Ми, як і було обіцяно раніше, повертаємося до огляду “молодняку” в структурі Динамо Київ і сьогодні звертаємо увагу на гравців команди U-19.
Отже, погнали.
Коротко про загальне
На відміну від U-21, тренерський штаб U-19 повністю складається з українців. Посаду головного тренера обіймає Юрій Мороз. Досвіду роботи з молоддю пану Юрію не позичати. Раніше керманич очолював національні збірні України U-17. U-18 та U-19. Гучними перемогами тренер похвалитись не може, але під його керівництвом команда набула нових сил, креативу в грі та впевненості в собі.
Мороз також має в своєму тренерському штабі трьох помічників Максима Шацьких, Сергія Шматоваленка і Тараса Луценка. Ігрові схеми тренерів незмінні для динамівської структури: 4-3-3, 4-1-4-1. Ця “дрім-тім” підняла U-19 на новий рівень і тепер хлопці демонструють свою конкуретоспроможність не тільки Україні, а й всій футбольній Європі.
Перші серед перших: хто вже в основі?
У сучасній динамівській школі гартуються майбутні професіонали своєї справи, показуючи всім, що український футбол не вичерпався Шевченком, яким захоплюються й досі по всьому світі. Цю тезу доводять і сучасні вихованці, які вже фактично закріпились в основній команді Сергія Реброва. Їх наразі двоє.
Віктор Циганков
Вік: 19
Матчів в УПЛ – 8
Матчів в єврокубках – 5
Матчів за національну збірну – 1
Голи – 3
Такою зіркою і порятунком в майбутньому може стати Віктор Циганков, про якого заговорила вся інтернет-спільнота після матчу ЛЧ з “Бешикташем” – тоді Віктор замкнув на дальній стійц після передачі Сергія Рибалки. Циганков привернув увагу тренерів основи як кандидат на заміну Ярмоленку, якого останнім часом переслідували травми. Цей півзахисник за своїм стилем нагадує Тімо Вернера із “Лейпцигу”. Мобільність та вміння знайти вільну зону при стандартному положенні – його сильні сторони.
При цьому 19-річний хав, який спрямований на атаку, відпрацьовує і в захисті. Але Циганков програє конкуренцію Ярмоленку у фізичній підготовці. Після 25-30 хвилин Віктор вже втрачає свою технічність, від того падає його ККД на полі. Тож Віктору потрібно попрацювати над цим компонентом гри, щоб нав’язати достойну боротьбу в лінії атаки.
Олександр Тимчик
Вік: 19
Матчів в молодіжці – 12
Матчів в УПЛ – 1
Матчів в єврокубках – 0
Матчів за національну збірну – 0
Одним із найкращих гравців на позицію центрального захисника, на думку Реброва, є Олександр Тимчик. Цей оборонець належить до когорти основних в молодіжці, але часто тренується з основною командою. Тимчик вміло підключається до атакувальних дій, його сильною стороною є гра головою та вміння відвоювати собі позицію при кутовому, може завершити подачу. Гравець такого калібру безумовно потрібен Реброву в центрі захисту, бо зважаючи на регулярні травми Хачеріді та вибуття Даніло Сілви на півроку, Тимчик все частіше буде долучатись до основного складу.
Наразі він, як і Бєсєдін, то входить до планів головного тренера основи, то ні. Але Тимчик показує свій рівень і в юнацькій ЛЧ про, що трохи згодом, тож Реброву варто задуматись над його кандидатурою в найближчому майбутньому.
“ДК в зданії” або виступи в юнацькій Лізі Чемпіонів
Єврокубковий сезон для команди U-19 складається в рази краще, ніж в старших колег. Хлопці Юрія Мороза вже виграють групу з 13 очками. (4 перемоги і 1 бойова нічия з “Бешикташем”) і вже забезпечили собі місце в юнацькій євровесні. В чому ж причина такого успіху молодшеньких?
Зважаючи на 4 попередні зустрічі в рамках турніру, сильні сторони команди Юрія Мороза є забігання по флангах та стандартні положення. Керманич U-19 побудував надзвичайно ефективні фланги: пара латералів Тимчик – Дубінчак та атакувальні гравці Михайличенко/Янаков-Лєднєв. Особливо яскраво це було видно в матчі першого туру проти “Наполі”, коли підключення до атаки з глибини поля відіграли важливу роль в розгромі господарів поля. (1:4)
Роботу без м’яча теж можна занести до позитивних моментів гри команди. На прикладі гри проти “Бешикташа” (3:3) та “Бенфіки” (2:0) можна говорити, що хлопці втрачаючи м’яч – повертались в оборону, йшли в підкати, мали фізичну перевагу перед турками та португальцями.
Але не все так добре . в грі молодняка. Команді неодноразово стикались з нехваткою концентрації, бо в 3-х турах з 4-х, команди почали грати тільки в 2-ому таймі. Керманич пояснює це нервозністю, хвилюванням, тиском трибун. У другому таймі все вирівнюється і команда починає грати на повну, але цей недолік варто усунути. Якщо граєш на рівні ЛЧ, хай навіть і юнацького рівня, гравці повинні бути заряджені від першої до останньої хвилини.
Ще одним недоліком молодих і перспективних є індивідуальний відбір м’яча. Неодноразово в своїх інтерв’ю старший тренер піднімав цю проблему і говорив, що гра у відборі це – ахілесова п’ята кожного футболіста U-19. Цей компонент виявися вирішальним в матчі з турками, в якому київській футбольній еліті не вдалось перемогти, хоча й видали розкішний камбек. В результаті – ничия в Стамбулі, за яку хлопці мають помститись в Києві.
Неаполітанське протистояння.
В рамках 5-ого туру наші хлопці зустрілись з італйськими колегами. Матч видався не гіршим за основний ЛЧ за своєю видовищністю, яку подемонструвала команда Юрія Мороза. Головний тренер використав доволі стандартну для Динамо ігрову схему 4-1-4-1 з хавом Петрусенком ближче до оборони, Впродовж гри українці виглядали краще у всіх компонентах гри. Насамперед “молодняк” перевершив суперників у фізичній складовій, в підключенні наших захисників до активних дій. Потужною зброєю у грі динамівців стали стандартні положення (тут варто відзначити шикарний стандарт у виконанні Лєднєва) та удари з дальної відстані (розкішний удар Янакова метрів з 35 в дев’ятку). Петрусенко чудово контролював центр поля, допомагав як оборонцям у відборі, так і лінії нападу біля штрафного майданчика. І, безумовно, варто віддати належне нашому кіперу Володимиру Маханькову, що залишив ворота “сухими” під час пробиття пенальті. Ця гра не була принциповою, але було відчутно, що проблема з мотивацією були вирішені не після першої половини гри а хлопці відразу взяли ініціативу в свої руки і повністю контролювали перебіг подій. Результат не змусив себе чекати – 0:2 і Динамо U-19 повертається в Київ непереможними.
Кандидати в основу
Крім двох гравців, які вже отримали путівку в основу, Юрій Мороз ще має, що запропонувати Сергію Реброву, адже саме за молоддю майбутнє Динамо Київ.
Владислав Дубінчак
Вік: 18
Матчів зіграно (U-19): 10
Цей захисник може нав’язати боротьбу в центрі поля, зробити забігання та віддати флангову передачу. Дуже чітко розуміє своїх партнерів, тому є яскравим лідером на полі. Якщо Ребров зверне свою увагу на нього, то він отримає конкурента для Антунеша і Макаренка в основі. Це доводить остання єврокубкова битва з Наполі. Але в його грі не вистачає стабільності, тому поки залишається на своєму місці в U-19.
Кандидатів в основу в центр поля в U-19 просто греблю гати, але звернемо увагу саме на цих трьох:
Денис Янаков
Вік: 17
Зіграно матчів U-19: 14
Цей хав чудово б виглядав у зв’язці разом з Оріховським та Рибалкою. Він може здійснити ривок з місця на 10-15 метрів та встигнути на передачу захисника чи розігнати атаку сам. В матчі проти Наполі саме середня лінія в обличчі зв’язки Янаков -Лєднєв зробили результат. Варто відзначити і креативність Дениса на полі, нестандартний підхід до пробиття штраних ударів. Єдиною прогалиною цього хлопця є фізична складова. Після першого тайму Денис трішки поступався у швидкості. Але, поза сумнівом – це серйозний конкурент для хлопців основи.
Богдан Лєднєв
Вік: 18
Зіграно матчів U-19: 12
Голи: 8
Цей півзахисник такого ж плану як і Янаков, але ця зв’язка стала б в нагоді керманичу основної команди. В них чудове взаєморозуміння між собою, обоє гарно бачать поле і можуть віддати пас в потрібне місце. Динаміка гри команди в основному тримається на них. Щодо індивідуальних “скілів” Лєднєва, то тут можна виділити реалізацію при стандартних положеннях та бомбардирські якості. Обох цих компонентів бракує сьогоднішньому основному ДК, тож, якщо Богдан війде в основу, Ребров отримує плюс одного забивного і технічного хава, який йому дуже потрібен.
Ахмед Алібеков
Вік: 18
Зіграно матчів U-19: 12
Середня лінія дуже важлива ланка в схемах головного тренера ДК, але з нею ще потрібно працювати і цей молодий хлопець може стати в нагоді Реброву. Алібекову більш за все зручніше грати на позиції опорника, але останнім часом Юрій Мороз часто використовує на позиції центрального захисника, як в останньому матчі з Наполі. Це робиться для того, щоб цей гравець став більш універсальним, зміг відпрацьовувати і відборі і в нападі. Поки цього в Ахмеда немає тому для нього в головного тренера першої команди місця не знайшлось, але Алібеков може в майбутньому стати чудовим універсалом і зіграти на будь-якій позиції. З універсалами в команді Реброва справи йдуть не найкращим чином, тому йому варто звернути увагу на цього запорізького таланта.
На жаль чи на щастя, на тлі гри середньої лінії губляться гравці лінії атаки: Русин та Алєксєєв, які ще не готові складати конкуренцію Мораесу чи Гонсалесу.
Тож з огляду на все вищесказане, бажаємо хлопцям з U-19 рухатись тільки вперед і прогресувати й надалі і навіть в чомусь надавати приклад основній команді, бо жаги до перемог хлопцям не бракує.