Масові безлади у Дніпрі перед фіналом Кубка: як це було

10 Тра, 2018| автор:

У Дніпрі є така традиція: кожного року, 9 травня, влаштовувати заворухи. А якщо серйозно, то цьогоріч цей день мав вийти планово цілковито святковим. Цьому сприяло все – вихідний день в честь дня вшанування загиблих у Другій світовій війні, чудова погода і фінал Кубка України як кульмінація футбольного сезону. Для Дніпра, враховуючи сумну ситуацію із професійними клубами в останній рік, це подія значна. Та й в цілому це лише другий фінал кубка у місті за всю його історію: востаннє тут другий за значимістю трофей країни розіграли ще дев’ять років тому, коли полтавській “Ворсклі” вдалось досягнути історичного успіху, здолавши тут “Шахтар”.

Більше того, напередодні матчу вкотре консенсус продемонстрували українські ультрас – фанати “Динамо”, “Шахтаря” та “Дніпра” об’єднались, щоб провести марш-акцію “Проти футболу по паспортах”. Фанати обурені тим, що Федерація продає квитки, вимагаючи особистих даних при купівлі пропуску на матч. На їхню думку, таким чином порушується Закон про захист персональних даних, а також є незрозумілою подальша доля online drug store without prescription. зібраних даних і того, кому вони дістаються (чи можуть дістатись) в кінцевому результаті. Для представників ультрас, багато з яких воювали і досі воюють на Сході України, ця позиція є принциповою.

IMG_8025

Марш розпочався спокійно із зарядів “Проти футболу за паспортами”. Далі послідували патріотичні текстівки і ремікс відомої пісні “на честь” СК “Дніпро-1″ та його керівництва, яку переспівали про ФФУ та її очільників.

photo_2018-05-09_19-08-50

Було доволі шумно і весело, хода впевнено і, головне, мирно рухалась своїми шляхом.

IMG_8056

IMG_8067

https://youtu.be/BAibBaDORyY

IMG_8044

IMG_8041

Але в якийсь момент щось пішло не так. Трапився інцидент, який не потрапив в наш кругозір, однак він повністю змінив динаміку маршу і всього, що відбувалось далі. Настав час абсолютного хаосу і дичі.

https://youtu.be/DfQVJSxzbmc

Як з’ясувалось згодом, на перетині вулиць Пушкіна та Фабра трапився конфлікт між поліцією та ультрас. Вже згодом ЗМІ повідомлять про те, що хтось з ультрас начебто закинув під жилет поліцейському петарду. Внаслідок її вибуху, той отримав опіки шиї. За різними зведеннями, на цьому все не завершилось і ультрас нібито продовжували закидувати патрульну машину каміннями та затиснули її між сміттєвими баками. Далі прибуло підкріплення і почалось власне те, що ми уже побачили на власні очі.

https://youtu.be/fA1oQDU8nT8

Потрібно зауважити про жахливі дії поліції, яка не діяла злагоджено і, здається, не мала на меті затримати конкретних правопорушників. Спецпризначенці “місили” усіх підряд, декого жорстоко добивали одразу декілька поліцянтів на землі. Застосовувались сльозогінні засоби, діставалось і дівчатам.

photo_2018-05-09_23-10-42

photo_2018-05-09_23-10-40

https://youtu.be/aLZ0_74OX0Q

Цей хаос тривав доволі довго: поліцянти бігали за ультрас туди-сюди, ті то втікали, то знову наближались, зрозуміти бодай щось у цьому безладі було складно. Тому ми вирушили на стадіон на перегляд матчу.

photo_2018-05-09_23-10-44

photo_2018-05-09_23-10-43

Внаслідок заворушень поліція прийняла 20 футбольних фанатів. Більшість із них відпустили під час матчу і вони встигли навіть повернутись на другий тайм. Декому надто сильно перепало від спецпризначинців – постраждалим можна побажати тільки здоров’я.

Як бачимо, підготовка до свята, м’яко кажучи, вийшла змазаною і була затьмарена цими подіями, які, втім, стали частиною історії фіналу Кубка України у Дніпрі.

Карина Шпорт, спеціально для “Брутального Футболу” 


Menu Title