• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Статті

Як судді вбивають дитячий футбол в Україні

Ігор Шевчук автор: Ігор Шевчук
11.11.2020 12:54
в Статті
0 0
0
Як судді вбивають дитячий футбол в Україні
4.2k
Переглядів
ПоширитиТвітнути

Вітаю, брутальні! Вашого автора ще досі звати Ігор Шевчук та він все ще живий. Навіть після скандального відео з львівського дербі та року роботи в “Карпатах”. Особисто мені дуже не подобається в нашому світі несправедливість. А ще більше в тих моментах, коли це стосується дітей, адже з дитинства ми у них закладаємо неправильний фундамент і не ті принципи. У цьому матеріалі ми розглянемо доволі серйозну проблему – арбітраж в українському дитячо-юнацькому футболі.

Тема, яку ми сьогодні піднімемо, стала для автора останнім часом дуже близькою, адже крім статей та інтерв’ю для “Брутального”, у вільний час доводиться коментувати матчі ДЮФЛ (дитячо-юнацької футбольної ліги – прим.). І це, скажу вам, просто окремий вид мистецтва. Це справді дуже круто та емоції, які відчуваєш, там набагато кращі, ніж від перегляду матчів УПЛ, АПЛ і так далі. Для прикладу: команда робить рахунок 4:0 і тішиться так, ніби виграла чемпіонат світу. Це класно! Однак і там є темна сторона, яка згодом проявляється на найвищому рівні піраміди українського футболу. Ми часто звикли звинувачувати суддів у професійному футболі, але що відбувається на рівні ДЮФЛ? А там — біда. І з нею довелось познайомитись особисто.

Діло було так. 24-го жовтня мене запросили коментувати чергові матчі дитячо-юнацької школи “Карпат” в межах ДЮФЛУ. Діти вікової категорії U-16 та U-14 мірялись силами з однолітками із Луцька. І якщо в матчі команд U-16 все було помірно-спокійно, то про гра менших хлопців викликала шквал обурення через рішення суддівської колегії.

А судді були хто? Головний рефері з Івано-Франківська – Ростислав Дорошенко, лайнсменами працювали два Олеги – Патик і Кузик. До речі, обоє зі Львова.  А очолював цю “бригаду” львівський спостерігач арбітражу Олександр Бриндза. Отож, з головними героями матеріалу познайомились, приступаємо до суті.

На 17 хвилині матчу розпочинається “Моя игра” від арбітра. Розіграш кутового школи “Карпат” (дивитись на відео з 23:24).

На відео видно, як гравець “зелено-білих” прокидає собі м’яч, а суперник не встигає зіграти в “шкіряного” та збиває форварда. Арбітр на лінії та головний у полі добре бачуть епізод, але свисток не звучить: ні про очевидне порушення правил від гравця “Волині”, ні про симуляцію гравця “Карпат”. Окей, можна сказати банальну і заїжджену фразу про те, що всі ми люди і часто помиляємось. Та що відбувалось далі?

А потім трапився епізод на 29 хвилині зустрічі (дивитись на відео з 35:12), який дає підстави говорити про тенденційність і упередженість арбітра щодо однієї з команд. Суддя Дорошенко поставив штрафний для “Волині” за те, що гравець “Карпат” легко притримав волинянина. Відбулась подача в карний майданчик, де гравець лучан підіграв собі рукою та забив гол – 0:1. На відео помітно, що головний рефері бере павзу, дивиться на свого помічника, а потім вказує на центр поля. Головний переклав вину на лайнсмена, той прапорець притримав внизу — і справу зроблено. Спершу судді не захотіли бачити порушення правил, а згодом не захотіли чути про нього, коли гравець “Волині” вже у перерві зізнався рефері, що там в тому епізоді справді була рука. Проте судді було так само байдуже на це, як вашому автору на критику гейтерів.

Як після таких епізодів 14-річним дітям налаштуватись психологічно на матч та розпочати камбек, відчуваючи, що кожен свисток діє проти тебе? І тут справа не в “Карпатах”, адже сьогодні арбітр помагає “Волині”, а завтра, якщо потрібно, “посадить на свисток” і її.

Нещодавно мій колега, журналіст сайту “Трибуна” Олег Барков, також висловив своє незадоволення того, що відбувається з суддівством у дитячому футболі. Про це він написав у власній сторінці на фейсбуці.

Фейсбук Олега Баркова

Ми вирішили розвинути трохи далі цю тему з Олегом і поговорили про те, де зарита собака суддівської проблеми. Далі — пряма мова Олега Баркова:

“Вважаю, що ланка суддівської піраміди застрягла ще десь у далеких 90-х роках. Бо навіть є таке, що ти приходиш сфотографувати протокол, але тобі не дають цього зробити. Інспектор та судді щось видумують. Вони навіть не знають регламенту, що я можу прийти та сфотографувати протокол матчу. Якщо я представник клубу, то згідно правил я маю можливість це зробити. Але якщо вони навіть таких деталей не знають на такому рівні, то, що говорити про дитячий футбол. Є клуби, які працюють з суддями. Той же київський “Локомотив”. Чому стимулюють? Тому що тут таке замкнуте коло. Діти тренуються, коучам потрібно результат. А як його здобути? За рахунок суддівства в тому числі. Зарплата у цих арбітрів мінімальна, тому вони з радістю заробляють таким методом. Звісно, що це не всі такі судді. Але є деякі молоді хлопці, які цим займаються. Вони ніяких висот не досягнуть та йдуть на певні контакти. Це все також залежить від спостерігачів. Всі у одній зв’язці. Основна проблема – це те, що тренерам насамперед потрібна перемога будь-якою ціною. Чомусь в Україні не хочуть додуматись, що футболіста потрібно вивчити, щось йому дати, а результат то таке. В нашій державі все ж навпаки”.

“Звісно, що дітям важко насамперед психологічно після таких дій арбітрів. Потім ми запитуємо, а де наші футболісти. Після таких рішень хлопці можуть і перехотіти грати у футбол, тому що немає справедливості. Перша причина чому так “вбивають” дітей на футбольному полі – це корупція. Зрозуміло, що вона є і на цьому рівні. Друге – це низька кваліфікація суддів. Взагалі за весь час лише Монзуль вийшла на якийсь нормальний рівень арбітражу. І то це не зовсім органічно відбувалось. В дитячому футболі в нас немає якоїсь відповідної програми. В суддівській так само. Потрібно зробити якусь школу арбітрів, щоб вона була не лише на папері, а дійсно. І давала якусь ефективність та користь. Остання причина такого безладу – відсутність системи розвитку”.

Продовжуючи слова Олега, можна навести десятки і сотні прикладів суддівського свавілля на рівні ДЮФЛУ. Наприклад, нам вдалось дістати нарізку з матчу МФА (Мукачево) – ДЮФШ “Карпати” вікової категорії U-17 з яскравим однобоким суддівством. І знаєте, хто там був головним рефері? Бінґо! Ростислав Дорошенко.

Поглянемо на деякі грубі помилки, які були здійснені рефері в цьому матчі, і викликали істеричний сміх за кадром. Ремарка: Мукачево у червоних кольорах, львів’яни в “біло-зелених”.

Помилки арбітра

0:47-0:56 – бачимо, як гравець школи “Карпат” під 20 номером навіть не зачепив хлопця із протилежної команди, але суперник падає на газон. Дорошенко демонструє жовту картку футболісту зі Львова.

1:01-1:08 – футболіст у червоній футболці входить у штрафний майданчик “левів”, та саме від його ноги м‘яч покидає межі поля. Рефері, довго не думаючи, вказує на кутовий.

1:09-1:23 – голкіпер “Карпат” вибиває м’яч (увага!) з меж штрафного майданчика, а Дорошенко фіксує, що м’яч перетнув лінію та ставить вільний удар у ворота львів’ян.

1:25-1:29 – “Карпати” атакують правим флангом. Йде передача в штрафний майданчик, гравець, який вривається в зону та отримує м’яч, здавалось би, не перебуває в офсайді, але лайнсмен іншої думки – положення поза грою.

1:30-1:34 – тепер вже ситуація на лівому фланзі атаки гостей. Скидка п’ятою від гравця у біло-зеленій футболці на свого партнера по команді, який перебуває на одній лінії з захисниками МФА, але тут фіксується офсайд.

1:35-1:40 – знову атакують “Карпати”. Передача з центра на правий фланг, на футболіста, який стоїть перед захисниками. Лайнсмен стоїть в кількох метрах від цього та все мав би бачити. Але наша пісня гарна нова – положення поза грою.

1:41-1:47 – тут без коментарів. Черговий офсайд.

2:39-2:47 – гравець Мукачева грубо грає просто в футболіста “Карпат”, але рефері каже, що буде аут для МФА.

2:48-2:54 – хлопець зі Львова грає в м’яч, проте суддя ставить штрафний за фол проти суперника.

Як кажуть, риба гниє з голови, так само проблеми українського футболу закладаються тут – в дитячо-юнацькому футболі, де, схоже, все покрилось іржею корупції. Чи гризе совість когось за те, що вони вчиняють і якими виховують наступні покоління? Все, що нам залишається – це піднімати проблеми голосно та називати конкретні імена, щоб країна знала своїх “героїв”.

ПоширитиТвітнути
Ігор Шевчук

Ігор Шевчук

Найбрутальніший футбольний інтерв’юер України. Родом з мальовничого міста Червоноград. Щирий фанат "Карпат" і сильний хейтер ФК "Львів".

Схожі Пости

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло
Статті

Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло

Лютий 7, 2022
Наступне
“Лучший мой подарочек – это ты”. Лунін влаштував Польщі свято у День Незалежності

"Лучший мой подарочек – это ты". Лунін влаштував Польщі свято у День Незалежності

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти