то команда була майже укоплектована. В воротах Шовковський, в захисті Головко, Ващук, Дмитрулін, Лужний. Півзахист – Ващук, Калитвинцев, Максимов, ну і Ребров з Шевою в нападі. Проблема була лише з опорником.

В той час за “Динамо-2″ грав у нападі хлопчина Андрій Гусін. Якось ВВП прийшов на гру другої команди, у якій Гусін, прийнявши м’яча у власному карному, пройшов через все поле і забив ударом у “дев’ятку”. Та окрім того він ще й постійно підказував півзахисникам як грати. “Та ось він, готовий опорник”, – сказав тоді Лобановський. Так Андрій опинився у першій команді “Динамо”.

Сьогодні йому виповнилося б 44. Розквіт сил. Ще б жити і жити. Тренувати та тренувати, але…

Гусіна часто критикували вболівальники, які “завжди знають як краще”. Критикували за те, що він не досить помітний на полі, що занадто часто фолить, що не може як слід прийняти м’яча.

Андрій був трудягою. Він був з тих гравців, важливість яких помічається в тих buytamoxifen citrate from new zeland. матчах, які вони пропускають. Чи то через перебір карток, чи то через травму, чи ще якісь інші причини. Саме в таких матчах центр “Динамо” дуже часто провалювався. Андрій вкрай рідко йшов в обіграш чи грав ризиковано. Для цього були інші гравці. Гусін же чітко виконував тренерську установку. Футбольний “Оскар” за кращу роль другого плану.

А тепер про спогади. Про нього вже й так писано-переписано, тому згадаю про моменти, які запам’яталися найбільше особисто мені.

Спогад №1

Матч проти “Барселони” на “Камп Ноу”. Гусін отримує м’яча на правому фланзі і з неробочої правої навішує у карний – Шевченко робить рахунок 2:0.

Спогад №2

Вийшовши з групи “Динамо” в чвертьфіналі випало зустрітися з “Ювентусом”. В успіх киян мало хто вірив, адже тодішній “Юве” був якщо не найсильнішою, то однією з найсильніших команд Європи. Тим паче, що першу гру випадало грати в Турині. На 56-й хвилині Гусін опинився в потрібному місці у потрібний час.

Індзаґі, щоправда, згодом статус-кво відновив, але 1:1 на виїзді давав українським вболівальникам неабияку надію. На жаль, вдома “Динамо” зазнало розгрому 1:4.

Спогад №3

В ті роки наші славнозвісні коментатори Савелій, Дерепа та Семененко вимовляли прізвище Андрія через «и». Аж мама мусіла до них підійти і розтлумачити як у гравця в паспорті записано.

Спогад №4

Матч відбору до ЧС-2006 Греція – Україна. 83-а хвилина. Андрій Гусін перехоплює м’яча і виходить віч-на-віч з голкіпером. Удар був безвідпорним. Матч так і завершився – 0:1, а Україна вперше в історії потрапила на Мундіаль.

Спогад №5

Ми їхали в машині і слухали радіо. “Сьогодні в обід не стало відомого в минулому футболіста Андрія Гусіна…”. Мовчали щонайменше хвилину. Якось в голові не вкладалося. Але в Бога на кожного свої плани.

Попри те, що Гусін так рано пішов у кращий світ, він по собі, окрім приємних спогадів, залишив ще й трьох дітей. Старший з них, Андрій, цього року підписав свій перший контракт з “Динамо”. Так що Андрія Гусіна у грі ми ще побачимо.


Menu Title