• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Статті

Хаві-тренер: піратка “Барси”, купа трофеїв і невизначене майбутнє

Павло Кушнєрук автор: Павло Кушнєрук
13.04.2021 13:06
в Статті
0 0
0
Хаві-тренер: піратка “Барси”, купа трофеїв і невизначене майбутнє
426
Переглядів
ПоширитиТвітнути

Днями завершився чемпіонат Катару. Стоп. І що з того? Кому потрібна ця донна ліга? Ну, хоча б тому, що там є Хаві — майбутній тренер “Барселони”, якщо вірити вологим мріям неостанніх футбольних людей. Ми вирішили з’ясувати, як поживає легендарний ексгравець та який з нього тренер.

Так, катарська першість підійшла до кінця. Для Хаві це не мало особливого значення — він гарантував національне золото ще на початку березня, за чотири тури до фінішу. Якщо поглянути на підсумкову турнірну таблицю, відрив змушує схвально гмикнути — чорт забери, тринадцять очок! Загалом справи іспанця йдуть напрочуд добре — за його плечима вже шість трофеїв. Чудовий доробок, враховуючи майже два роки перебування на чолі клубу, причому Ернандес оформив всі внутрішні регалії. У чому ж прихований успіх?

Хаві-тренер: який він?

На Хаві важко не дивитися через призму “Барселони” та збірної Іспанії. Цілком логічно, що новоспечений тренер взявся копіювати відповідний стиль — звідкись же потрібно черпати натхнення. У нього було достатньо вдалих прикладів — Луї ван Гал, Франк Райкард, Пеп Ґвардіола, Луїс Араґонес і Вісенте дель Боске. В компетентності перерахованих людей точно не слід сумніватися.

Змоделюємо психологічний портрет: Ернандес приділяє надзвичайну увагу комунікації з гравцями (як колективно, так і тет-а-тет), пильно слідкує за розвитком їх особистостей та використовує набуту інформацію в тренувальному процесі. Для нього важлива емоційна стабільність — цей фактор не менш необхідний, ніж технічні здібності, тактична обізнаність і фізична підготовка. Треба не забувати, що іспанець не перший день знає внутрішню кухню, адже приїхав в Доху ще в 2015 році.

Хаві вірить в атакуючий футбол: чим довше команда контролює м’яч, тим ближче вона до перемоги. Проте, як показала практика, він допускає інші підходи, наголошує, що футболісти повинні якомога швидше та без втрати якості адаптуватися до найрізноманітніших моделей і викликів. “Аль-Садд” дійсно постав організованим колективом, намагається зустріти суперника в середній лінії (на ній зроблений ключовий акцент) та в сезоні 2019/20 встановив 63 відсотки володіння.

Як будь-який молодий фахівець, іспанець знаходиться в пошуках ефективного малюнку, заради чого випробував наступні тактичні схеми: 4-2-3-1, 4-3-3, 4-4-2 з двома хавбеками, 4-1-4-1, 3-4-2-1 та 3-5-2. Зараз можна сказати, що він випрацював кілька робочих варіантів: якщо конкурент грає двома яскраво вираженими центрфорвардами, “Аль-Садд” застосовує 4-3-3 (задля балансу і рівномірності); у випадку трьох опцій в атаці та насиченого пресингу Ернандес переходить на 4-2-3-1 — створює глибину та компактність.

⚽️ THREAD AL SADD 20-21 TEAM REPORT🇶🇦 At the time of writing Al Sadd are at the top of the Qatar Stars League with 7 points clear of Al Gharaya - Twitter

Перш ніж Ґабі (той самий дядько, що виступав у мадридському “Атлетіко”) завершив кар’єру, ця місія була покладена на його плечі; зараз за це відповідає невмирущий Санті Касорла — окрім чорнової роботи півзахисник задає загальний темп і нерідко переміщується на позицію класичної “десятки”.

Arsenal fans love what Santi Cazorla has done at current club Al-Sadd - football.london

Ще один момент — фланги, насамперед, взаємодія фулбеків. Ось тут простежується жирний референс у бік “Барселони” — оборонці частенько підключаються до нападу та водночас покликані розтягнути захист опонента. Тут є прогнозований негатив — на початковому етапі виникав дисбаланс, як підсумок, супроводжуваний зональними прогалинами і фестивальними рахунками; умовні “Аль-Хіляль” чи “Аль-Раян” могли банально “перестріляти” “вовків” і відвантажити чотири або навіть шість м’ячів у відповідь. Схоже, що цьогоріч Хаві врахував помилки — подібне видовище траплялося вкрай рідко.

Що ще? Катарці намагаються не фолити, йдуть у відбір, а не підкати — чистота сприяє збереженню динаміки, значить, є шанс оперативніше перехопити м’яч і доставити його в фінальну третину поля. Загалом, тут ні до чого серйозно причепитися — є результат, отже принципи, закладені Хаві, заслуговують на життя. Як не крути, були здобуті чемпіонство, кубок зірок Катару (2019/20), кубок шейха Яссіма (2019), кубок еміра Катару (2020) та кубок наслідного принца Катару (2020, 2021). Непогано-непогано.

Що далі?

Багато хто вважає, що поява Ернандеса на чолі “синьо-гранатових” — справа часу. До повернення Жоана Лапорти це питання культивувалося ледь не кожен день — ним часто маніпулював Віктор Фонт, кандидат в президенти. Він бачив Хаві то тренером, то генеральним директором, говорив про бажання зібрати свою версію каталонських сердець і готовність за будь-якого розвитку сценарію звільнити Рональда Кумана (гей, а нідерландець хіба не свій?).

Хаві тактовно відбивався від закидів преси і натякав, що чекає результати виборів.

“Всі бачать в мені головного тренера “Барселони”. Не хочу приховувати правди — природно, я хотів би керувати важливим для мене клубом. Я говорив це вже багато разів. Втім, скоро президентські вибори, так що подивимося, який кандидат переможе, і будемо робити якісь кроки”,

заявив він.

Чи було рентабельно Хаві приймати команду в час імпічменту Бартомеу та подальшої перебудови? Не ми одні думаємо, що це цілковита безглуздість: по-перше, Ліонель Мессі погрожував відходом, по-друге, авторитет аргентинця настільки великий, що існує ймовірність перетворення Хаві в ручного песика. Тут палка з двома кінцями, тож не сумніваємося, що іспанець прибуде в Каталонію лише після того, як Мессі помахає руцею, або повісить бутси на цвях.

Та і чи є сенс покидати “Аль-Садд” безпосередньо зараз? Ернандес вправно збирає чашки, в березні йому запропонували контракт до літа 2023-го, на носі чемпіонат світу і спеціаліст стане однією з вітрин. До того ж є ще що доказувати — наприклад, азіатська Ліга чемпіонів, де “вовки” востаннє перемагали в 2011-му.

Взагалі, чи достатній у Хаві скілл, щоб керувати “Барселоною”? Він має певний бекґраунд, списочок із трофеїв (їхня якість, звичайно, під сумнівом), правильне походження. Формально тренер заслужив похвалу, але “блауґранас” однозначно підуть на ризик — в ідеалі йому краще попрацювати з якимсь європейським середняком. Чого може й не трапитися — а як провалиться і зіпсує імідж? Хоча, гірше не буде — якщо всілякі телепні призначають Андреа Пірло, то Хаві точно має шанс.

ПоширитиТвітнути
Павло Кушнєрук

Павло Кушнєрук

Адміністратор, колишній Добряк/нинішній Хейтеряк "Брутального Футболу". Картонний фанат "Ноттінґем Форест", який дивиться максимум три матчі за участю "лісників" у рік. Любитель історії і олдскулу, коли трава була зеленішою, а твоя мамка молодою самицею  

Схожі Пости

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло
Статті

Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло

Лютий 7, 2022
Наступне
Микола Васильков: “Збірна – це не символічний набір найкращих. Це ті, хто підходять тренеру”

Микола Васильков: "Збірна - це не символічний набір найкращих. Це ті, хто підходять тренеру"

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти