Власність НСК “Олімпійський” заарештована за гігантські борги

22 Бер, 2017|16:26
nsk-olimpiyskiy

“Динамо” Київ серйозно ризикує повернутися на стадіон ім. Лобановського.

На офіційному сайті Державної аудиторської служби України було опубліковано заяву, у якій говориться про виявлені в результаті фінансового аудиту причини збитковості НСК “Олімпійський”.

На сьогодні підприємство має великі суми боргів, його майно та банківські рахунки заарештовані.

Сталося це тому, що держава не виконала своїх зобов’язань щодо повного фінансування робіт з будівництва та реконструкції стадіону до Євро-2012, а також через брак державної підтримки на погашення зобов’язань, які взяло підприємство для реконструкції стадіону відповідно до міжнародних стандартів.

Незважаючи на проведення на достойному рівні матчів Євро-2012, підприємство вже протягом п’яти років має борги, зокрема, перед підрядниками за виконані будівельні роботи на суму більш як 145 млн грн.  Як результат, за позовами підрядних організацій судові органи прийняли рішення щодо стягнення зі спорткомплексу боргу на суму 93 млн грн та 61,7 млн грнштрафних sirius radio viagra ad. санкцій.

Варто зауважити, що підприємство брало зобов’язання з реконструкції стадіону та будівництва нових об’єктів спорткомплексу бюджетним коштом і коштом безпроцентної позики, запозиченої у державного підприємства “Фінансування інфраструктурних проектів” (далі – ДП “Фінінпро”) під державні гарантії у міжнародних організацій.

Наразі заборгованість НСК “Олімпійський” перед ДП “Фінінпро” за договорами безпроцентної цільової позики становить майже 2 млрд 231 млн грн. До того ж за умовами договору з ДП “Фінінпро” спорткомплекс за отримання і користування цією безпроцентною позикою має щорічно сплачувати 800 тис. грн.

На сьогодні підприємство не має достатньо обігових коштів для погашення згаданих боргів та добудови функціональної зони, оскільки його доходи мають сезонний характер і використовуються переважно на виплату заробітної плати, сплату комунальних послуг та інші витрати, пов’язані  з утриманням стадіону.

Доходи НСК “Олімпійський” від проведення футбольних матчів залежать від відвідуваності футбольних матчів та останнім часом мають тенденцію до зменшення. Окрім того, за умовами договору з ТОВ “Футбольний клуб “Динамо» Київ” підприємство фактично позбавлено права  проводити матчі за участю інших футбольних команд без відповідного дозволу ФК “Динамо» Київ”, тоді як спорткомплекс має статус національного спортивного закладу.

Також варто зазначити, що підприємство виконує невластиві йому функції та здійснює додаткові витрати з утримання низки об’єктів, які безпосередньо не пов’язані з діяльністю стадіону та які передало йому на баланс Міністерство молоді та спорту України.

Зокрема, йдеться про адміністративну будівлю у м. Києві по вул. Еспланадна, 42, та об’єкт незавершеного будівництва в м. Бердянську Запорізької області, який тривалий час перебуває в занедбаному стані та непридатний для використання.

Водночас в адміністративній будівлі по вул. Еспланадна, 42 орендарі – юридичні особи – фактично займають приміщення, площа яких значно більша від площі, визначеної договорами, та за які не відшкодовуються комунальні послуги. Це призвело до непродуктивних витрат підприємства на суму 600 тис. грн. Крім того, непередача вільних приміщень у цій будівлі в оренду позбавила спорткомплекс можливості отримати 100 тис. грн доходів.

За результатами аудиту фахівці Держаудитслужби розробили низку рекомендацій, спрямованих на покращання ефективності діяльності та фінансових результатів ДП «НСК «Олімпійський», упровадження яких передбачено на рівні спорткомплексу і Міністерства молоді та спорту України” – говориться у заяві Державної аудиторської служби України.

Читайте також: Ігор Бєланов: “Не згадати про мій Золотий м’яч – це безлад та неповага до історії”

Нагадаємо, що НСК “Олімпійський” у Києві було обрано для проведення фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА 2017/2018.


Menu Title