Месут Озіл пішов зі збірної Німеччини та звинуватив німецьке суспільство в расизмі

22 Лип, 2018|22:11
rue7ee43086d7

Скандал у Німеччині.

Збірна Німеччини провалилася на Чемпіонаті світу 2018, посівши останнє місце у групі та програвши два матчі з трьох всуху. Керівництво національної команди та журналісти відразу почали пошук крайніх – і, схоже, всі стріли дісталися Месуту Озілу. Навіть менеджер збірної Олівер Бірхофф заявив, що краще булоб не викликати Озіла на Мундіаль.

Причина – у фото Озіла та Гюндогана поруч з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, зроблене перед Чемпіонатом світу 2018. Гюндоган в своєму Інстаграмі назвав Ердогана “моїм президентом”, cialis soft tabs 40 mg. за що відразу отримав шквал критики – як від ліберальних німецьких ЗМІ, так і від правих. Перші звинувачували Гюндогана та Озіла у підтримці диктатора (тоді йшла президенстька кампанія Ердогана), а другі – у недостатній любові турок до Німеччині. Гюндогану довелося офіційно вибачатися, однак Озіл від заяв ухилився – і став головним цапом-відбувайлом у скандалі.

Тиск на Озіла дійшов крайньої точки – Месут прийняв рішення покинути збірну. Він опублікував масштабну заяву, в якій накинувся на політиків, керівництво збірної, німецьке суспільсьтво і навіть компанію Mercedez.

“З важким серцем і після довгих роздумів у зв’язку з останніми подіями, я вирішив більше не грати за збірну Німеччини. Я відчуваю расистське і несправедливе ставлення. Я носив футболку збірної з гордістю і радістю, але зараз це не так.

Мені було дуже важко прийняти це рішення. Я завжди повністю викладався заради партнерів по команді, тренерів і народу Німеччини. Але коли високопоставлені чиновники німецького футбольного союзу з неповагою ставляться до мого турецького коріння і втягують мене в політичну пропаганду, то мене це не влаштовує. Це не та причина, по якій я граю в футбол. І я не буду сидіти і терпіти це. Расизм не може бути прийнятним” – йдеться у заяву Месута Озіла.

Озіл звинуватив функціонерів збірної та політиків у блюзнірстві та подвійних стандартах, а також несправедливість критики його гри на ЧС.

“Багато хто говорить про мою гру – хтось хвалить, хтось критикує. Якщо газета або експерт знаходять помилки, я можу погодитися – я не ідеальний, часто такі речі мене мотивують. Але я не згоден, коли німецькі медіа називають моє подвійне походження і звичайне фото причиною того, що команда провалила чемпіонат світу.

Деякі німецькі газети використовують моє походження і фотографію з Ердоганом, щоб пропагувати праві ідеї. З якої ще причини мої фото і заголовки з моїм ім’ям подають як причину поразки на чемпіонаті світу? Вони не критикували мою гру, вони не критикували гру збірної, вони критикували моє турецьке походження і мою повагу до власного вихованню. Вони перейшли межу, яку не можна переходити. Газети намагаються налаштувати проти мене всю Німеччину.

Ще мене розчаровують подвійні стандарти в медіа. Лотар Маттеус кілька днів тому зустрівся з іншим світовим лідером, але його майже ніхто не критикував. Він почесний капітан збірної Німеччини, але його не просили публічно порозумітися, він продовжує представляти німецьких гравців, претензій немає. Якщо газети вважають, що мене не треба було брати на ЧС, тоді його теж потрібно позбавити почесного капітанства? Невже моє турецьке походження робить мене більш підходящої метою?

Озіл скаржиться, що через подібний тиск від нього йдуть навіть спонсори та благодійні організації, які вінже і фінансує.

№Ще я завжди думав, що “партнерство” означає підтримку – в хороші часи і в погані. Нещодавно я і два моїх партнера по благодійним проектам планували приїхати в мою колишню гельзенкирхенського школу “Бергер Фельд”. Я рік фінансував проект, завдяки якому діти мігрантів, діти з бідних сімей і інші діти могли б разом грати в футбол і вчитися правилам життя в суспільстві. Однак за кілька днів до поїздки мої так звані партнери мене кинули, вирішивши не мати зі мною справу в такий час. Крім того, представники школи передали моїм менеджерам, що вони не хочуть мене бачити в такий час. Через мою фотографії з Ердоганом вони “злякалися газет”, особливо з урахуванням “зростання підтримки правої партії в Гельзенкірхені”. Чесно кажучи, мені було дуже боляче. Я там вчився, а тепер мене змусили відчути себе непотрібним і недостойним їх часу.

Є ще один партнер, який від мене відрікся (мова про Mercedes – прим.). Оскільки вони також спонсорують Німецький футбольний союз, то перед початком чемпіонату світу попросили мене знятися в промо-роликах. Але коли я сфотографувався з Ердоганом, мене прибрали з усіх кампаній і скасували всі промо-активності з моєю участю. Їм більше не хотілося зі мною асоціюватися, цю ситуацію вони назвали «кризовий менеджмент». Смішно, адже уряд Німеччини заявило, що їх продукція містить нелегальне програмне забезпечення, яке загрожує покупцям (німецька влада звинуватили виробника Mercedes у використанні програм, фальсифікуючих рівень шкідливих викидів – прим.). Сотні тисяч одиниць наукової продукції зараз відгукуються. У збірній мене критикували і просили пояснити мої вчинки. Від спонсора збірної не вимагали ніяких офіційних і публічних пояснень. Чому? Здається це гірше, ніж сфотографуватися з президентом країни моєї родини? Німецькому футбольному союзу є що сказати по цій темі?”

Особливо Месут бомбить через голову Німецького футбольного созюгу Рейнгарда Гріднделя.

“В очах Грінделя і його союзників я німець, коли ми перемагаємо, і мігрант, коли ми програємо. Я плачу податки в Німеччині, роблю пожертви німецьким школам, виграв з Німеччиною чемпіонат світу, але суспільство все одно мене не приймає. Мене вважають “іншим”. Я отримував нагороди за інтеграцію в німецьке суспільство, а в 2015-му став “Послом німецького футболу”. Тепер виходить, що я не німець?

Є якісь критерії, яким я не відповідаю? Моїх друзів Лукаса Подольські і Мирослава Клозе не називають польськими німцями, так чому я турецька німець? Справа в тому, що це Туреччини? Справа в тому, що я мусульманин? Називаючи когось турецьким німцем, ви вже відокремлювалися людей, у яких є родичі більше, ніж з однієї країни. Я народився і здобув освіту в Німеччині. Чому люди не хочуть визнати, що я німець?”

Читайте також: “Треба було викреслити Гюндогана та Озіла зі складу”. Олівер Бірхофф знайшов винних у вильоті Німеччини з ЧС-2018

Проблема Месута Озіла набагато ширша за просту сварку у футбольній збірні. Вона ілюструє кризу ідеї глобалізму, мультикультуризму, які пропагандують домінуючі ліві сили та уряд Німеччини на чолі Ангели Меркель. Відношення між мігрантами та німцями стають все більш складними, що підтверджується зростанням популярності правих політиків і партій у країні.


Menu Title