По закінченню . сезону каталонська машина залишається без керманича. Після заяви Луїса Енріке про свою відставку, преса почала активно будувати версії та шукати для “Барси” нову кандидатуру. “БФ” пропонує вашій увазі своїх можливих та не дуже кандидатів на цю вакантну позицію.
Клаудіо Раньєрі
Більшість із вас вже почало почало писати в коментарях, що колишній тренер “Лестера не рівень такого клубу, як “Барселона”. Не поспішайте з висновками. В пана Клаудіо широкий послужний список і йому є чим пишатись. За 31 рік своєї тренерської діяльності італійський спеціаліст встиг попрацювати в таких клубах, як “Челсі”, “Наполі”, “ Ювентус”, “Валенсія”, “Атлетіко Мадрид”, “Монако” та інших міцних командах світового рівня. Під час своєї роботи Раньєрі здобув славу тренера-андердога, який витягує команди з глибин морських. Своїм місцем в елітних дивізіонах йому завдячували “Кальярі”, “Фіорентина” та “Монако”. Італієць відомий своєю жагою до перемоги, яку підтверджує його робота з “Валенсією”, яку він привів до перемоги в Кубку Іспанії, виграв Кубок Інтертото, та Суперкубок УЄФА; “Фіорентиною”, з якою теж взяв кубок країни та тріумфував на чолі “лисиць”. Малоймовірно, що керівництво “Барселони” звернеться до послуг цього спеціаліста, але босам каталонців варто добре подумати над цією кандидатурою. З таким підбором гравців, як у “Барси” Раньєрі може внести в гру команди трохи італійського шарму, а це б Мессі і Ко не завадило б.
Арсен Венгер
Варіант не дуже реальний, але пропонуємо пофантазувати. Припустимо, що всі чутки, яких дуже багато, про те, що незмінний тренер “канонірів” все ж таки покине свій пост вже цього літа, правда. Така думка не безпідставна і доволі реальна. Невдоволених вболівальників з кожним днем стає все більше. Гасла “Арсен, дякуємо за спогади”, “4 місце – не трофей”, “Венгер – геть” дзвенять у вухах француза не перший місяць. Саме час змінити декорації, пане Венгер, Тим більше, що консервативний стиль гри спеціаліста цілком може підійти для “Барселони”, яка не потребує капітального ремонту, хоча схему гри француз може наважитись поміняти на звичну йому 4-2-3-1. Але команді після відходу Енріке потрібен авторитет, а француз із його досвідом безперечно ним є. І це призначення може стати доволі непоганим рішенням. Але днями Венгер виявив бажання продовжити контракт з “канонірами”, тож цей перехід скоріш за все не відбудеться.
Ернесто Вальверде
Тренер “Атлетіка” з Більбао – один з тих, хто знаходиться в шорт-листі керівників “синьо-гранатових”. Логіка його можливого призначення приблизно така: “ Цей хлопець колись грав у нас в кінці 80-х, тож добре знає структуру клубу. А ще його Кройф хвалив”. На цьому власне мотивація закінчується і ніхто не згадає, що з двох років в “Барсі”, він майже рік просидів на лавці через травми. А в списку кандидатів на пост тренера він знаходився і в часи Гвардіоли, і в часи Мартіно, і в часи Енріке. Всерйоз кандидатуру Вальверде ніхто ніколи не розглядав. Коуч “Атлетіка” не має в своєму послужному списку гучних перемог, окрім трьох чемпіонств з “Олімпіакосом”, в чемпіонаті Греції, де не було особливої конкуренції. Вальверде ніколи не виводив грецьку команду хоча б в плей-оф ЛЧ, не кажучи вже про більше. Тренерським піком Ернесто можна вважати вихід у фінал кубку УЄФА його “Еспаньойла” у 2006-ому, де він героїчно програв “Севільї”. І взагалі в Іспанії керманич не дуже запам’ятався: лиш своїми професійними провалами з “Валенсією” та Вільяреалом”. Але в “Атлетіку” все не так погано. Варто віддати йому належне за чудові навички роботи з молоддю і спеціаліст є чудовим варіантом для “середняків”, але “Барселона” потребує чогось більшого ніж середина турнірної таблиці Ла Ліги.
Рональд Куман
Варіант запрошення свого колишнього захисника, а нині головного тренера “Евертона” виглядає більш-менш реально. В минулому Куман 6 років кар’єри віддав “Барсі”, став одним з найрезультативніших оборонців в лізі, а згодом працював у тренерському щтабі каталонців під час першого пришестя Луї ван Гала. Наразі в “Евертоні” пан Рональд показує свій консерваторський підхід веде команду шляхом Мартінеса і якщо чесно, то чогось якісно нового спеціаліст не привніс. Але можливо вмінням зберігати вже набуте приваблює керівництво “синє-гранатових”, адже досягненнями у єврокубках Куман похвалитись не може, а із титулів нідерландський спеціаліст має загалом 3 чемпіонства в Едервізії (2 з “Аяксом” і 1 з “ПСВ” ), 2 національні кубки ( по одному з “Аяксом” та “Валенсією”) та 3 Суперкубки (по одному з “Аяксом”, “Бенфікою” та “АЗ”). Куман може чудово підлаштуватись під стиль гри Енріке і вести команду перевіреним шляхом, але чи потрібна Барсі тінь колишнього тренера – велике питання.
Хуан Карлос Унсуе
Наразі це ледь не перший кандидат на вакантну посаду. Чому керівництво клубу хоче дати шанс тренеру з мінімальним досвідом роботи головного тренера не дуже зрозуміло. Так, він найближчий соратник Енріке ще з “Сельти”, але поглянемо на конкретні результати тренера. Досвіду роботи головного тренера Унсуе має не багацько. Це лише клуби другого ешелону: “Нумансія”, яка на сьогоднішній день борсається в Сегунді та “Расінг”, який вже давно пробив друге дно в Сегунді В. Прямо кажучи біля керма пан Хуан Карлос не вражає. З літа 2014-го працює в штабі нинішнього коуча “Барси”. До безспосередніх обов’язків Унсуе входить відпрацювання з командою стандартів. Трохи цікавої статистики: до приходу штабу Енріке, “ Барса” знаходилась на 17-ому місці в лізі за реалізацією стандартних положень – 8 голів. Після роботи Унсуе з командою у цьому компоненті гри показник виріс вдвічі – 16 голів і Барса вже в сезоні 2014-2015 стала в цьому рейтингу четвертою. Але одними штрафними не прогодуєшся. Каталонцям потрібна якісна гра у всіх складових гри. Чи може забезпечити високу якість гри Унсуе? Цілком можливо. Але брак досвіду помічника Луїса Енріке та високий статус “Барселони”, яка потребує перемог не потім, а зараз, може стати на заваді цьому призначенню. Але якщо експеримент з Хуаном Карлосом Унсуе вдасться, то боси “синьо-ґранатових” можуть записати собі в актив створення нової зірки.
Маурісіо Почеттіно
Аргентинський спеціаліст є темною конячкою серед розсипу кандидатів і шанси його призначення 50 на 50. Результатами його роботи в “Тотенгемі” в Лондоні задоволені, хоч і “шпори” програють 10 очок лідеру чемпіонату “Челсі”, але без Почеттіно команда навряд би досягла такого результату. На його совісті розкриття Гаррі Кейна та грунтовна побудова гри “шпор”, тож причин відходу аргентинця начебто немає. Щодо його призначення, то за його переїзд говорить зустріч з президентом каталонців Хосепом Марією Бартомеу, а проти – його минуле в каталонському “Еспаньойлі”. Раніше Почеттіно впевнено заявляв, що ніколи не буде тренувати “Барсу” через симпатію до своєї колишньої команди, але можливо, що нулі в пропозиції від босів “синє-гранатових” переконають аргентинця.
Чезаре Пранделлі
Після невдалої спроби повернути у великий футбол “Валенсію”, Пранделлі відійшов від справ. Але регулярно з’являються його коментарі про те, що він готовий знову тренувати та вигравати трофеї, яких, до речі, в італійця ще не має. Головним досягненням його як тренера це звання віце-чемпіона Євро-2012 разом із збірною Італії та фіналіст Суперкубку Ітадії разом із тоді ще грізною “Пармою” у 2002 році. Його безтрофейність його тільки розізлила і “Барса” може стати для нього перезавантаженням після фіаско з “кажанами”. Але таке призначення може статись лише у випадку, відмови всіх основних кандидатів. Але було б цікаво подивитись на Чезаре біля керма.