“Що ж це він так головою вертить? Кого там виглядає? І куди ж він битиме?”. Шева розбігається, Джіджі кидається в праву сторону і…
https://www.youtube.com/watch?v=0cdxJpphzBE
…а мета – тріумф у Лізі чемпіонів, була такою близькою.
Він зовсім не експерт з відбивання пенальті. А з такими захисниками, як у нього, мало б пропускав навіть Акінфєєв. Він досить часто травмується. Та й узагалі, якщо б свого часу в “Пармі” не зазнали травм одразу двоє голкіперів, тепер ми знали б Джіджі Буффона як півзахисника. А може би й не знали. А сьогодні йому, між іншим, 39 років і про завершення кар’єри, на відміну від СаШо, Джіджі поки навіть не замислюється.
Хоча міг би вже і повісити рукавички на цвях. Про майбутнє Буффон подумав завчасно – він є власником ресторану Zerosei в центрі міста Пістойя, а також туристичного підприємства. Цікаво, що займається бізнесом він навіть не маючи свідоцтва про середню освіту. Хоча свого часу і хизувався дипломом з юриспуденції. Через цей диплом Джіджі світило 4 роки в’язниці, адже в “Дослідницькому центрі Антоніо Маньєрі” він ніколи не навчався. Та “якось” минулося.
А не закінчив він школу через заняття футболом. Як вже згадувалося вище – в ворота його привів випадок. Тож як в 14 років Буффон одягнув рукавички, так у півзахист більше не повертався. Ще б пак, в тому, що “Парма” здобула Кубок УЄФА, а заодно і Кубок та Суперкубок Італії – все у 1999 році, є чимала заслуга сьогоднішнього іменинника.
Але “Парма” – “Пармою”, а гранди – грандами. Гра молодого голкіпера привернула увагу босів “Ювентуса”. Туринський клуб, завдяки 52,8 мільйонам євро, зробив з Буффона найдорожчого воротаря світу понині.
Але от чи найкращим? Так, трофеїв у нього безліч. Але ж в “Юве” були завжди одні з найсильніших захисників світу, а збірна в основному грає в катеначчо. Та й пенальті… Цікаво, чи є ще в когось такий антирекорд, як у Буффона – з 26 жовтня 2003 року до 1 грудня 2006 він не зміг парирувати жодного пенальті. Ну не пенальтист, і все тут. Але голкіпера характеризують не лише пенальті. Головне – надійність. Запитайте будь-якого захисника, якого воротаря він хотів би мати позаду – такого, що витягне м’яча з дев’ятки, але пропустить простенький удар, чи такого, який суперсейвами не відзначається, але точно не помилиться у простій ситуації. Усі захисники будуть за другий варіант. А надійність – це синонім Буффона. Важко знайти більш стабільного стража воріт. Ну, може, Нойєр.
Саме надійність і допомогла Джіджі стати володарем найдовшої сухої серії в Серії А. В сезоні 2015/16 він не пропускав 974 хвилини. Та й суперсейви у ДжіДжі бували.
https://www.youtube.com/watch?v=9nO1vcpcBIU
Все це докупи і робить його одним із найкращих воротарів сучасності. І саме завдяки цьому у колекції Буффона безліч як особистих нагород, так і командних трофеїв. Напевне, найважливіший з них – звання чемпіона світу. На Мундіалі-2006 Буффон пропустив лише двічі – один автогол і у фіналі з пенальті від Зідана. Тоді він був визнаний найкращим голкіпером турніру і в цьому ж році ледь не здобув “Золотого м’яча” – його випередив партнер по збірній Фабіо Каннаваро.
З ЧС пов’язана ще одна цікава історія. Якось він уклав парі з віце-міс Чехії-1998 Альоною Шередовою, що одружиться на ній, якщо стане чемпіоном світу. Напевне, укладати шлюб через парі неправильно, бо зробивши двох хлопчиків і проживши до 2014 року, пара вони розійшлася. Зараз Джіджі живе з телеведучою Іларією Д’Аміко, з якою теж вже встигли зробити сина. Схоже, вірність у житті Буффон цінить менше, аніж у футболі.
Коли “Ювентус” через “Кальчополі” відправили у серію В і позбавили двох чемпіонств, перед Буффоном постав непростий вибір. . Тим паче, що ним цікавилися “Мілан” та “Інтер”. Але Джанлуїджі залишився вірним своєму клубу. Ну, як своєму – насправді в дитинстві Буффон був вболівальником “Дженоа”. Може й зараз є. Але вірність, як гравець, він зберігає “бянко-неррі”.
Буффон навіть не покинув команду у 2009 році, коли “Ман Сіті” пропонував за нього 75 мільйонів євро, а йому – 15 мільйонів на рік. Джіджі міг стати найбільш оплачуваним футболістом світу, натомість він у 2013 році… пішов на зменшення зарплатні з 6 до 4 мільйонів на рік і все одно залишився у Турині. Залишився, бо у нього там незавершені справи, адже чемпіон Італії і світу, попри два фінали Ліги чемпіонів, і досі не переміг у цьому турнірі.
До речі, в сезоні, коли наш Андрій Шевченко не дав Буффону здобути цей трофей, саме ДжіДжі був визнаний найкращим гравцем турніру.
Ось такий він, сьогоднішній іменинник. Нічого особливого, просто Буффон.