• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Статті

2020-й, іди вже нахуй!

Павло Кушнєрук автор: Павло Кушнєрук
28.12.2020 18:02
в Статті
0 0
0
2020-й, іди вже нахуй!
1.3k
Переглядів
ПоширитиТвітнути

“Брутальний Футбол” говорить про печальне, але надзвичайно важливе.

2020 рік видався складним і виснажливим. Коронавірус, Санжари, пандемія, карантин, Black Lives Matter, зґвалтування в Кагарлику, луцький терорист, легалізація грального бізнесу, Джо Байден, смерть Кернеса (насправді одна із небагатьох світлих плям), ринок землі, ФОПи — словом, було важко. Ще одна прикра сторінка — смерті. Ми втратили чимало гідних людей, зокрема у футболі — як вітчизняному, так і світовому. Пригадуємо тих, хто зробив нашу гру кращою, але, на жаль, вже не з нами.                                                                                             

Роб Ресенбрінк (3 липня 1947 — 24 січня 2020 року)

Rob Rensenbrink, fast and elusive Dutch footballer nicknamed 'the Snake Man' who shone in two World Cup finals – obituary

Роба Ресенбрінка часто порівнюють з Йоханом Кройфом — легенди навіть візуально схожі. Вінґер виховувався в амстердамському “ДВС”, двічі брав Кубок володарів кубків з “Андерлехтом” і удостоївся “Срібного м’яча”. Словом, хтось дійсно міг би охарактеризувати Ресенбрінка “Летючим голландцем” на мінімалках. Що не дуже коректно — він запалював не гірше, показово ставши ключовим гравцем на ЧС-1978. Кройф, побоюючись переслідування хунти, не поїхав до Аргентини і Роб спокійно сприйняв ношу лідера — фактично самотужки протащив “помаранчевих” до фіналу.

В 2012-му Ресенбрінку діагностували м’язову атрофію, через три роки універсал вийшов на публіку та зізнався, що страждає страшним недугом. Ця ж зараза стала причиною смерті.

Лоренсо Санс (9 серпня 1946 — 21 березня 2020 року)

Лоренсо Санс: президент, вернувший "Реалу" величие - FootBoom

У березні ми розповідали про Лоренсо Санса — експрезидента мадридського “Реалу”, одного з архітекторів довгоочікуваного тріумфу в ЛЧ-1997/98. Шкода, що приводом для спогадів якраз послужила трагічна новина — коронавірус зробив свою справу.

“Вершкові” не могли перемогти на міжнародній арені впродовж тридцяти двох років, однак завдяки стратегії функціонера взяли сьомого “вуханя” і повторили досягнення через два сезони. Загалом Санс залишив по собі багату спадщину — п’ять медалей найвищого ґатунку, плюс зібрав драйвову банду, яка ще довго була кістяком “меренґес”.

Мішель Ідальго (22 березня 1933 — 26 березня 2020 року)

Hommage à Michel Hidalgo, l'homme qui nous a fait rêver Bleu

До появи Мішеля Ідальго збірна Франції в найкращому випадку могла похизуватися бронзою ЧС-1958. Тренер, призначений у 1976-му, поступово все перевернув догори дриґом. “Галльські півні” провалилися в Аргентині, не кваліфікувалися на Євро-1980, зате дійшли до 1/2-ї ЧС-1982, де були зупинені ФРН.

У 1984-му Ідальго відшліфував склад і блискуче пройшов дистанцію домашнього Євро. Керовані ним Патрік Баттістон, Ален Жирес, Жан Тігана, Бернар Лякомб, Домінік Рошто і Мішель Платіні фактично в півноги завоювали для Франції дебютний кубок. Особливо відзначився останній — в п’яти матчах Платіні “розродився” дев’ятьма голами (рекордний показник, оформлений впродовж одного форуму).

Можна сказати, що Франція існувала до і після Ідальго — коуч вніс команду до пантеону великих і покинув її непереможеним. Смерть настала з природніх причин.

Радомир Антич (22 листопада 1948 — 6 квітня 2020 року)

Radomir Antic passes away

Радомир Антич мав сталеві яйця — тренував “Реал”, Атлетіко” і “Барселону”. Унікальний випадок, причому серб всюди заслужив кредит довіри: витягнув “вершкових” після провалу імпульсивного Джона Тошака і здобув з “матрацниками” чемпіонство та кубок Іспанії. В 2003-му Радомир кинувся рятувати каталонців, знищених Жоаном Ґаспаром і Луї ван Галем, чим закріпив за собою звання антикризового менеджера — “Барселона” з двадцятого місця перестрибнула на шосте та гарантувала путівку в Кубок УЄФА. Єдина боротьба, де балканець пас задніх, у підсумку була програна панкреатиту. 

Василь Федорюк (14 лютого 1948 — 7 квітня 2020 року)

Від коронавірусу помер експрезидент чернівецької «Буковини» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета

Василь Федорюк — легендарна людина для чернівецького футболу. Хоча б тому, що за його президентства “Буковина” вперше і востаннє знаходилася в еліті — з 1992-го по 1994-й роки. Ще один плюсик — два потрапляння в 1/8-му кубка України. Сьогодні “жовто-чорні” про подібні звитяги лише можуть мріяти. На жаль, пан Федорюк став жертвою коронавірусу — його життя обірвалося у сімдесятидворічному віці.

Пітер Бонетті (27 січня 1941 — 12 квітня 2020 року)

Chelsea goalkeeping great Peter Bonetti dies after long illness - AS.com

За плечима Пітера Бонетті 729 поєдинків у складі “Челсі”, кубок Англії, кубок англійської ліги, Кубок володарів кубків. Вражаючий доробок, еге ж? Грація і приголомшлива реакція приклеїли до голкіпера почесне прізвисько “Кіт” — так він вправно стояв на лінії. Гадали, красива історія? Попри регалії англійська публіка методично і безжалісно знищувала репутацію Бонетті — все через епізод у чвертьфіналі ЧС-1970.

Збірна Англії зіткнулася з ФРН і була готова видряпати очі, аби лишень довести, що в 1966-му справедливо виграла кубок світу. Не вийшло — німці, поступаючись 0:1, майстерно перевернули хід зустрічі та зафіксували на табло 3:1. Розгорівся небувалий скандал — шукаючи винуватців, преса логічно вказала на Бонетті, який, на свою біду, підміняв Ґордона Бенкса. Основний воротар отруївся, тож Коту довелося вигрібати — і байдуже, що за сприятливого рахунку Альф Ремзі демонстративно забрав з гри Боббі Чарльтона. Ну невже б журналісти зізналися, що цим вчинком тренер самотужки знищив середню лінію “трьох левів”? До того ж Бонетті пропустив  курйозний м’яч — Уве Зеелер наніс удар по просто немислимій траєкторії.

Вболівальники плювалися у бік Пітера ледь не до останніх років його життя. Що абсолютно не дивує — хіба в настільки жалюгідної командочки, головним козирем якої є сумнівний ЧС-1966, може бути адекватна аудиторія?

Норман Гантер (29 жовтня 1943 — 17 квітня 2020 року)

Норман Гантер — один із найвідоміших бруталів, яким в 60-х-70-х перед сном лякали футболістів-початківців. Захисник “Лідса” наводив жах на конкурентів — якщо бачив, що втрачає позицію, то міг спокійнесенько з’ясувати стосунки прямо на полі. Але не думайте, що це типовий бидлан — Гантер був вірним помічником Дона Ріві (першокласного спеціаліста і знаменитого суперника Браяна Клафа), відстоював власні ідеали, бився за честь клубу і роздягальні. Зрештою, всі питання знімають виграні ним трофеї — два чемпіонства, стільки ж Кубків Ярмарок, кубок ліги, кубок та Суперкубок Англії. Родзинка на уявному торті — ЧС-1966. Овва!

На початку квітня Гантер був госпіталізований через коронавірус і, на жаль, не впорався з хворобою.

Юрій Дячук-Ставицький (26 січня 1947 — 24 червня 2020 року)

Спортивний директор, генеральний директор, помічник головного тренера, виконуючий обов’язки — побутує небезпідставна думка, що Юрій Дячук-Ставицький і був “Карпатами” (хіба не прикметно, що після смерті функціонера львів’яни агонізували і переродилися в уродливу форму?). Дячук-Ставицький застав найвизначніші і найтемніші сторінки — відродження, бронзу, фінал кубка України, пониження, єврокубки; за необхідності біг на допомогу і неодмінно витягував “зелено-білих” з глибокої сраки. В 2017-му Юрій Михайлович взяв паузу через поганий стан здоров’я — менеджер боровся з онкологічним захворюванням, яке, в кінці кінців, взяло верх.

Володимир Трошкін (28 вересня 1947 — 5 липня 2020 року)

Помер легенда Динамо Трошкін – він брав з киянами Кубок кубків 1975 року - Футбол 24

Володимир Трошкін запрошувався в “Динамо” Віктором Масловим, ріс під наглядом Олександра Севідова і став монстром за керма Валерія Лобановського. Коли трудишся з метрами, то і належний фідбек — цілий комплект внутрішніх кубків, КОК-1975 і той самий Суперкубок Європи проти мюнхенської “Баварії”. В подальшому захисник тренував, став заслуженим тренером і увійшов до ФФУ, нинішньої УАФ, де займався питаннями трансферної політики.  

Володимир Сальков (1 квітня 1937 — 9 липня 2020 року)

Володимир Сальков - помер легендарний футболіст донецького Шахтаря — Новини футболу — УНІАН

Уродженець Сталіно (сучасний Донецьк) віддав “Шахтарю” десять років. Чіпкий, наче бульдог, витривалий, швидкий, тактично грамотний, впевнений і сміливий — навряд чи хтось сперечався, коли універсалу була вручена капітанська пов’язка. Дворазовий переможець Кубка СРСР. Ставши тренером, працював з “помаранчево-чорними” (кубок України 1994/95), помічником у збірній СРСР, СНД і Узбекистану, з 2003-го по 2007-й був спортдиректором московського ЦСКА.

Джек Чарльтон (8 травня 1935 — 10 липня 2020 року)

RIP Jack Charlton. Leeds United's record appearance maker has passed away at the age of 85. - Through It All Together

Брат Боббі Чарльтона був менш талановитим — матір майбутнього чемпіона світу щиро здивувалася, коли на її поріг навідався скаут “Лідсу”. Елізабет “Сісі” Чарльтон декілька разів перепитала, чи не помилився представник клубу — на відміну від швидконогого Боббі Джек представляв собою громіздку шафу, нездатну пробігти й десяти метрів.

З плином часу захисник довів, що технічні недоліки можна компенсувати працьовитістю і, як не дивно, обізнаністю — за допомоги ґрунтовних досьє Дона Ріві Чарльтон прекрасно знав кожного суперника і арбітра ліги. Користуючись настановами, передовими на той момент, Джек виріс в серйозного, вишколеного футболіста. Якого високо цінував Альф Ремзі — центрбек взяв участь у тридцяти п’яти матчах, заслуживши золото ЧС-1966 і бронзу ЧЄ-1968.

Володимир Лозинський (6 січня 1955 — 17 липня 2020 року)

Скончался Владимир Лозинский - FootBoom

Ще один прославлений “динамівець”. Володимир Лозинський захищав кольори харківського “Металіста”, київського СКА, “Кривбасу” та кременчуцького “Кременя”, але всі знають, яка саме команда була головною в його житті. Лозинський став прямою заміною Трошкіна та гідно впорався із завданням — шість нагород на дорозі не валяються. З 2007-го по 2010-й виконував функцію селекціонера в стані “біло-синіх”.

Антон Худаєв (13 березня 1972 — 25 липня 2020 року)

Помер колишній лікар «Металіста» Антон Худаєв. У нього підтвердили СOVID-19. Читайте на UKR.NET

Антону Худаєву було сорок вісім років, з яких понад двадцять присвячені “Металісту” і національній збірній України. Ашот, як люб’язно називали лікаря, став символом харків’ян епохи Ярославського, стояв біля витоків “Металіста-1925”, а з 2016-го знаходився у таборі головної команди країни (також працював у 2010-му за Мирона Маркевича). Його забрав коронавірус, вразивши 70 відсотків легень — втручання найкращих медиків не врятувало. Хтось ще гадає, що пандемія вигадана і краще боротися не з нею, а самим карантином? Ну-ну.

Сергій Ателькін (8 січня 1972 — 1 жовтня 2020 року)

Умер Сергей Ателькин – легенда Шахтера

Сергій Ателькін був сміливим, з характером, у певному сенсі, несистемним — не боявся відстоювати власну думку, яка могла мати розбіжності з “політикою партії”. Не всі зважаться висловити незадоволення тренером, піти в оренду, повернутися і виглядати краще. Природжений “вбивця” карного майданчику, на що натякають чотири кубки України (у одному з них Ателькін вразив ворота “Дніпра” і приніс трофей) та успіхи на міжнародній арені. В розіграші КОК 1997/98 нападник “порадував” суперників п’ятьма банками — постраждали “Зімбру”, “Боавішта” і “Віченца”.

Незважаючи на поразку італійцям, перформанс українця став путівкою за бугор — як підсумок, трансфер оформив “Лечче”. На Апеннінах в Ателькіна не пішло — через прикре пошкодження і внутрішні розбірки в клубі. В 1999-му отримав статус вільного агента і подався назад до Донецька, де продовжив “клепати” м’яч за м’ячем. В 2003-му оголосив про відхід з професійного футболу — останньою зупинкою виявився донецький “Металург”.

Займав посаду тренера-селікціонера в “Шахтарі” і “Львові”, куди прийшов у липні 2020-го. У жовтні Сергія Валерійовича не стало — проблеми з серцем…

Ноббі Стайлс (18 травня 1942 — 30 жовтня 2020 року)

Remembering Nobby Stiles: England's 'Toothless Tiger' who deserved better - Irish Mirror Online

Один із малюків Басбі, герой ЧС-1966 (закрити Еусебіу в півфіналі — дорогого коштує), володар КЄЧ-1967/68. Ноббі Стайлс за одинадцять років перебування в “Манчестер Юнайтед” пересік рубіж в триста поєдинків та на клубному рівні був винагороджений шістьма кубками. Після завершення кар’єри опорник тренував (“Престон Норт Енд”, “Ванкувер Вайткепс”, “Вест Бромвіч Альбіон), з 1989-го по 1993-й входив до штабу “МЮ”, де відповідав за молодіжку. Девід Бекхем, брати Невілли, Нікі Батт, Пол Скоулз і Раян Ґіґґз — це частково його робота.

Рей Клеменс (5 серпня 1948 — 15 листопада 2020 року)

Tributes paid as legendary Liverpool goalkeeper Ray Clemence passes away - Liverpool FC - This Is Anfield

Рей Клеменс — знаковий голкіпер епохи Бутруму. Гравець приєднався до “Ліверпуля” Білла Шенклі і на цілих чотирнадцять сезонів зняв питання стосовно першого номера на лінії. Разом із мерсисайдцями Клеменс оформив вісімнадцять титулів, серед яких виділяються три Кубка європейських чемпіонів, два Кубка УЄФА і Суперкубок Європи.

Станом на 1981-й Клеменс чергувався з Брюсом Гроббеларом і усвідомив, що не готовий миритися з потенційною роллю дублера. Тоді ж перейшов до “Тоттенгема” Кіта Баркіншоу, з яким підняв над головою Кубок УЄФА, кубок і Суперкубок Англії — так, колись “шпори” вміли перемагати!

Рейнальдо Телес (14 лютого 1950 — 25 листопада 2020 року)

Morreu Reinaldo Teles, o Homem do Presidente - Sport On Stage

Мало хто знає цього дядечка, проте ми не маємо морального права ним нехтувати. Без Рейнальдо Телеса “Порту” не доріс би до рівня, яким володіє зараз — функціонер присвятив команді більше п’ятдесяти років у тій чи іншій ролі та допоміг запустити конвеєр з виховання молоді. Найцікавіше те, що замолоду Телес представляв боксерську секцію “драконів”, але це не завадило йому досягнути небачених успіхів саме у менеджменті, тісно пов’язаному з футболом.

У жовтні невтомний сеу Рейнальдо захворів коронавірусом та потрапив до групи ризику. У листопаді колишнього адміністратора, віцепрезидента, члена виконавчої ради та невиконавчого директора не стало.

Дієґо Марадона (30 жовтня 1960 — 25 листопада 2020 року)

Чи є сенс розповідати про Марадону? Гадаємо, ні. Хтось вважає форварда генієм, дякує за “Наполі” і культовий дубль Англії, а комусь він видається закінченим наркоманом, готовим ледь не смоктатися з Фіделем Кастро і Владіміром Путіним. Словом, скільки людей, стільки й думок.

Папа Буба Діоп (28 січня 1978 — 29 листопада 2020 року)

Для міленіалів Папа Діоп є своєрідним символом юності. Всім плювати, як сенегалець виступав у “Лансі” чи “Фулгемі” — воістину, їх без Вікіпедії не згадати. А от ЧС-2002, де опорник провів панахиду за французами (на секундочку, чинними чемпіонами) і двічі вразив ворота у пекельному двобої з уругвайцями (3:3), для багатьох став першим.

Тож не дивно, чому втрата Діопа зачепила людей — це щось рідне, ототожнюване з бабиними пиріжками, розбитими колінами і першим поцілунком. Шкода, що виконавець покинув світ так рано: бічний аміотрофічний склероз (цією пошестю страждав вельмишановний Стівен Гокінг) — це не жарти.

Віктор Понєдєльнік (22 травня 1937 — 5 грудня 2020 року)

Як би ми не зневажали “совок”, перед Віктором Понєдєльніком варто зняти капелюха. Автор “золотого” голу, забитого Югославії у фіналі Євро-1960, збудував блискучу кар’єру в ростовському СКА.

Що лише підкреслювало потужність нападника. Регулярно відмовляти московським клубам, залишитись вірним провінції і все одно закріпитися в лавах тодішньої збірної — нонсенс.

Окрім континентального золота, здобутого на полях Франції, Віктор Володимирович мав у активі бронзу ЧЄ-1964. Він став першопрохідцем і пішов з життя останнім серед учасників кампанії шестидесятирічної давнини. Прикрий і по-своєму красивий символізм.

Алехандро Сабелья (5 листопада 1954 — 8 грудня 2020 року)

World Cup: Argentina's Alejandro Sabella and Lionel Messi keen to improve after opening win | Football News | Sky Sports

Алехандро Сабелья був непоганим гравцем і доволі талановитим коучем. Свого часу аргентинець товаришував з Марадоною, продавався хунтою в “Шеффілд Юнайтед” і загалом запам’ятався на Туманному Альбіоні.

Повісивши бутси на цвях, Алехандро став на тренерську стежину. Працював мало, проте ефективно — це засвідчують Кубок Лібертадорес (2009) і Апертура (2010) з “Естудіантесом”, а також потрапляння до фіналу ЧС-2014.

Останні роки хворів, мав проблеми з кров’яним тиском і серцем.

Паоло Россі (23 вересня 1956 — 9 грудня 2020 року)

Paolo Rossi: Italy's 1982 World Cup hero dies from 'incurable disease' aged 64 | World News | Sky News

До поїздки на ЧС-1982 Паоло Россі був неоднозначним персонажем — стабільно розривав за “Віченцу”, але водночас фігурував у корупційному скандалі (Тотонеро), за що отримав дворічну дискваліфікацію і декілька місяців за решіткою.

А от після Мундіалю в Іспанії Россі наче поринув у фантастичний сон. Що закономірно — не кожному дано відвантажити шість голів, очолити бомбардирський залік і виграти турнір. На цьому казка не закінчилася — італієць був нагороджений “Золотим м’ячем”, після чого миттю виправив бідове становище в “Юве”, сформувавши зв’язку з Мішелем Платіні та Збігневом Бонеком.

Як стверджують італійські ЗМІ, великий страйкер помер від раку легень.

Жерар Ульє (3 вересня 1947 — 14 грудня 2020 року)

Умер бывший тренер "Ливерпуля" Жерар Улье - Рейтинг Букмекеров

Довгий період Жерар Ульє боровся з проблемною аортою. В 2001-му француз ледь не помер через її розшарування — на щастя, медики витягли фахівця з того світу. Через дев’ятнадцять років біда таки сконала метра — 13 грудня він переніс складну операцію, яка, як бачите, не принесла бажаних плодів.  

Про крутість Ульє говорить його багаж — два чемпіонства Ліги 1, відзнаки, вручені Францією і Великою Британією, тріумф французької молодіжки на ЧЄ-1996 U-18. Ну і, звичайно, “Ліверпуль” — запальний Кубок УЄФА проти “Алавесу”, Суперкубок УЄФА, кубок Англії та два кубка англійської ліги. В 2002-му Жерар міг стати Юрґеном Клоппом — “скаузери” впритул наблизилися до виграшу АПЛ, але програли золото “Арсеналу” Арсена Венґера.

Петро Слободян (2 липня 1953 — 15 грудня 2020 року)

Умер знаменитый футболист «Динамо» Петр Слободян - «ФАКТЫ»

Петро Слободян грав у тернопільському “Авангарді”, “Дніпрі” Віктора Каневського і московському “Локомотиві”. А ще київському “Динамо”, де протримався п’ять років і запам’ятався з позитивного боку. Що тут говорити, якщо в дебюті нападник двічі засмутив санкт-петербурзький “Зеніт”. Ще один показовий епізод — еталонна опіка у Суперкубку Європи з “Баварією” (спробуйте закрити Франца Беккенбауера!).

На початку нульових Слободян орудував київською “Оболонню”. Плідна співпраця окупилася — “пивовари” сприймалися бойовитим середняком. В 2006-му Петро Петрович кинувся витягувати колектив з Першої ліги і двічі наблизився до підвищення в класі — в 2008-му йому не вистачило якихось двох очок, щоби втілити завдання.

Хотілося б завершити матеріал на піднесеній, духопідйомній ноті, як це завжди роблять перед самісіньким Новим роком. Ну так, “пора розпочинати з чистого аркушу”, “все минеться”, “вистоїмо” — що ще постійно лунає з телеекранів?.. Коротше кажучи, 2020-й, іди нахуй і не обертайся.

ПоширитиТвітнути
Павло Кушнєрук

Павло Кушнєрук

Адміністратор, колишній Добряк/нинішній Хейтеряк "Брутального Футболу". Картонний фанат "Ноттінґем Форест", який дивиться максимум три матчі за участю "лісників" у рік. Любитель історії і олдскулу, коли трава була зеленішою, а твоя мамка молодою самицею  

Схожі Пости

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло
Статті

Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло

Лютий 7, 2022
Наступне
Новорічна історія вболівальника “Уніону”. Йонас і його альбом пам’яті

Новорічна історія вболівальника "Уніону". Йонас і його альбом пам'яті

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти