Одним з головних ньюзмейкерів минулого тижня став Олександр Гладкий, розірвавши інтернет-простір новиною про свій перехід з донецького “Шахтаря” в київське “Динамо”. Те відчуття, коли не розумієш, який клуб у цьому випадку підсилився, не правда ж? Сьогодні ми з вами спробуємо дещо детальніше розглянути гру форварда
У складі донецького “Шахтаря” Олександр відіграв 185 матчів, в яких забив 63 гола. Здавалося б, доволі замало, як для нападника, для якого за матч партнери по команді створювали по декілька стовідсоткових нагод, чи не так?
Ось статистика виступів Гладкого за донеччан:
З неї помітно, що стабільною результативністю протягом кар’єри Олександр Гладкий, на жаль, ніколи не відзначався.
Дійсно вдалими для форварда стали чемпіонат – 2006/2007 в складі “Харкова”, дебютний сезон в “Шахтарі” і першість – 2013/2014 в “Карпатах”. З “натяжкою” успішним можна назвати і попередній чемпіонат, який Гладкий доволі результативно розпочав, проте, по ходу сезону перестав отримувати стабільне місце в складі. З огляду на такі перепади, один гол на три матчі показник ще досить непоганий.
Перейдемо до міжнародних виступів нападника. Не дивлячись на 38 матчів в єврокубках і 10 поєдинків в складі збірної, забивав Олександр за межами України вкрай рідко. Якщо . ж бути зовсім точними, то лише двічі. Це був гол вірменському “Пюніку” в Єревані в 2007 році та дубль в ворота “Барселони”. Цей поєдинок на “Камп Ноу” й досі вважається найкращим в кар’єрі Олександра, хоча був він ще в грудні 2008 року. Решту м’ячів Гладкий забив на українських стадіонах.
З результативністю в збірній справи набагато гірші. В 10 матчах Гладкий забив лише один гол. Як для нападника, цей результат ніяк не може бути втішним.
Протягом своєї кар’єри Гладкий не зробив ще жодного “хет-трику”. Але, незважаючи на це, Олександр має на своєму рахунку 16 дублів. Найціннішими з яких, крім каталонського, можна назвати зроблений в кінці сезону 2013/2014 у складі “Карпат”. Цю зустріч в Дніпропетровську львів’яни сенсаційно виграли з рахунком 4:1, позбавивши “Дніпро” шансів на чемпіонство. Також одним із найцінніших є “прощальний” дубль в ворота луганської “Зорі”, напередодні переходу в “Динамо”. Як не крути, завдяки дублеві Гладкого “Шахтар” став десятикратним володарем Кубка України.
Гра Олександра доволі непогана, але не завжди стійка і результативна. З чим це може бути пов’язано? Психологічне становище і тренерська підтримка відіграє велику роль у грі футболістів. Головний редактор журналу “Футбол” і член Виконкому ФФУ Артем Франков також вважає, що тренер повинен вірити в гравця, аби той повністю викладався на футбольному полі. Так він прокоментував нещодавнє придбання “біло-синіх”:
Складне запитання, неоднозначне. Думаю так: якщо тренер зуміє показати Саші, що він в нього по-справжньому вірить, Гладкий кого завгодно в асфальт закатає. Головна проблема цього футболіста – періодична втрата впевненості у власних силах на грунті недовіри тренера. Якщо Ребров зуміє…
Будемо надіятися, що Ребров знайде спільну мову з футболістом і підсилиться саме “Динамо”. В Україні є багато перспективних молодих футболістів, яким потрібно давати шанс проявити себе. Чи проявить себе Олександр Гладкий? Це ми побачимо згодом .