• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Статті

П’ять причин, чому Англія – найжалюгідніша збірна в історії

Павло Кушнєрук автор: Павло Кушнєрук
05.09.2020 10:04
в Статті
0 0
0
П’ять причин, чому Англія – найжалюгідніша збірна в історії
2.9k
Переглядів
ПоширитиТвітнути


Збірна Англії стартує сьогодні у Лізі Націй матчем проти Ісландії. Остання зустріч цих команд стала черговою темною сторінкою в історії англійського футболу і, водночас, народила для Європи нового кумира – національну збірну Ісландії. Однак, текст не про зустріч цих команд а про те, чому англійці знаходяться на узбіччі світового футболу. І чому виліт Англії в дивізіон B Ліги Націй не стане для нас одкровенням.

Причина перша: Англія десятиліттями відштовхувала прогрес

І так було майже завжди. Англійці звикли величати себе натхненниками, ідеологами і родоначальниками футболу. Тільки-от вони забувають – гра мільйонів не належить конкретній нації.

Будучи затятими традиціоналістами та консерваторами, англійці свідомо стримували прогрес – якби наш улюблений вид спорту залишився в руках аристократії, то й досі б не набув заслуженої популярності та обмежувався примітивним “бий-біжи”. Джентльмени, на чиїх штанах бруд був лише під час матчів, захопили владу та впивалися нею, поки з гір не спустилися дикуни. Шотландці прищепили культуру пасу та наполягли на введенні професіоналізму – так футбол вирвався із жорстких лещат і пішов у народ. З того часу «другосортна», Богом забута Шотландія стала непримиримим суперником, тим, хто вкрав у еліти найцінніше – контроль.

File:England v Scotland 1879.png - Wikipedia
Перший матч між Англією та Шотландією

Англія пручалася, але визнала – інтелігентські осередки втратили привілейований стан, і грою доведеться ділитися. Тому розпочався пошук зовнішніх ворогів та створення ілюзії – “три леви” найсильніші не лише на Британських островах, але і у всьому світі. Це марення зіграло злий жарт – у ФА посміялися над ініціативою створення чемпіонату світу та показово ігнорували Мундіаль до 1950 року. Пихаті і бундючні англійці проґавили той момент, коли у Європі сформувалися угорська, італійська, німецька та австрійська школи, з’явилися гідні претенденти, здатні давати відсіч на континенті.

Коли Австрія у 1932-му завітала на “Вемблі” і відвантажила господарям три м’ячі, то ті відмахнулися – мовляв, ми забили на один більше, який сенс робити висновки? Дзвіночок не був почутий, зате гучно пролунав восени 1953-го – Угорщина прибула до Лондона та виграла 6:3. Невже випадок та жарт долі? Звичайно, ні – англійці й гадки не мали, настільки потужною була дунайська школа, тож зі спокійною душею поїхали до Будапешта брати “реванш”. Ференц Пушкаш та Нандор Хідегкуті показали, хто дійсно є найпрогресивнішим у Європі – мадяри забили сім голів (7:1) і привселюдно принизили “левів”.

Hungary's Golden Squad | History Today
Угорщина розносить англійців на “Вемблі”

Що тут казати? ФА не змінювала тренера впродовж шістнадцяти років (1946-1962) – Волтер Вінтерботтом виграв 13 домашніх чемпіонатів Великої Британії, але це те ж саме, що роздрукувати власну фотографію і щоночі на неї мастурбувати. Англія була ладна вкритися пліснявою, та не віддати шану колегам по цеху – навіть своїм. Система перемолола Дональда Ріві з його унікальним аналізом, наклала вето на кандидатуру Браяна Клафа та психологічно знищила Джорджа Рейнора, який у 1958-му дійшов до фіналу ЧС. Запроданець, не інакше – як йому спало на думку поділитися досвідом та добитися успіху з якимись шведами? А Джиммі Гоґан – один із перших футбольних “пілігримів”, взагалі вважався зрадником, бо на свою біду застряг в Австро-Угорщині, коли на дворі палали вогні Першої світової війни.

Причина друга: Англія звикла шукати винуватців

Ronaldinho fully intended 2002 World Cup goal vs England – as he ...
Роналдінью забиває той самий м’яч

Варто “трьом левам” гучно програти, як одразу громадськість неодмінно когось чи щось таврує. Давайте простежимо:

  • ЧС-1950 – під гарячу руку потрапив капітан Біллі Райт;
  • ЧС-1958 – головний селекціонер збірної Джо Міре помилився з комплектацією складу;
  • ЧС-1970 – у всьому винен Пітер Бонетті, чий ляп ознаменував поразку проти ФРН;
  • ЧС-1986 – “Марадона і його рука. Це легально?”;
  • ЧЄ-1994 – “ну це ж серія пенальті, з ким не буває”;
  • ЧС-1998 – цапом-відбувайлом став Девід Бекхем, оскільки повівся на провокацію Дієґо Сімеоне;
  • ЧС-2002 – “бісів Девід Сімен і геніальний Роналдінью”;
  • ЧЄ-2004 – “якби не травма Руні і промах Даріуса Васселла, ми б точно виграли”;
  • ЧС-2006 – “Кріштіану Роналду підставив Руні і ми залишилися в меншості”;
  • ЧС-2010 –  Лемпард забив гол, але суддя-скандинав його не зарахував;
  • ЧЄ-2012 – “так, серія пенальті – це ЛОТЕРЕЯ, і ніяк інакше”;
  • ЧС-2014 –  “ми не адаптувалися до спеки в Бразилії, тому Уругвай та Коста-Ріка вийшли в плей-оф”;
  • ЧЄ-2016 – “а ви бачили як Ісландія билася проти Португалії?”
When Steve McClaren masterminded an England comeback against ...
Стівен Макларен спостерігає за тим, як Англія лажає в кваліфікації Євро-2007

І це, наголосимо, не увесь список – не забуваємо про період, коли команда не могла відібратися на жоден престижний турнір (1972-1976), провалювала відбори ЧЄ-1984 та ЧЄ-2008, де сконфузилися Стів Макларен і Скотт Карсон. Якщо замислитися, то Англія рідко виходила з критичної ситуації із високо піднятою головою – повсюди недруги, ЦРУ, масони та “чому нам не щастить із жеребом?”. Не дивно, чому над британцями постійно кепкують – ніхто не любить фантазерів і скигліїв.

Причина третя: Англія занадто сильно сприймає себе особливою

Як ми вказали вище, англійці не проти нагадати всім, що саме вони винайшли правила футболу, їх систематизували і створили перший регулярний чемпіонат, який функціонував з 1888 року. Глибока історія перетворила Туманний Альбіон на токсичне болото, середовище, де зайвий крок рівноцінний “розстрілу” з боку медіа. Простежте, що пише преса напередодні кожного континентального форуму (за винятком ЧС-2018) – команда “повинна”,” зобов’язана” і “має”.

Так вже вийшло, що Англії відносно легко даються відбіркові цикли – збірна вправно розбирається із суперниками, чим дає привід вкотре заговорити про свою велич і “вставання з колін”. Для прикладу візьмемо кваліфікацію ЧС-2010 – в 10 матчах “три леви” зафіксували 9 перемог (єдина поразка була завдана Україною) і оформили пряму путівку в ПАР. Мало того, Вейн Руні розщедрився 9 голами, завдяки чому увійшов до трійки найкращих бомбардирів, можна сказати, став найкращим, бо хто такий Теофаніс Гекас? Якийсь грек із леверкузенского “Баєра” є крутішим, ніж улюбленець мільйонів і сера Алекса Ферґюсона? Та ну годі, це ж не “Розсміши коміка”!

The Games That Defined Modern Football: Germany 4-1 England (2010 ...
Френк Лемпард сперечається з суддею через незарахований гол на ЧС-2010

Завищені сподівання і самооцінка підсумувалися крахом – на полях Африки Фабіо Капелло отримав стусанів від німців, а Руні забив аж цілісінький нуль (мабуть, бідолаха не знав, що Білорусь, Казахстан і Андорра не потрапили на Мундіаль). Так, нападник приїхав у неповній готовності через травму паху, але це не завадило йому у травні розповідати про свою зрілість і утопати в компліментах, адресованих Францом Беккенбауером і іншими експертами. “На словах ти Лев Товстий, а на ділі …”.

І таких випадків чимало – досить пригадати ті ж ЧС-2002, ЧЄ-2004 чи ЧС-2006, коли за міркуваннями таблоїдів збірна була просто приречена на виграш. Ви пам’ятаєте, як вони закінчилися? 

Причина четверта: Англія розбазарила своє ж “золоте” покоління

На початку 2000-х Англія зібрала фантастичний склад, який доповнила та відшліфувала в середині нульових. І, як виявилося, бездарно ним розпорядилася – жодного досягнення, жодної медалі! Гадаємо, всі пам’ятають таких парубків, як Майкл Оуен, Стівен Джеррард, Джон Террі, Френк Лемпард, Ріо Фердинанд, Девід Бекхем, Джо Коул, Пол Скоулз та Гарі Невілл – імена, здатні захопити дух! Якби за спортивні провали саджали за ґрати, то, повірте, винуватці вбивства “золотого” покоління давно б опинилися у місцях позбавлення волі.

Достеменна причина фіаско досі невідома – самі герої звикли спекулювати на тему відсутності хімії у роздягальні. “Було важко перейти від жорсткої конкуренції на клубному рівні до об’єднання з тими ж гравцями у збірній”, – зізнався в інтерв’ю Лемпард.

England vs Tunisia: Sven-Goran Eriksson backs 'new generation' of ...

Дехто між рядками звалює вину на Свена Йорана-Ерікссона та Стіва Макларена. І є за що – той же швед був м’якотілим і зацикленим на обороні. Макларен, чия профпридатність завжди ставилася під сумнів, взагалі підсумував кінець зіркової команди – Англія “згоріла” проти Хорватії (2:3) і не поїхала на Євро-2008. Зрештою, ніхто не знайшов підхід до Лемпарда і Джеррарда – обидва гравці не ладнали і не принесли той фідбек, на який всі розраховували.  

“На папері у нас був найкращий півзахист у світі, але не було достатньо сміливого тренера, щоб розібратися з цим”,– запевнив Фердинанд. Джеррард теж мав що прокоментувати: “Я не думаю, що у нас був менеджер з філософією, яка працювала. Ми грали дуже індивідуально, і я не відчував, що ми були частиною команди, яка грала певним чином”.

Як би там не було, час тієї рок-н-рольної Англії сплив. Чим не привід кинути камінь у бік ФА? Хоча б за загублені роки дитинства.

Причина п’ята: Англія виграла лише один топ-трофей

Вдумайтеся,”три леви” підносять себе у якості топу, але в їхньому арсеналі один-однісінький трофей. Та і те спірний – скажіть будь-якому англійцеві, що третій м’яч у виконанні Джеффрі Герста не пересік лінію воріт, і побачите, як його п’ята точка заграє всіма кольорами веселки.  Яка іронія – збірна взяла ЧС-1966, проте досі знаходяться фанати, що сумніваються у легітимності перемоги організаторів тодішнього Мундіалю. Ще б пак – VAR не існував, і все вирішив лайсмен Тофік Бахрамов (який, зрештою, зізнався, що не бачив скандальний епізод).  

Martin Peters dead: England's 1966 World Cup final goalscorer dies ...

О’кей, зі скрипом приймаємо версію Англії. Втім, що було далі? Команда двічі дійшла до півфіналу ЧС-1990 і ЧС-2018, має бронзу ЧЄ-1968 і ЧЄ-1996. Чекайте, це все?.. А, ще ж є нікому не потрібна Ліга Націй, де англи фінішували третіми – ось тепер всі регалії точно перераховані. Та ж Польща може похизуватися бронзою двох чемпіонатів світу, але не кричить з кожного кутка про свою статусність. Щастя любить тишу.

ПоширитиТвітнути
Павло Кушнєрук

Павло Кушнєрук

Адміністратор, колишній Добряк/нинішній Хейтеряк "Брутального Футболу". Картонний фанат "Ноттінґем Форест", який дивиться максимум три матчі за участю "лісників" у рік. Любитель історії і олдскулу, коли трава була зеленішою, а твоя мамка молодою самицею  

Схожі Пости

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло
Статті

Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло

Лютий 7, 2022
Наступне
Як грати у фентезі-лізі “Брутального”. Правила

Як грати у фентезі-лізі "Брутального". Правила

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти