Цього року зима, як годиться, застала українців зненацька, у кінці листопада. Бразильці “Львова” потішно постять в інстасторіз відосики з білими сніжинками, а редакція “Брутального” пригадує одну з найбільш фантастичних зимових феєрій в історії УПЛ.
3 грудня 2017 року “Карпати” та “Олімпік” провели 45 хвилин незабутніх танців у снігу на полі львівського стадіону “Україна”. Сьогодні “зелено-білі” подають мляві інформаційні приводи, пробиваючи дно Другої ліги, тому подібних перформансів сильно не вистачає Прем’єр-лізі. Згадаймо класику і створимо трішки святкової атмосфери на “БФ”.
Прогноз погоди – ні, не чули
То був 18 тур чемпіонату сезону-2017/2018 – того самого, коли “Карпати” влітку повторили своє історичне досягнення, програвши “Вересу”, який потрохи перетворювався на “Львів”, з рекордними 1:6. Згодом був ще вліт в Кубку від “Прикарпаття”, коли фанати перервали гру і застосували до футболістів фізичну силу. Веселий був рік і завершувався він для “Карпат” символічно – так же хаотично, як і тривав.
До грудневої зустрічі “Карпати” мали в багажі лише дві перемоги і, вже звично для себе, балемкались в кінці турнірної таблиці. В той час “Олімпік” боровся за топ-6 рідненької. Словом, каждій команді потрібні були очки, особливо “Карпатам”, в яких тоді віцепрезидентом був теперішній співвласник Олег Смалійчук. Пан Апельсин крутився наче білка в колесі і примудрявся донні “Карпати” виводити у плюсовий бюджетний баланс, що дозволяло клубу животіти в елітному дивізіоні. Мав бути бій, висловлюючись термінологією винниківського “Руху”, який у 2017-му тільки-но вийшов у першу лігу і навіть не підозрював, що за три роки стане заклятим ворогом сусідів та ще й займе їхнє місце у вишці.
Головною арбітринею зустрічі призначили Катерину Монзуль, яка була в той час помітною фігурою, але не зірковою і точно незамінною, як сьогодні. Попри сильний снігопад, який начисто вкривав скатертиною поле, рефері вирішила розпочати гру. Хоча, згідно з прогнозом, “ліпити” мало увесь день і вечір: Львів накрило Балканським циклоном, який приніс сильні опади у вигляді налипання мокрого снігу. Втім, за старим-добрим звичаєм прийняли рішення, шо “якось воно буде”. І вийшло досить прикольно.
Команди фактично погрузились у сніговій лавині, яка дуже швидко встигала накривати газон, попри те, що працівники стадіону двічі за перший тайм вибігали очищати поле. Монзуль вперто не здавалась і раз за разом давала команду 22 мужикам продовжувати втрамбовувати сніг. “Карпати” і “Олімпік” примудрились навіть обмінятися голами.
За такі досягнення сновболісти могли отримати хіба що по льодянику від Санта Клауса, адже команди пішли на перерву, з якої уже не повернулись. На поле вийшли інші герої.
Земля біла, наче апельсин
Спершу за роботу взялись працівники стадіону, які почали розчищати чомусь лише лінії розмітки. Виглядало досить смішно: білі лінії до того часу стали зелено-чорними, а навколо них намітало кучугури снігу. Довелось з’явитись Монзуль, щоб виписати їбаків непутящим мужикам, які не могли дати раду проти стихії. Тільки після її розпорядження роботяги почали відгортати білу гущу зі всієї площі поля.
За якийсь час до працівників стадіону доєднались ультрас. За півгодини спільної роботи їм вдалось “відгребти” одну половину поля. Тільки вони брались за іншу – першу половину засипало знову у формі тролфейса.
💣Фанати допомагають приготувати поле до продовження матчу#KarpatyOlimpik #fckl_news #новини_Карпат pic.twitter.com/D377U8utkb
— FC Karpaty Lviv (@FCKarpatyLviv) December 3, 2017
Лопатою херачив навіть Олег Смалійчук. Досвід важкої роботи на плантаціях у Іспанії знадобився і в Україні. Щоправда все було даремно – сніг валив із потрійною енергією.
Врешті-решт фанати, втомившись від боротьби, просто зліпили сніговика з помаранчевим м’ячем замість голови. Невдовзі їм довелось покивидати у відчаї лопати: Монзуль таки здалась і оголосила про перенесення другого тайму.
Регламент УПЛ як офіційний постачальник сировини для Кохавинської паперової фабрики
Сніговий буревій перемістився у кабінети КДК ФФУ, де президент “Олімпіка” Гельзін воював проти “Карпат”, які відморозились догравати матч в наступні дні.
“Я не можу зрозуміти небажання “Карпат” дограти матч. Погода завадила провести другий тайм на полі стадіону “Україна”, але у “Карпат” є запасний стадіон – “Арена Львів”. Вона повинна бути готова до проведення матчів. Можна було один тайм провести на ньому вже в понеділок. Але вони цього не захотіли. Вони не захотіли дограти зустріч і в Києві на стадіоні імені Лобановського. Що нам залишається? Нас змушують звернутися до КДК”,
бомбив Гельзін 5 грудня 2017 року.
І власник донеччан був правий: “Карпати” не зуміли забезпечити проведення матчу і почали шукати можливості уникнути догравання у тому році. Їх можна було зрозуміти: попереду чекав матч проти “Вереса”, а команда вже була вбита на снігу у Львові. Щоб не програти дві зустрічі, львівський клуб клопотав про перенесення матчу на наступний рік. Це звучало безглуздо і угарно: як можна дограти матч у другому колі іншими складами? Та це не Швейцарія, а Україна – тут можливо все.
КДК ФФУ, добряче накидавшись на святах, надіслав листа Дирекції УПЛ 16 січня 2018 року, яким зобов’язав лігу призначити догравання 2 тайму і, мать його, дозволив задіяти нових гравців у матчі. ШО?!
Два колективи значно змінили склад із грудня: “Карпати” кікнули з контракту жменю гравців, серед яких були Кортеджано, Гладкий, Тіссоне та Худоб’як. “Олімпік” теж оновив ростер, попрощавшись із Шабановим, Кравченком та Богдановим.
Догравали матч клуби 21 лютого, на початку другої частини чемпіонату України. За іронією долі, снігу тоді у Львові також було доволі. Тільки уже поза полем. “Карпати” свого добились не тільки в кабінетах, але й на полі – Карраскаль не дуже складним ударом пробив Кичака. В результаті підопічні Бойчишина перемогли з рахунком 2:1 і посіли в тому сезоні місце в таблиці вище “Олімпіка”: донеччани мріяли повернутись у єврокубки, але задовольнились лише 9 сходинкою у таблиці.
Наслідком ланцюга безвідповідальних рішень стало те, що у підсумковому протоколі матчу “Карпати” – “Олімпік” опинилось 54 гравця – 24 “Карпат” і 30 “Олімпіка”. Поки в Англії відмовляються від правила 5 замін під час коронафутболу, в Україні це правило ввели задовго до. В тому ж таки протоколі матчу “Олімпік” провів всього 9 замін.
Не дивно, що українські вболівальники після таких витівок стали впевнені, що подібні речі мають проканувати і на рівні УЄФА. Але те, що у нас підтераються регламентними нормами, не означає, що так роблять усі. УЄФА, звісно, мафія, але і УАФ – ще ті чорти собачі.
Хто дивиться УПЛ, той в цирку не сміється. Живемо в колгоспі, зате весело. І нехай весь світ позаздрить, як ми вміємо.