Нещодавно півзахисник мюнхенської “Баварії” Кінґслі Коман влетів на чималі гроші, обравши не той автомобіль. Річ у тому, що футболісти німецького клубу зобов’язані приїжджати на заняття, матчі та інші офіційні заходи винятково на автівках спонсорів – компаній “Audi” або “VW Group”. Але Коман пригнав на своєму особистому авто “Mercedes AMG”, а не на службовому “Audi”.
Через це охоронець не пустив 24-річного француза на підземну автостоянку. Футболісту довелося припаркувати машину за межами бази. Тепер керівництво клубу зобов’яже Комана виплатити грошовий штраф у розмірі 50-ти тисяч євро.
Проте подібний пункт у контракті професійного футболіста є доволі звичною справою. Існують і набагато чудніші умови, під якими підписуються клуби і гравці. Саме про такі історії ми вам сьогодні і розкажемо.
***
Луїсу Суаресу офіційно забороняли робити “кусь”
Ви теж помітили, що давненько вже Луїс Суарес нікого не кусав? Останній подібний випадок трапився з ним ще на чемпіонаті світу 2014 року в матчі проти збірної Італії, коли уруґваєць спробував на смак шию Джорджо К’єлліні. За цей вчинок форварда дискваліфікували на 4 місяці, тож після трансферу з “Ліверпуля” до “Барселони” він спочатку міг тільки тренуватися з командою. Що цікаво – керівництво каталонського клубу дійсно чорним по білому прописали в контракті Суареса заборону на укуси суперників. І Луїс, з біллю в серці та скреготом в зубах, поставив свій підпис під цією умовою. З тих самих пір Ель Пістолеро не кусав жодного футболіста, хоча іноді так хотілося.
Деннісу Бергкампу дозволяли уникати подорожей літаком
Легендарний Денніс Бергкамп по-особливому ставився до літаків – боявся їх, як вогню. Фобія і нічого з цим не зробиш. Вона була спровокована декількома неприємними епізодами, пов’язаними з літаками. Денніс сильно панікував вже у той момент, як тільки підходив до трапу. Якийсь час футболіст намагався боротися з цим, однак після пережитого стресу не відчував в собі достатньо сил, щоб демонструвати якісний футбол. Тож під час переходу з “Інтера” до “Арсенала” Бергкамп наполіг на тому, щоб у його контракті з’явився пункт, котрий дозволяє без жодних санкцій уникати подорожей літаком. “Краще вже на човні попливу на виїзний матч, ніж цим клятим літаком”, – мабуть, саме так розмірковував Денніс.
Батько Кіліана Мбаппе має право бути присутнім на всіх тренуваннях “ПСЖ”
За переходу Кіліана Мбаппе з “Монако” в “ПСЖ” його батько намагався додати солідні додаткові опції в контракт з парижанами:
- Автоматичне збільшення зарплати до 30-ти мільйонів євро у разі отримання Золотого м’яча.
- 50 годин польотів на приватному літаку в рік. Хоча гравцеві і так надавали 30 тисяч євро додатково на витрати для водія та охорони.
- “ПСЖ” брав на себе зобов’язання відпустити гравця в найближчі три роки, якщо інший клуб запропонував би Мбаппе більшу зарплату.
- “ПСЖ” має оплатити реконструкцію стадіону “Бонді”, скромного клубу, де починав Кіліан.
- Дозвіл бути присутнім на тренуваннях “ПСЖ” і організовувати індивідуальні заняття для сина під наглядом людей з клубу.
Керівництво паризького клубу покрутило пальцем біля скроні, але все ж дозволили батьку Мбаппе відвідувати командні тренування.
Неймар отримує додаткові 4,5 мільйони євро на рік за гарну поведінку
Як і у всіх гравців “ПСЖ”, в контракті Неймара є фіксована зарплата (25,5 млн), а ще існує так звана “премія за етику” (4,5 млн) – схема, яка дозволяє клубу фінансово стимулювати своїх футболістів демонструвати гарні манери за межами поля. Однак у бразильця ця премія у два рази більша, ніж в інших. Зокрема, в контракті Неймара прописані 10 пунктів, які той зобов’язаний дотримуватися. Наприклад, він повинен радісно вітати і дякувати уболівальникам до і після матчу, вчасно приходити на тренування, давати інтерв’ю і не псувати імідж клубу. Представники гравця цю інформацію спростували, але теж, на всяк випадок, робили це вкрай ввічливо та з дипломатичною усмішкою на обличчях. А то ще 4,5 мільйони євро згорять.
Футболістам “Барселони” заборонено самостійно зрізати нігті на ногах
Дмитро Чигринський зізнавався, що в контрактах гравців каталонського клубу був пункт про заборону на самостійне підстригання нігтів на ногах. Мовляв, так футболісти зможуть самі собі травмувати пальці ніг і позбавити себе можливості нормально бити по м’ячу.
“Це дуже серйозно! Раз на тиждень кожен гравець повинен з’явитися до клубного майстра з педикюру. А самостійно зрізати нігті на ногах ти не маєш права. Не дай боже утвориться врослий ніготь або запалення від невдалого зрізу на головних “знаряддях праці”! ”,
розповідав Чигринський.
Варді мав отримати чималі гроші, якщо в дебютному матчі за збірну Англії з’явиться на полі у “потрібний час”
В Англії дуже важлива увага до деталей: Джеймі Варді ледве не втратив 100 тисяч фунтів через якісь нещасні три секунди. “Лестер” прописав у контракті з форвардом наступний пункт – якщо він дебютує за збірну Англії, клуб виплачує йому додаткові 100 тисяч фунтів. Єдиний нюанс – зробити це треба до 75-ї хвилини матчу. Як на зло, головний тренер англійців (на той момент) Рой Годжсон вперше випустив нападника, коли табло показувало 74 хвилини і 3 секунди в матчі з Ірландією у червні 2015-го року. За футбольним законом це була вже 75-я хвилина, але Варді все одно отримав свої гроші.
Карлос Тевес не міг отримувати меншу зарплату, ніж будь-який інший його одноклубник в “Ман Сіті”
У сучасному футболі завищені до неба умови гравців виглядають нормою. Яскравим прикладом може слугувати Карлос Тевес. Аргентинець за короткий термін став зіркою “Манчестер Сіті”. Натомість він вимагав до себе особливої уваги. По ходу всіх чотирьох сезонів Тевес був найбільш високооплачуваним футболістом у складі “городян”. Собі в контракті він вибив особливий пункт, який забороняв будь-кому іншому в команді отримувати більше за нього. Його зарплата підвищувалася щоразу автоматично, коли керівництво клубу підписувало чергового коштовного новачка.
Футболіст “Армінії” отримав від клубу три будинки з “LEGO”
У 1996-му році нападник Джузеппе Рейна підписав з “Армінією” трирічний контракт і наполіг на тому, що, крім зарплати, клуб щороку повинен надавати йому новий будинок. При цьому не були обумовлені ні розміри цих будинків, ні місце їхнього розташування, ні будь-які інші деталі. Чим і скористалося кмітливе керівництво німецького клубу. У підсумку замість трьох котеджів в околицях Білефельда Рейна став щасливим володарем трьох будиночків з конструктора “LEGO”. Формально “Армінія” цілком і повністю виконала свої зобов’язання за контрактом. Джузеппе, втім, не засмутився і затримався в команді ще на три роки.