Альберт Тьяланд копіює кар’єру Ерлінга Голанда, проте його ніхто не звинуватить у плагіаті ─ навпаки, вся Норвегія пильно спостерігає за народженням нової зірочки.
Кілька років тому широка публіка навіть не здогадувалася про існування Ерлінга Голанда. Вперше про нього український вболівальник почув під час молодіжного чемпіонату світу в Польщі. Ми активно спостерігали за переможною ходою банди Олександра Петракова і зауважили: один із норвезьких тінейджерів відвантажив Гондурасу дев’ять м’ячів та зрештою став найкращим бомбардиром турніру.
Водночас цей перформанс закономірно відійшов на задній план: збірна України купалася у променях слави і наче губка вбирала загальну увагу. Зараз на дворі березень 2021-го і дещо іронічно бачити, як наші тріумфатори досі роблять кволі спроби закріпитися у великому футболі. Що стосується Голанда, то тут коментарі зайві ─ тип самотужки тащить дортмундську “Боруссію” та рахується потенційним претендентом на Золотий м’яч. Сподіваємося, аналітики не схиблять з прогнозами.
Комусь може здатися, що Голанд ─ новий феномен. Якщо опустити пишномовні епітети, то скандинав ─ чітко спланований проєкт, який не міг не вистрелити. Хлопець ріс під батьківським наглядом Альфа-Інґе Голанда (того самого дядька, якому Рой Кін наніс знамениту травму), тусувався з Сульшером в “Мольде”, потрапив до “Зальцбурга”, схибленого на молоді, і більше чотирьох сезонів вівся скаутами “джмелів”. А хтось ще відвідує всілякі тренінги з метою пошуку ідей для ідеального стартапу.
Проблема у тому, що Ерлінг ─ штучний товар. Це не означає, що ніхто не прагне відтворити його успіх ─ скаути агресивно моніторять ринок, сподіваючись знайти копію, максимально наближену до оригіналу. Друзі, радимо далеко не зазирати, просто зверніть увагу на двоюрідного брата Голанда. Схоже, що в найближчому майбутньому ми станемо свідками формування цілої династії. Знайомтеся, Альберт Браут Тьяланд.
Альберт списує “домашку” Голанда
Норвезька преса небезпідставно порівнює обох хлопчин ─ Тьяланд рухається шляхом, раніше прокладеним чинним володарем премії Golden Boy. Як і старший кузен, сімнадцятирічний гравець є нападником, пройшов школу “Брюне” і нині продовжує гризти граніт науки у молодіжці “Мольде”.
Аналогічний розвиток кар’єри може наштовхнути на не зовсім чисті думки:по-перше, Альф-Інґе є не останньою людиною в історії “Брюне”, по-друге, “Мольде” був вибраний не без рекомендації самого Ерлінга.
“Я вибрав “Мольде”, тому що в клубі хороші умови. Мене прийняли дуже добре, цікавилися мною і мають плани стосовно мого майбутнього. Я розмовляв з Ерлінгом. Він сказав, що це гарне місце для розвитку, але вибір я зробив сам”,
пояснив шкет журналістам.
Якби це була Україна, а не Норвегія, ми б дійсно подумали про блат, штучне створення образу, який залюбки тиражуватимуть газетярі. Талант Тьяланда не підлягає сумнівам ─ за перших кроків, зроблених в юніорському складі “Брюне”, стало очевидно, що пацан недовго всидить на одному місці. 40 голів у 31 матчі змушують тихенько присвиснути ─ ясна річ, що не серйозний рівень, проте Альберт знає, куди рухатися, і самовдосконалюється шаленими темпами.
Універсальний солдат
Не дивно, що Тьяланд і Голанд ─ схожі. Альберт теж вигнався здорованем (1 м 85 см проти ерлінгових 1 м 95 см), та все ще не зупинився у рості (що вони їдять у тій Норвегії?). Він швидкий, сильний, дещо грубий і впертий ─ ідеальна суміш якостей для центрфорварда таранного типу. Втім, поспішимо запевнити ─ скандинав не обмежений конкретним амплуа, не приклеєний до карного майданчика та досить пластичний. Важливий пунктик, що дозволяє миттєво вмикатися в боротьбу та буквально підбиратися під суперника. Був би Валерій Васильович Лобановський живим, то поплескав би Альберта по плечу ─ метр завжди наголошував, що нападник повинен першим йти у відбір.
Тьяланд не дозволяє своїм габаритам взяти верх над технічними навичками та стилістично повторює ігрову манеру Голанда: йому властиві плавність рухів, прекрасний перший пас та навіть витонченість.
“Так, Ерлінг є чудовим джерелом натхнення. Те, що він робить ─ надзвичайно круто. Йому вдається показати абсолютно все у кожній грі”,
поділився враженнями наш герой.
Добре, що в кумирах ─ правильний приклад, а не умовний Саша Алієв.
Великі надії
Як ви зрозуміли вище, Тьяланд не пальцем роблений та вміє вправлятися з м’ячем. Він не затримався в U-16 та був майже одразу переведений до вікової категорії U-19, де відзначився 64 влучними банками в 37 зустрічах. Приголомшлива статистика, якою люблять оперувати ЗМІ ─ мовляв, хлопець легко побив рекорди, встановлені братом, а отже має кращий потенціал.
Абсолютна нісенітниця ─ на відміну від Альберта, якого притримує та “обкатує” тренерський штаб, Ерлінг вже шістнадцятирічним дебютував у основі “Мольде” та награвався Сульшером. Водночас не будемо применшувати звитяги Тьяланда ─ він заслужив похвалу і готується до стрибка на значно вищу щаблину.
Альберту не просто так пророчать велике майбутнє. Він запрошується до молодіжної збірної, проте від нього чекають появи у головній команді країни. Між іншим, все можливо ─ он Мартін Едеґор отримав виклик у п’ятнадцять. З іншого боку, добре, що ніхто нікуди не спішить ─ Тьяланд набиває необхідні шишки і точно не пересидить довше, як це частенько роблять у нас.
До речі, Альберт ─ правоногий. Хоч десь мала бути відчутна різниця з Голандом. Це, звичайно, жарт.