• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Статті

П’ять культових гравців, запрошених “Реалом” в епоху Лоренсо Санса

Павло Кушнєрук автор: Павло Кушнєрук
27.03.2020 14:51
в Статті
0 0
2
П’ять культових гравців, запрошених “Реалом” в епоху Лоренсо Санса
484
Переглядів
ПоширитиТвітнути

Присвячується пам’яті колишнього очільника “бланкос” – завдяки йому “Реал” здобув два кубки ЛЧ та повернувся до когорти топів.

Минулої суботи надійшла сумна новина – COVID-19 забрав життя екс-президента “вершкових” Лоренсо Санса. Заради справедливості зазначимо, що 76-річний функціонер знаходився у зоні ризику – хворів гіпертонією і нирковою недостатністю. Однак коронавірус послугував останньою краплею – після кількох днів лихоманки чоловік помер у реанімації, хоча перед тим довго відмовлявся від госпіталізації – мовляв, пересічним іспанцям зараз допомога потрібна більше. І, так, це не фейк.

Постать Санса є неоднозначною, але надважливою для історії – керуючи “Реалом”, іспанець повернув мадридцям велич, насамперед, на міжнародній арені. В 1995-му Лоренсо підхопив команду, залишену Рамоном Мендоса – президент склав вповноваження через стратегічні, економічні і спортивні проблеми. Наступні п’ять років повністю змінили сприйняття “бланкос” на футбольній карті Європи та світу – клуб двічі виграв Лігу чемпіонів (1997/98, 1999/00), доповнивши це досягнення Міжконтинентальним кубком (1998), золотом Прімери (1996/97) і Суперкубком Іспанії (1997).

Тим не менш, у шафі Санса чимало скелетів – звинувачення у корупції, контрабанді та махінаціях з нерухомістю перетворили його на постійного відвідувача суду. Якщо говорити про спортивну складову, то і тут траплялися гучні промахи – наприклад, трансфер Ніколя Анелька, який обійшовся “Реалу” в 35 мільйонів євро, проте приніс мінімальну користь.

Взагалі робота “меренґес”, проведена на ринку в той період, викликає двояке відчуття. Сучасники президента в один голос твердять, що він володів специфічним нюхом та вів перемовини до того часу, поки потенційний новачок не скаже схвальне “так”. З іншого боку, як у стані легендарного колективу опинилися такі прохідні гравці, як Фредді Рінкон (до речі, в його честь прозваний Діоґо – колишній “динамівець”), Карлуш Секретаріу, Роберт Ярні, Періца Огнєновіч та Елвір Бальїч?

Втім, не будемо про погане – розповідаємо про п’ятьох виконавців, які з’явилися у Мадриді завдяки Лоренсо та кардинально вплинули на розвиток клубу. Без їхньої присутності “Реал”, ймовірно, пішов би зовсім іншим шляхом.

Мічел Сальґадо

Національність: іспанець

Позиція: правий фулбек

Період в “Реалі”: 1999 – 2009 рр.

Кількість матчів/голів/результативних передач в “Реалі”: 371/5/25

Трофеї: Ла Ліга (2000/01, 2002/03, 2006/07, 2007/08), Суперкубок Іспанії (2001, 2003, 2008), Ліга чемпіонів (1999/00, 2001/02), Суперкубок Європи (2002), Міжконтинентальний кубок (2002)

Санс любив оточувати себе правильними людьми. Сальґадо виявився одним із таких – захисник був настільки вірний президенту, що навіть одружився на його доньці Манулі. Зауважимо, що преса не надто добре оцінювала родинні зв’язки Лоренсо – лише лінивий не критикував його сина Фернандо, який перебував у “Реалі” завдяки впливу батька.

А от зять – інша справа. Мічел прибув до Мадриду із “Сельти” та майже на десять років закріпився у старті. Цілком заслужено – фулбек чудово читав гру та невтомно носився по флангу. Що вже казати, якщо Сальґадо не загубився у вирі покупок, здійснених в епоху “галактікос”, та пережив перше пришестя Флорентіно Переса. І навіть дотягнув до другого – щоправда, в 2009-му оборонець, замучений травмами, визнав, що пора рухатися далі.

“Лоренсо, я дуже пишаюся тим, що спочатку був вашим зятем, а потім вашим гравцем, хоча в хронологічному порядку все було навпаки. Спочивайте з миром”, – зворушливо написав Сальґадо у соцмережах. “Ми добре ладнали, тому що наші історії частково схожі: скромна родина, необхідність допомагати сім’ї, розвиватися і виконувати мрії за допомогою великої роботи. Крім того, ви були представником старої школи, тим, хто, коли просили про щось, давав це і не питав чому”.

Роберто Карлос

Національність: бразилець

Позиція: лівий фулбек

Період в “Реалі”: 1996 – 2007 рр.

Кількість матчів/голів/результативних передач в “Реалі”: 527/69/88

Трофеї: Ла Ліга (1996/97, 2000/01, 2002/03, 2006/07), Суперкубок Іспанії (1997, 2001, 2003), Ліга чемпіонів (1997/98, 1999/00, 2001/02), Суперкубок Європи (2002), Міжконтинентальний кубок (1998, 2002)

Всі адекватні фанати “бланкос” та нейтральні вболівальники знають: Марсело – ніхто у порівнянні з Роберто Карлосом. Особливо, сьогоднішній Марсело – розкабанілий та з давно втраченою мотивацією.

Те, що Роберто був незворушною брилою – факт. Бразилець продемонстрував професіоналізм на тривалій дистанції та виклався на всі 100 відсотків. Потужний удар, висока культура пасу,позиційна боротьба і чіпкість, прокачана до ачівки “бульдог” – риси, якими міг сміливо похизуватися латераль. Ну і цифри говорять самі себе – Карлос лише в Іспанії забив стільки, скільки не зможе середньостатистичний упеелівський форвард за всю кар’єру.

Захисник, для якого Санс теж був надзвичайно близьким, не оминув трагедію. “У мене є тільки слова подяки за все, що ви для нас зробили, Спочивайте з миром, президенте,” – написав латиноамериканець у соціальній мережі Twitter.

Стів Макманаман

Національність: англієць

Позиція: лівий півзахисник

Період в “Реалі”: 1999 – 2003 рр.

Кількість матчів/голів/результативних передач в “Реалі”: 158/14/20

Трофеї: Ла Ліга (2000/01, 2002/03), Суперкубок Іспанії (2001, 2003), Ліга чемпіонів (1999/00, 2001/02), Суперкубок Європи (2002), Міжконтинентальний кубок (2002)

Стів Макманаман?.. Не спішіть крутити пальцем біля скроні та закривати вкладку з нашим сайтом. Британець круто запалював у “Ліверпулі”, проте і в “Реалі” написав славну історію. Так, був менш помітним, але корисним з точки зору виконання чорнової роботи – не все ж має вимірюватися м’ячами та асистами. Хоча і не без цього – вихованцеві скаузерів є чим похвалитися.

Так склалося, що Макманаман став своєрідною субстанцією, яка склеїла між собою роздягальню, розділену навпіл. Одноклубники не могли знайти спільну мову – одіозний Джон Тошак, звільнений у листопаді 1999-го, залишив по собі випалену землю. На тлі всіх перипетій Стів виглядав білою вороною – усміхнений, відповідальний і максимально заряджений. Його аура наладила атмосферу і змусила пригадати гравців, що є щось більше, ніж розподіл влади. “Стів завжди посміхався, ніколи не жалівся і зі всіма ладив. Справжній лідер. Об’єднував людей”, – якось наголосив Вісенте Дель Боске. Хто ми такі, щоб не вірити корифею тренерського цеху?

Скажемо і про ігрові якості – все ж Макманаман не хворів тимощукізмом, не підробляв психологом і не брався для масовки. Одразу зайдемо з козирів – Стівен вбив інтригу у фіналі ЛЧ 1999/00. Симпатична “Валенсія” Ектора Купера зазнала повного краху (0:3) – півзахисник відвантажив другий гол і фактично зняв усі питання.

Технічний, працьовитий і з духом бійця – не дивно, чому англійця дико підтримували та поважали трибуни. Коли прийшов Перес, то спробував позбутися Макманамана – футболіст не потрапив до заявки на ЛЧ і був позбавлений ігрового номера. Однак продаж, запланований Флорентіно, не відбувся – на сторону виконавця стали Сальґадо, Дель Боске і добра частина команди.  В це складно повірити, але Стів виграв ментальну та інформаційну війну – в нинішньому “Реалі”, захопленому еліткою Зінедіна Зідана, про таку самовіддачу годі й мріяти.

Фернандо Мор’єнтес

Національність: іспанець

Позиція: центрфорвард

Період в “Реалі”: 1997 – 2005 рр.

Кількість матчів/голів/результативних передач в “Реалі”: 272/100/31

Трофеї: Ла Ліга (2000/01, 2002/03), Суперкубок Іспанії (1997, 2001, 2003), Ліга чемпіонів (1997/98, 1999/00, 2001/02), Суперкубок Європи (2002), Міжконтинентальний кубок (1998, 2002)

Мор’єнтес об’єктивно не дотягував до планки, заданої Раулем, змагався за місце під сонцем з Давором Шукером та розчинився після придбання Роналдо. Але у іспанця був разючий нюх стосовно того, як, де і коли треба опинитися, щоб вкотре підтвердити – він гравець високого класу. Фернандо міг тижнями мовчати у Ла Лізі, проте вийти у півфіналі ЛЧ та гучно нокаутувати дортмундську “Боруссію” – і критиків немов вітром знесло.

Ні, періодично Мор’єнтес розривав – наприклад, у Прімері 1998/99 зафіксував цілу серію поєдинків, впродовж яких виглядав так натхненно, наче Господь у своєму симуляторі ФІФА скинув налаштування до мінімальних.  Але загалом форвард залишався функцією – прикро, що з плином часу вона стала неактуальною.

Фернандо засмучував “Динамо” Лобановського, трощив “Валенсію”, робив гру у мадридському дербі та з “Севільєю”. Запам’ятався одним із улюбленців покоління 90-х, але трохи розгубився, коли до справи взявся дядечко Перес. А жаль.

Предраґ Міятовіч

Національність: чорногорець

Позиція: центрфорвард

Період в “Реалі”: 1996 – 1999 рр.

Кількість матчів/голів/результативних передач в “Реалі”: 118/36/11

Трофеї: Ла Ліга (1996/97), Суперкубок Іспанії (1997), Ліга чемпіонів (1997/98), Міжконтинентальний кубок (1998)

На перший погляд може здатися, що Предраґ Міятовіч, як і Макманаман, тут дещо зайвий. Десятирічні любителі статистики, зациклені на рекордах Мессі і Роналду, винесуть одноголосний вердикт – що ж це за геній, який у свій найкращий сезон на “Сантьяґо Бернабеу” відзначився 15 точними ударами? Однак справжні “олди” знають – цінність чорногорця полягала у вмінні знайти момент.

Міятовіч сяяв у “Валенсії”, але з переїздом до “Реалу” зіткнувся з конкуренцією, нав’язаною з боку Рауля. Довелося адаптуватися до специфіки роботи Фабіо Капелло і Юппа Гайнкеса – “вершкові” рідко застосовували схему з двома вираженими центрфорвардами, а якщо і робили це, то балканцю діставалася роль відтягнутого нападника.

Той же Гайнкес свідомо пожертвував результативністю підопічного, але завдяки перестановкам зробив його гнучкішим у підіграші. У другій частині кампанії 1997/98 команду відверто лихоманило, і німець приступив до награвання формації 4-4-2 з переходами на 4-3-1-2 та 4-3-3. Застосування того чи іншого малюнку залежало від розвитку ігрового сценарію, але у будь-якому випадку Міятовіч отримував бажану свободу дій. Підкреслюємо, футболіст з набутими універсальними навичками та, як ми вказали вище, талантом зачепитися за епізод.

Зважаючи на сучасні реалії та тенденції, 36 голів, забитих за три роки – справді не багато. Втім, це не так важливо, якщо бодай один із них приносить доленосну перемогу. Як ви вже здогадалися, Міятовіч став автором того самого голу у фіналі ЛЧ 1997/98 – на 67 хвилині чорногорець скористався метушнею у карному майданчику туринців і вразив ворота Анджело Перуцці. “Меренґес” чекали цієї миті цілих 32 роки – з 1966-го клуб ніяк не міг заволодіти “вухатим” трофеєм.

“Лоренсо Санс не був президентом – він був другом. Коли закінчиться весь цей кошмар з коронавірусом, ми повинні віддати данину пам’яті і поваги. Це повинні зробити всі ті, хто працював з ним протягом його кар’єри в Мадриді – ми повинні попрощатися з ним так, як він того заслуговує: він був великим президентом”, – розповів Предраґ в інтерв’ю.

Не здивуємося, якщо у вас виникне логічне питання – де Зеєдорф? Нідерландець вважався важливим гвинтиком до певного часу – з появою Гуса Гіддінка центрхав поступово втратив знаковість та був виставлений на продаж. Зрештою, Кларенс асоціюється, насамперед, зі знаменитим поколінням “Аяксу” та “Міланом” Сільвіо Берлусконі – переконані, “Реал” згадується не одразу.

Те ж слід сказати про Крістіана Пануччі – італієць класно вписався у склад “бланкос”, проте став дійсно великим, примірявши футболку “Роми”. І Шукера – нападник видав вибуховий сезон 1996/97 (29 м’ячів у всіх турнірах), але у наступному році серйозно травмувався, після чого його вплив на внутрішню кухню мадридців суттєво зменшився. Шукеру пощастило дійти до півфіналу ЧС-1998 та перетворитися на одного із кумирів хорватської нації, та чи можна подібне застосувати у відношенні з “Реалом”? Відповідь очевидна.

Найцікавіше те, що за кілька тижнів після другого тріумфу в ЛЧ Лоренсо позбувся влади – президентське крісло дісталося Пересу, що виграв вибори з різницею в 3167 голосів. Флорентіно представив амбітний проект “галактікос”, пообіцяв придбати Луїша Фіґу та вміло використав промахи, допущені конкурентом – клуб фінішував на п’ятій сходинці Ла Ліги, і тільки цього факту вистачало, щоб заговорити про необхідність змін. І вони наступили.

Як би там не було, але Санс закарбується в пам’яті як переможець. Людина, за керівництва якої у першій команді з’явилися Ікер Касільяс та Ґуті, остаточно зміцнів Рауль – ідоли “Сантьяґо Бернабеу”. І як тут не подякувати? Сподіваємось, COVID якнайшвидше зупиниться і не дасть нам приводів для подібних некрологів.

ПоширитиТвітнути
Павло Кушнєрук

Павло Кушнєрук

Адміністратор, колишній Добряк/нинішній Хейтеряк "Брутального Футболу". Картонний фанат "Ноттінґем Форест", який дивиться максимум три матчі за участю "лісників" у рік. Любитель історії і олдскулу, коли трава була зеленішою, а твоя мамка молодою самицею  

Схожі Пости

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло
Статті

Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло

Лютий 7, 2022
Наступне
КоронаФутбол. Як вирішити тисяча і одну проблему

КоронаФутбол. Як вирішити тисяча і одну проблему

  • https://bfootball.com.ua/articles/62977/ Брутальний футбол

    […] на тріумф в Лізі чемпіонів, крісло під Лоренсо Сансом (йому ми присвятили окремий матеріал) хиталося. На горизонті з’явився Перес, програма […]

  • https://bfootball.com.ua/articles/liga-champions/ Робоча назва | Брутальний футбол

    […] з брехні, перешіптувань і підстав”. Зрештою, тодішній президент Лоренсо Санс втомився від постійної критики і прийняв найкраще […]

Останні коментарі

powered by CACKLE
Брутальний футбол

Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

Ми в мережах

Теґи

"Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

© Брутальний футбол

  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
  • Фентезі-ліга

© Брутальний футбол

Ввійдіть в свій аккаунт

Забули пароль?

Заповніть поля для реєстрації

Всі поля обов'язкові Ввійти

Відновити пароль

Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

Ввійти