Чесно кажучи, ми не дуже вірили в те, що київське “Динамо” таки приїде в Маріуполь. У цій ситуації справді шкода фанатів, які були б готові їхати за командою будь-куди, але при цьому стали заручниками політичних інтриг Ігоря Суркіса.
Хоча ми й не претендуємо на визначальну оцінку міста з точки зору безпеки, але маємо право навести факти, з якими стикнулися безпосередньо. Провівши у місті 4 доби (з 24 по 28 серпня), ми не почули вибухів і стрілянини, не побачили ознак масової паніки чи страху і не стикнулися з агресивно налаштованими людьми будь-яких поглядів, а наша українська мова не створила нам жодних проблем. Місто виглядало сонним і трохи опустілим.
На День незалежності кілька разів чули, як люди вітали одне одного “С празничком”. На концерт у центрі міста зібралося бл. 25 тисяч людей (за оцінками ЗМІ). Переважно молодь, багато хто з національними прапорами. Ні бійок, ні агресії, ні навіть тихого нарікання на свято ми не чули. Місцева молодь сприймала українську мову дуже привітно (незважаючи на те, що частина з них вчиться тепер у Росії).
Звісно, це наш унікальний досвід. Лінія фронту й надалі проходить за 25 км від міста і теоретично Маріуполь лежить в зоні досяжності Градів. Чи не щодня позиції української армії обстрілюють з боку ДНР, зокрема такі новини надходили й 24 серпня. Проте слід ще раз відзначити, що в місті нічого такого не стається ще з січня 2015 року. Не сумніваємось, що частина мешканців міста критично налаштована щодо України і її osu cialis pagamento paypal. армії, але такі люди є й, наприклад, у Харкові.
Можливо, за якимись нормами УЄФА, Маріуполь можна віднести в категорію міст, небезпечних для проведення матчів високого рівня. Якщо так, то слід дочекатися цього рішення. (Очевидно, що керівництво “Динамо” не пішло б на ризик втратити три очки, якби не мало якихось козирів у рукаві. Ну, й не важко здогадатися, хто тут Джокер).
Втім якщо говорити відверто, то поведінка керівництва “Динамо” не так схожа на турботу про безпеку, як саме на політичну інтригу. Особливо з огляду на те, що з часу початку війни на Сході України в Маріуполі без якихось проблем відбулося майже 40 професійних матчів, один із яких провела молодіжка “Динамо”. На День незалежності трапляються загострення? Ну, “Динамо-2” приїжджало торік 6 травня — напередодні Дня Перемоги, коли загострення бувають набагато сильнішими.
Словом, нехай долю цього матчу вирішують компетентні футбольні органи. Ми ж лише закликаємо вас не піддаватися лицемірству функціонерів, який би клуб вони не представляли.
“Брутальний Футбол”, добре пам’ятаючи демарш Тайсона в “Шахтарі”, поцікавився, як одіозний бразилець поживає на батьківщині. Наприкінці літа 2019-го Тайсон ледь...