• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Статті

Як українські козаки “гальських півнів” шпарили

автор: Олег Терещенко
15.11.2020 10:45
в Статті
0 0
0
Як українські козаки “гальських півнів” шпарили
1.3k
Переглядів
ПоширитиТвітнути

15 листопада 2013 року в історії українського футболу відбулася дуже знакова подія – вперше наша збірна змоглв обіграти “гальських півнів”. І не просто обіграти, а повністю переграти, не давши збірній Франції жодних шансів, навіть на нічию.

Того п’ятничного дня, за тиждень до початку Революції Гідності, футбольна дружина Михайла Фоменко обіграла у першому стиковому матчі за вихід до фіналу на ЧС-2014 команду Дешама з рахунком 2:0.

Але ми пропонуємо спочатку розібратися з тим, як збірна України взагалі зіграла у відборі і чому саме вона потрапила до стику за вихід на ЧС, а також трохи детальніше зупинимося на матчі з Ле Бльо.

Від Блохіна до Фоменка

Отже, після закінчення Євро-2012 збірна України під керівництвом Олега Блохіна розпочала готуватися до відбіркового турніру бразильського мундіалю. До групи H, крім України потрапили: Англія, Молдова, Чорногорія, Польща та Сан-Марино.

Першу гру відбору наша збірна провела на виїзді проти Англії. На легендарному стадіоні “Вемблі” українці зіграли внічию – 1:1. У складі “жовто-синіх” фантастичним голом відмітився Євгеній Коноплянка.

Потім Блохіна гукнули до київського “Динамо” і легенда клубу не зміг відмовитися. Щоправда, йому трохи пізніше зробили операцію і тому він не міг згідно контракту провести ще дві гри на посаді тренера збірної. Замість нього на гру з Молдовою та Чорногорією збірників виводив його помічник Андрій Баль.

Поки асистент головного віддувався, керівництво ФФУ (на той час саме так називалася ця організація) шукало заміни. В списку були Шева, Реднапп і навіть називали Ерікссона, але в результаті зупинилися на варіанті, що був найменш очевидним – Михайлові Фоменку.

Слабкий старт і несподіваний камбек

Після перших трьох поєдинків в доробку у збірній було лише 2 очки і передостаннє місце в групі. Нічия з Англією, сенсаційні нулі в Молдові та мінімальна поразка від Чорногорії в Києві.

Початок дійсно був не вражаючим, м’яко кажучи. Все різко змінилось з призначенням Фоменка. Чотири перемоги у чотирьох зустрічах. Була биті Польща (3:1), Молдова (2:1), Чорногорія (4:0) та Сан-Марино (9:0). Бонусом стала нічия зі збірною Англією.

Після 8 турів шанси у підопічних Фоменко за перше місце в групі виросли втричі. Українці займали друге місце, відстаючи від британців на один бал, при цьому маючи рівні очки з балканцями.

Все вирішилося в двох останніх поєдинках. “Жовто-блакитні” та англійці отритмали по дві перемоги, а чорногорці – дві поразки. При тому, що в останньому турі представники Балкан на своєму полі були биті молдовськими футболістами (2:5).

Кінцева таблиця відбору мала такий вигляд: Англія – перше місце (22 очки), Україна – друге місце (21 бал), Чорногорія – третє місце (15 балів), Польща – четверте, Молдова – п’яте, а Сан-Маріно – останнє шосте місце.

Переломний момент у цій групі відбувся після 6 туру, коли Чорногорія, посідаючи перше місце, програла у себе дома збірній Україні (0:4). До цієї гри підопічні Фоменка мали 8 очок і посідали четверте місце (відстаючи від першого на 6 балів).

Матч мрії перетворили у матч-мрію

Під завісу відбірного циклу збірна України набрала хорошого ходу. І хоча французи були в статусі фаворитів (посіли друге місце в групі після Іспанії), передбачити кінцевий результат мало хто наважувався.

І ось п’ятниця, 15 листопада 2013 року, НСК “Олімпійський” повний під зав’язку (70 000 вболівальників). Жодного разу “жовто-блакитні” не потрапляли до фінальної стадії через серії стикові матчі: Хорватія, Словенія, Німеччина та Греція щоразу були сильнішими. Крім того, Україна ніколи не обігрувала Францію. Тому Фоменко обрав дуже обережну, притаманну для себе тактику: попереду був один Зозуля, а всі інші – в захисті.

Перший тайм пройшов у рівній боротьбі, без жодного справжнього гольового моменту.

Малюнок гри змінився на 61-й хвилині, коли завдяки точній передачі Едмара Зозуля відкрив рахунок. Нападник збірної не зразу обробив м’яча, але другим дотиком відправив його у ворота.

На 67 та 73 хвилинах пробачив нас Насрі, а вже за кілька хвилин Ерік Абідаль притримав руками Зозулю, який впав в штрафному майданчику. Повтори з різних ракурсів свідчили про те, що порушення правил все ж таки було, але свисток рефері тоді промовчав.

Остання десятихвилинка могла б отримати назву “Миттєвості від Косельні”. Спочатку француз мав можливість зрівняти рахунок, коли після його удару головою м’яч пролетів в декількох сантиметрах від рамки воріт, а згодом він привіз пенальті, порушивши правила проти Зозулі. Ярмоленко спокійно реалізував 11-метровий і подвоїв рахунок. Насамкінець Косельні отримав червону картку, а наша збірна не спромоглась забити третій м’яч. 

Втім, того вечора нашого щастя не було меж: здавалося, цього запасу нам цілком вистачить, щоб поїхати у Бразилію по кубок світу. Навіть коментатор каналу “Россия 2” порвав голос, топлячи за нашу команду. Зараз таку картину складно уявити.

Проте кілька днів усе перевернули: матч-відповідь в Парижі українці програли з рахунком 0:3. Мрія про чемпіонат світу виявилась нездійсненною, а сам мундіаль 2014 року ми дивились уже в зовсім іншій країні. Проте, вечір 15 листопада 2013 запам’ятався як один із найкращих в історії українського футболу. Тоді вся країна – від Криму, Донбасу – до Волині та Закарпаття несамовито тішилась великій перемозі головної команди. 

ПоширитиТвітнути

Олег Терещенко

Схожі Пости

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло
Статті

Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло

Лютий 7, 2022
Наступне
Рауль, ти — космос! Великий форвард пішов з футболу Мілевським та серед колгоспників

Рауль, ти — космос! Великий форвард пішов з футболу Мілевським та серед колгоспників

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти