Топ-темою останніх тижнів є наплив біженців у матінку-Європу, частина якої вже і так потерпає від представників Близького Сходу на своїй землі. Остання хвиля несподівано викрила кризу системи євротолернтності – в той час, як Німеччина будує табори для іммігрантів і називає всіх незгодних ксенофобами, Угорщина стала бастіоном боротьби із напливом нелегальних мігрантів. Офіційною позицією влади є вичерпані резерви країни у цьому питанні, але неофіційно владу у “Мадьярщині” характеризують як націоналістичну. Схожа позиція знайшла відгук у багатьох країнах Європи, але при чому тут фанати? Про це – нижче
Всі ми знаємо, що ультрас – це люди із сталими політичними поглядами. Вгадати реакцію не так і важко – ліві “за”, праві – “проти”. Але, несподівано для всіх, ті фанати, яким не хочеться німецьких чи французьких “порядків”, перейшли до активних дій, чому посприяла ініціатива УЄФА про виділення 1 євро з кожного квитка на допомогу біженцям. Хто проявив активність та як допомагає своїй землі – про це нижче.
Акція “Refugees not welcome” знайшла активний відгук у фанатів зі Східної Європи – з тієї частини континенту, де проблема іммігрантів ще не відчувалася. Зненацька перед ними постала загроза пеертворитися на Францію чи Німеччину, і довго чекати себе фанати не заставили. Ось такі послання доходять до біженців у Польщі:
Надписи на графіті говорять:
1) “Польська кров проти салафітів – ніякого входу на Батьківщину!”
2) “Кожен араб нехай пам’ятає, що для нас Польща – то свята земля!”
На матчі “Руху” (Хожув) та варшавської “Легії”
“Ягеллонія” – “Лех”. Перекладу не потребує:
Фани “Легії” на виїздному матчі проти . “Мідт’юланда”:
Польсько-угорський марш у Познані:
Кібеци “Леха”, до речі, проігнорували матч Ліги Європи вдома проти “Белененсеша”. Цікаво, що влада не зрізає ці баннери:
Але не поляками єдиними. Ось такі фото приходять із Хорватії:
Болгарія теж “в темі” – на матчі “Локомотиву” (Пловдів) проти “Піріну” (Благоєвград) помічений такий банер:
Румунія, зустріч “Петролула” (Плоешті) та “Крайови”:
Оригінально вирішили привернути проблему біженців греки. На матчі “АПОЕЛа” проти “Шальке” вони вивісили неймовірно сильну оправу. Напис на банері говорить: “Хто піклувався про них?“. Позаду – фото вбитих нелегалами греків.
Далі інших пішли угорці. На даний момент в їх країні оголошено Надзвичайний Стан, і фанати вирішили допомогти державі, вирушивши на хорватсько-угорський кордон:
Насправді, у питанні відношення до біженців ультрас Європи єдиної думки не мають. Так, на матчі між “Севільєю” та “Боруссією” (Менхегладбах) іспанці вивісили банер про підтримку біженців, чому поаплодували традиційно ліві німці (останні активно підтримують акцію “Refugees welcome”). Але, я вирішив поки що не довіряти Західній Європі. Не через політичну позицію з цього питання – я людина різностороння і, не дивлячись на погляди, схильний до оцінки ситуації зі всіх сторін. Справа в іншому – західні “двіжі” важко виділити. В тій же Іспаніі йде активна боротьба проти ультрас, а в Мадриді – традиційно правому місті – на колишніх секторах “Ultras Sur” стоять вільнонаймані фан-клубівці, які виконують те, що їм скажуть. Тому я не впевнений, що саме фанати “Севільї” вивішували банер про підтримку нелегалів.
Крім того, вивісити якийсь політичний нетолерантний банер у Західній Європі дуже небезпечно. Можливо, саме тому на фан-ресурсах правого “Гамбургу” я знайшов або нічого, або підтримку біженців (а можливо, в цьому питанні у “гансів” просто немає ніякого значення, правий ти чи лівий). Тому про підтримку мігрантів можна говорити лише у Німеччині та Австрії, а все інше – протиречиве. Але із впевненістю можемо підсумувати – Східна частина континенту не хоче такого соціального майбутнього, яке мають “ситі” бюргери.
У висновку скажу від себе: якщо біженцям загрожує небезпека, то необов’язково наражатися на мільйон перепон, коли поруч є спокійні країни – Ізраїль, Алжир, Туреччина, та інші. Просто когось манить сите життя у Європі. І якщо толерантність комусь може подобатися, то підвищення рівня злочинності – нікому. Хоча, на мою думку, кожному народу дана своя земля не просто так. Я бажаю біженцям знайти мирне небо, а Європі – залишатися Європою.
Бережіть свою країну та думайте!
Михайло Юхименко, “Брутальний Футбол”