“Спортліга” проти “Фаворита” і “Парі-матч”. Коли в Україні відкриють контори?

1 Лют, 2015| автор:

У грудні глава МВС України Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook оголосив війну гральному бізнесу, законодавчо забороненого ще в 2009 році. Він пообіцяв зупинити діяльність усіх гральних закладів України. При цьому міністр підкреслив, що його відомство не збирається бути сторожем чи арбітром хитромудрих схем з лотерейними ліцензіями, за якими ховається ігровий бізнес.

Набридли конфлікти і компроміси, за якими стоять величезні гроші, які течуть повз бюджет. Набридло безсистемне латання дірок. Постійні сутички, кримінал і мінімум податків до бюджету. Корупційні скажені гроші, постійно нишпорять у пошукахдаху” серед держчиновників - ось що зараз представляють із себе ігрові (лотерейні) установи”, - написав тоді Аваков.

Сказано - зроблено. Протягом буквально тижня по країні закрилися всі гральні заклади. У тому числі - пункти прийому ставок букмекерських контор, більшість з яких продовжували працювати за лотерейним ліцензіями, тобто майже легально.

В одній з найбільших букмекерських мереж УкраїниФаворит Спорт” розповіли, що роботу їх ППС припинили правоохоронні органи, також в офіси навідувалися громадські активісти. У лічені дні були закриті тисячі точок по всій країні gabapentin high. - постраждали абсолютно всі контори, що працювали на її України.

Наш оборот після закриття офісів впав більше ніж у 3 рази, – розповів операційний директор “Фаворита” Сергій Єфименко. - Звичайно, якась частина офлайн-клієнтів перейшла в Інтернет, але таких меншість. Багато людей, особливо зі старшого покоління, неохоче роблять ставки в Інтернеті, в основному через необхідність вносити депозит на рахунок через платіжні системи або карти”.

favorit_kremlevskaya_3_3def4380873ea36ef2709cbe9b9e1bbc

У грудні минулого року кабінетом міністрів до Верховної Ради України був внесений законопроект про регулювання грального бізнесу. Це те, про що спочатку і говорив міністр Аваков - переведення “сірого” бізнесу на легальні рейки зі сплатою нових податків. Це, до речі, і одна з умов подальшого кредитування України міжнародними фондами - підвищення прибутковості бюджету за рахунок нових джерел. Розвинений в країні букмекерський бізнес міг би стати таким джерелом. Однак законопроект, незважаючи на те, що прем’єр-міністр Арсеній Яценюк просив підтримати його, був відкинутий. Рада доручила робочій групі розробку нового.

І ми, і “Парі-Матч”, та й всі основні букмекери лобіюють якнайшвидше ухвалення закону, який дозволить нам працювати абсолютно легально і платити податки. Але є й інше лобі, так званих лотерейників. Є надія, що в лютому закон все ж буде прийнятий, максимум в березні. Якщо цього не станеться, то ми будемо змушені приймати фундаментальні рішення щодо бізнесу. Самі розумієте, коли рахунок простою наших приміщень і техніки йде на місяці, це суцільні збитки”, – пояснив Сергій Єфименко.

Така ж ситуація у “Парі-Матч”. Як розповіли в компанії, вони готові тримати паузу до березня. НаразіПарі-Матч” не продавав площі своїх точок, не звільняв співробітників - робота більшості ППС просто припинена до законодавчого вирішення питання. Якщо закон не буде прийнятий і в березні, букмекер змушений буде перебудовувати свою стратегію і оптимізувати бізнес.

Як пояснюють учасники ринку, затягування з ухваленням закону про гральний бізнес пов’язане як з об’єктивними причинами (у депутатів вистачає й інших важливих проблем на порядку денному), так і з потужним лобі лотерейних компаній, в першу чергу, найбільшої - МСЛ”. Лотерейники при поточному законодавстві відчувають себе досить комфортно. За словами представників кількох букмекерських контор, проект “МСЛ”Спортліга”, що займається прийомом ставок на спорт, спочатку була закрита разом з усіма. Проте зараз багато точок знову почали роботу по лотерейній ліцензії. Хоча технічно Спортліга” від лідерів ринку відстає - така думка всіх опитаних компаній. Більшість її ППС не можуть приймати ставки в режимі Live, наприклад. Однак поки немає нового закону, лотерейники фактично залишаються монополістами на ринку. У відсутність конкуренції можна виставляти і занижені коефіцієнти - у гравців просто немає іншої альтернативи.

Інший мінус існуючого порядку полягає в тому, що за ліцензією лотерейних компаній може працювати хто завгодно: ігрові клуби, автомати, казино. Власне, з цієї причини МВС і закликало до термінового врегулювання на ринку: при “лотерейному” законодавстві відстежити шахраїв дуже складно - заклади можуть закриватися і відкриватися часто банально - за хабарі. Корупційні скажені гроші постійно нишпорять у пошуках “даху” серед держчиновників - ось,що зараз представляють із себе ігрові (лотерейні) установи”, - цитата з Авакова.

Букмекерські компанії сподіваються, що ситуація проясниться протягом двох місяців. Якщо закон про гральний бізнес буде прийнято, їм потрібно буде пройти ліцензування вже за новими правилами. Лотерейна ліцензія перестане бути єдиною лазівкою в законодавстві, а бюджет отримає нове джерело доходів, адже розмір тільки букмекерського сегмента ринку азартних ігор України - один з найбільших у Східній Європі.

Джерело: bookmakersrating.ru

В темі:

Menu Title