Криза в “Динамо” і тиск громадськості змусили Сергія Реброва звернутись за допомогою до гравців молодіжних команд. Осінь 2016 року відкрила нам ряд імен, які засвітились, як у єврокубках, так і у національній команді країни, продемонструвавши всім потенціал динамівської школи. Сьогодні ми з вами окинемо оком на перспективи столичного футболу, а саме оцінимо “молодняк” “Динамо” U-21. Адже саме в цих гравцях ми можемо розгледіти майбутніх зірок чинного чемпіони, які будуть вести команду за собою до перемог як на українській, так і на європейській арені.
Зовсім трохи про чемпіонат та тренера
Більшість українських шанувальників футболу розбещені у своїх смаках. Наприклад, можуть дивитись матчі національної збірної, матчі ЛЧ за участю українських команд та деякі принципові матчі в УПЛ. Але всі забувають про молодіжку, яка функціонує так само як і будь-який регулярний чемпіонат у світі. І саме там починають розкриватись найталановитіші зірки українського футболу.
Цього сезону команда U-21 виступає під керівництвом іспанського спеціаліста Унаї Мельґоси, який замінив на цій посаді Вісенте Ґомеса. 40-річний керманич має досвід роботи в “Атлетіку” з Більбао, тренував склад басків. З Мельґосою юні футболісти 5 разів брали юнацький чемпіонат та один кубок Іспанії в своїй віковій категорії.
Новий керманич жваво взявся до роботи. Міжсезоння було проведене в пошуках оптимального складу, який підійде до сезону – іспанський спеціаліст вирішив не суперечити динамівській філософії, тому взяв на озброєння дві основні ігрові схеми: 4-3-3 або 4-1-4-1. Проведено кілька спарингів, які ясно показали, що молодняк готовий гарувати задля результату. Сильними стронами команди за керівництва Унаї Мельґоси стали контроль м’яча, який чимось схожий на “Баварію” Пепа Ґвардіоли, та тотальний пресинг суперника. В кожному матчі команда показувала, що має в своєму складі як яскравих індивідуалів, так і командних гравців, які можуть і хочуть посперечатись за місце в основному складі. Після 15-ти турів молоді і перспективні займають другу сходинку в таблиці, поступаючись тільки “Шахтареві” в різниці забитих і . пропущених м’ячів.
Троє в човні, або щасливий білет в основу
Велике бажання, старання та працездатність хлопців не могло бути непоміченим тренером основи Сергієм Ребровим, який пильно придивляється до кожного матчу. Все більше і більше уваги він надає молоді, поступово вводячи їх в тренувальний процес та ігри УПЛ. В чому ж причина такої уваги до них?
Першу половину сезону Динамо, команди, яку не влаштує будь-яке інше місце в таблиці крім першого, відверто провалило. Єврокубковий сезон складається невдало. Практика показує, що рівна група в розіграші ЛЧ для підопічних Сергія Реброва виявилась складним завданням. Кияни з 1 очком в заліку підходять до матчу з Наполі. На цьому фоні стали більш помітні і невдачі і у внутрішньому чемпіонаті: 3 нічиї з середняками, дві поразки, відставання від “Шахтаря” у 8 пунктів. Оскільки трансферне вікно закрито, головний тренер шукає порятунку в молодняку.
Порятунком та майбутньою зіркою ДК може стати форвард Артем Бєсєдін, яким влітку цікавився валійський “Суонсі”. Доволі габаритний форвард може відіграти важливу роль для основної команди і стати таким собі “українським Іско” для Реброва. Для новачка основи він почав непогано (6 зустрічей, 2 голи) і ці голи були вирішальними для команди. А гра форварда за молодіжну збірну викликає тільки позитивні емоції – 21-річний гравець в повній мірі може замінити на полі Теодорчика. Артем чудово розуміє своїх партнерів, це було показовим в матчі з “Карпатами” – його гармантний удар з-за меж шрафного майданчику не залишив шансів воротарю суперника.
Варто відзначити, що Бєсєдін не боїться брати гру на себе може зіграти як центрі нападу так і на фланзі, а ДК зараз як ніколи потребує лідерів на полі. Але Ребров не поспішає рішенням щодо цього таланта і Бєсєдін з’вляється то в основі молодіжки, то в першій команді, хоча уже встиг навіть дебютувати за національну збірну. Наразі все залежить тільки від нього.
В центрі поля конкуренцію Сидорчуку і Рибалці скаладає Павло Оріховський. Головний тренер почав вводити його до основного складу, на заміну Гусєву, що вже давно не показує той рівень, що від нього вимагають. Рішенням цього кадрового питання став саме Оріховський – один із найстабільніших гравців молодіжки (відіграв 12 матчів всі в основному складі) Його обкатка в матчі із “Зорею” та “Карпатами” пройшла напрочуд успішно: Павло відзначився результативною передачею на Бєсєдіна і відзначився сам. Оріховський вдало відпрацював у відборі в центрі поля, віддавши гольовий пас на партнера. Команда потребує такого хава, котрий міг протягом гри підтримувати боротьбу в центрі поля та розганятиме контратаки. У грі основних хавів Динамо бракує цього компоненту, і найчастіше м’яч зависає в центрі поля і динаміка гри від цього страждає. Натомість Оріховський може поліпшити цю ситуацію, але поки просування хлопця до основної команди триває. Частіше за все він допомогає молодіжці, грає на всі 100%, але до темпів та вимог основи тільки призвичаюється.
Має тренерський штаб з кого вибрати на позицію центрального захисника, але фаворитом у цій боротьбі, який має посилити лінію оборони – Зураб Очігава. Він, об’єктивно кажучи, мав би вигравати конкуренцію у 19-річного Олександра Тимчика, якого теж залучають до основи (про це ми поговоримо в наступному матеріалі). Має яскраво виражені лідерські якості, потрапив до першої команди одним з перших. Ребров та Мельґоса відгукуються про нього як про надзвичайно талановитого гравця, який гарує як кінь, щоб вдосконалюватись кожного дня. Його сильною стороною є високий пресинг суперника та вдалі підключення до атаки із глибини поля. Цей талановитий хлопець має всі шанси витіснити з першої команди того ж Віду, якщо буде розвиватись й надалі.
Інша молодіжна перспектива
Якщо вищезазначені хлопці вже отримали свій шанс і повинні його не випустити з рук, то Унаї Мельґоса має ще ряд хлопців, які за тих чи інших причин не отримували від Реброва запрошення до першої команди.
В цьому шорт-листі на першому місці стоїть Павло Лук’янчук та Олександр Осман – безумовно талановиті і надійні оборонці, яких тренер молодіжки часто використовує. Але, зважаючи на вже наявних захисників в основі, Лук’янчук просто програє конкуренцію тому ж Тимчику чи Очігаві, але, враховуючи довготривалу травму Даніло Сілви, не виключено, що Сергій Ребров буде підвищувати конкуренцію в лінії захисту і Лук’янчук може бути першим в цій черзі на шанс проявити себе.
Що стосується Олександра Османа, то його часто переслідують різного роду травми, але слід зважати на статистику порушень Османа за останні три сезони, то цей захисник лише 5 разів отримав жовту і один раз червону картку. Керманичу “Динамо” варто б звернути на дисциплінованого оборонця увагу, бо той же Антунеш та Віда останнім часом в обороні починають діяти надто грубо, як наслідок – привоз у власні ворота.
Лінію атаки могли б посилити Олексій Щебетун, який демонстрував чудові результати в U-19 (15 матчів 8 голів) і зараз знаходиться в непоганій формі в U-21. Але чомусь головний тренер не вважає за потрібне посилювати конкуренцію в атакувальній лінії, що дуже дивно. Але тренер діє в інтересах команди, тому, можливо,він вважає, що форвардів технічного типу вже достатньо.
Середня лінія могла б поповнитись Микитою Кравченком, який своїми даними та манерою гри трохи нагадує Андреса Іньєсту на початку нульових. Цей гравець сміливо розганяє атаки в один пас та вміло поєднує ланки атаки і оборони. Такий хав стане в нагоді Реброву, бо Кравченко дуже гарно призвичаюється до нового ігрового оточення, про що зазначав тренер молодняку Мельґоса.
Отож, ми бачимо, що при бажанні головний тренер може залучити до роботи з основою широкий спектр гравців. Ці хлопці, сподіваємося, в майбутньому складуть кістяк ДК і поведуть команду до нових звершень як в Україні, так і в світі.
У середу очікуємо чергового подвигу від команди “Динамо” U-19 в Неаполі, після чого більш детально зупинимось на персоналіях цієї команди, адже деякі її учасники вже знаходяться в основній обоймі київського клубу. Тож далі буде.