Стоїмо, не провокуємо. Перенос матчу “Динамо” – “Шахтар” як дзеркало спортивних ЗМІ

11 Кві, 2017| автор:

“Брутальний футбол” аналізує реакцію українських спортивних мас-медіа на дивний перенос дербі та приходить до невтішного висновку.

http://photo.unian.net

Як грім серед ясного неба прозвучала новина про причину переносу матчу “Динамо” – “Шахтар“. За джерелами відразу кількох спортивних ресурсів, “Класичне дербі” поставили на п’ятницю через весілля дочки Григорія Суркіса в суботу. Здавалося б – зараз піде жара і ваш улюблений “БФ” наліпить мечиків на рік вперед, але виявилося, що ліпити їх нема з чого – українські журналісти масово ігнорують даний казус, своїм мовчанням перетворюючи потенційний скандал у рядову новину з розряду “так і живьом”.

Така позиція дивує, тому ми вирішили проаналізувати реакцію спортивних ЗМІ на дану подію. Результати шокували, адже перенос матчу через таку феєричну причину удостоївся від однієї до чотирьох переписаних новин. За три дні.

Без-имени-1р

При цьому, оригінальні матеріали надали лише три ресурси:

Крім того, один з блогерів “Динамо Київ від Шуріка” дивується шуму навколо переносу матчу, але не зачіпає тему весілля. В цілому ж, всі ресурси переписують слова Суркіса та Черкасова з різною ступінню повноти. Навіть пошук по гуглу майже не дає нам чогось такого, чого б зацікавлена людина не змогла прочитати в перші п’ять хвилин.

Безымянный

Ну добре. Сайти – то таке. Що думають фейсбуки і твіттори наших топових журналістів? Нічого. Взагалі нічого. Якщо “профутболівці” хоч щось вияснили у рамках #FootballHub, то великі інсайдери з ТК “Футбол” та члени різних комітетів ФФУ надають перевагу постам про щось ліве. Костянтин Андріюк бореться з українською поштою та хамами-автоводіями, наприклад :) Лише пан Франков обмовився щодо цієї ситуації, але тільки у своїй конференції на Matchday.

Безымянный

Серед інших – тиша, і це дивує. Українські ЗМІ готові з піною у роті захищати Романа Зозулю від фанатів “Райо”, хором боротися проти кожного наступного президента ФФУ, робити звичайну потасовку в дербі причиною провалу на Євро, але сьогодні вони вирішили промовчати. Невже ця тема не є важливою?

Хтось скаже: “Правильно, нічого роздувати скандал з дрібниць”. Так, можливо, це дрібниця. Є велика ймовірність того, що “Динамо” реально хоче поберегти сили перед матчем проти першолігового “Миколаєва” – врешті-решт, як зазначив пан Франков, це не перше дербі й гру через весілля переносити трошки тупо. Але як бути, коли тисячі київських трудяг справді прокинули? Подібне питання майже ніхто з авторитетних журналістів футбольній спільноті не поставив – при тому, що в слова пана Суркіса на топ-сайті українських спортивних медіа (після “БФ”, звичайно ж) не вірить 79% відвідувачів. 

Якщо для вітчизняних ЗМІ достатньо двох новин за три дні на десяти сайтах про скандальний перенос головного матчу весни, то де впевненість, що завтра обмовку гіпотетичного Ахмесуркіса про Об’єднаний чемп з Росією взагалі не замовчать? Пам’ятайте про це, коли відкриєте чергову дивну, але albuterol sulfate buying it. необговорювану новину про український ногом’яч.

Михайло Юхименко, “Брутальний футбол”


Menu Title