Твір-роздум на тему “Як “Динамо” провело бабине літо”

23 Вер, 2018| автор:

На дворі була осінь 2018-го, а людей в Україні турбували одвічні питання: за кого голосувати на виборах, чи варто купувати машину на польських бляхах і чому “Динамо” знову забуксувало у футбол. Гра киян викликала особливо бурхливі дискусії, адже з останніх шести матчів динамівці примудрились не виграти жодного….

Картина вимальовувалась не дуже весела, в повітрі відчувався цей знайомий запах звільнення головного тренера. Олександр Хацкевич: знову динаміське серце, знову програний чемпіонат, виліт з Ліги Чемпіонів, бліда гра в Лізі Європи і тд. Ми вже стільки раз бачили це відео, що вже аж нудить від очевидності сценарію. Зрештою, Хацкевича поміняють на (барабанна дріб)… Сабо/Михайличенка/Блохіна і ми всі заживемо по-новому, напевно. Загалом більшість людей прекрасно розуміють, що перетасування когорти тренерів з “Динамо” великого результату не дає. Носяться зі своїми золотими м’ячами і конспектами Лобановського та не знають, як їх застосувати на практиці.

Валерий Васильович, пробач, ми все проср*ли…

Повернімось до статистики. В семи матчах УПЛ Динамо забило 6 м’ячів, гірший показник по цьому параметру тільки в столичного “Арсенала”, гравці якого наколотили 4. “Так форвардів нема”, – скажете ви. “А куди поділись форварди?” – , зараз будемо розбиратись.

76_main

 

Ретроспектива. Хацкевич прийшов у команду в червні 2017-го. На той момент “Динамо” мало в своїй обоймі Гладкого, Яремчука і Бєсєдіна. У серпні з оренди повернули Кравця, Мбокані і Мораєса. Ще був Хльобас, який копав картоплю в Білорусі. Молодого Русина можна не брати в розрахунок. Виходить непогана обойма гравців, з яких, навіть відкинувши зелену молодь, деревообробку та лінивців, є кого награвати. А потім ВЖУХ – і Мбокані з Яремчуком в Бельгії, Кравець в Туреччині, Мораєс в “Шахтарі”, Хльобас в “Десні”, а “Динамо” – на третьому місці в УПЛ.

7677

Протягом 2018-го року команда попрощалась з двома основними центральними захисниками Домагоєм Відою і Євгеном Хачеріді. Команді не вдалось втримати гравців і ні один мільйон вічно зелених президентів не впав на рахунок з продажу. Гравці пішли вільними агентами. Їхнє місце зайняли Бурда і Кадар. Поки що про low dose prednisone after root canal. рівноцінність цих замін говорити не доводиться. Робота з гравцями і трансферна політика клубу – це настільки темна історія, що ніхто не може її зрозуміти. Наприклад чому “Динамо” має сім хавбеків і півтора форварди, а купляється хавбек в центр (Че Че за п’ять мільйонів).

Акурат під прихід Хацкевича “Динамо” продало гравців на сорок мільйонів євро (Ярмоленко, Беланда, Теодорчик, Яремчук), а купили на сім з половиною (Піваріч, Вербіч, Кендзьора). Ми підсилились до єврокубків, – говорили вони.

l_4006250d

Менеджмент клубу купує гравців, які не відповідають позиціям і ставить цілі, які не відповідають можливостям. В кінцевому результаті головному тренеру доведеться викручуватись із ситуації і казати, що клуб робить ставку на молодь та сподіватись, що Циганков з Шапаренком будуть тащити в наступному сезоні.

Оцінюючи фінансову спроможность, кадровий потенціал та менеджмент клубу можна сказати, що Динамо не може потягнути виступи в Лізі Чемпіонів. Результати говорять самі за себе. Така зараз кон’юктура. Раніше можна було виносити “Евертони” і рубатись з “Фіорентинами”, а сьогодні і “Астана” – важкий суперник. Якось так. Щоб тільки не гірше…

- Опинившись перед Суркісом, щоб ви йому сказали?
– Ігарь, будь ласка, продай клуб


Menu Title