Кальчо – (“calcio” – стусан)
Cтосовно походження феномену футболу дискутують і досі. Британці пишаються, принаймні, тим, що вдосконалили найпопулярнішу гру у світі, а бразильці хизуються, що вправлятися зі сферою вміють найкраще вони. А от справжній брутальний футбол можна знайти на вулицях Флоренції, який практикують і досі. Ви чули коли-небудь про флорентійське кальчо? Як ні, то я залюбки розповім.
Такий вид спорту практикується здавна – забава у кальчо простежується з ХІІ століття та нагадує суміш сучасних футболу та реґбі. Варто зауважити, що навіть понад 800 років правила залишилися майже незмінними. Але про все по порядку.
Місто Флоренція поділяється на чотири історичні квартали – Санта-Кроче, Санта-Марія Новелла, Сан-Спіріто та Сан-Джованні. Саме між представниками цих кварталів і відбувається головне дійство – команди мають відповідні уніформу та кольори: Санта-Кроче – блакитний, Санта-Марія Новелла -червоний, Сан-Спіріто – білий та Сан-Джованні – зелений. Гравців у кожній команді нараховується аж 27, м’яч набитий козиною шерстю та за розміром нагадує баскетбольний, а параметри піщаного поля 50 на 100 метрів.
У кожному колективі по 15 нападників, 5 півзахисників, 4 “даторі” (помічники захисників) та 3 основних захисники. Суть – забити гол будь-яким чином. Тому не дивно, що гравці частенько зловживали кулаками та не боялися advair diskus without a perscription. влізти у солідну бійку. Після кожного забитого м’яча потрібно змінювати позиції . На таких ігрищах працюють дві категорії суддів – звичайні та так звані “вищі”, котрі втручаються лише тоді, коли звичайний рефері не може з’ясувати той чи інший епізод. Не так давно до матчів стали залучати медиків, що повинні надавати першу допомогу прямо під час усього цього балагану.
Переможці йшли додому із піднятими прапорами, переможені – з опущеними.
Ось, як проходив фінал кальчо у 2011-му році.