Рівно п’ять років тому поляк поставив “Вольфсбурґ” у всім відому позу — вийшло швидко, натхненно і епічно. Ґвардіола аж рота роззявив від настільки якісних зйомок домашнього відео .
Сьогодні Роберт Левандовський вважається першим претендентом на Золотий м’яч (інша річ, що пердуни з France Football злякалися пандемії та ввімкнули режим сну). Люди тисячами підтримують петицію щодо повернення церемонії нагородження — активність поляків на порталі Change.org та сайті видання нагадує Листопадове повстання 1831 року. Тільки замість Миколи I журналісти, які не готові брати відповідальність і щось блеють про необ’єктивність — мовляв, частина чемпіонатів завершилася у достроковому порядку, тож немає сенсу робити бодай-якісь висновки.
Це дешеві відмовки, бо адекватні вболівальники знають: нападник мюнхенської “Баварії” був безальтернативно найкращим. Що тут думати, коли умовні Мессі і Роналду геть і близько не підібралися до значущості і показників Льови? Людина оформила требл, “настріляла” найбільшу кількість м’ячів у Лізі чемпіонів 2019/20 (15) та встановила ряд рекордів. Як ви розумієте, наш внутрішній фанат справедливо обурюється та долучається до безлічі думок, які бачать у Роберті виконавця космічного рівня.
Щоправда, він був таким й п’ять сезонів тому — не настільки хайповим на тлі дуету Мессі — Роналду, але однозначно топовим. Приклад красномовний — 22 вересня 2015-го Левандовський відвантажив пента-трик у ворота бідного “Вольфсбурґа”. Авдиторія “Лунтика” та “Маші і ведмедя”, дивлячись на нещодавній рознос баварцями “Шальке” (8:0), нічому не здивується, а от знаюча елітка задоволено розпливеться у ностальгічній усмішці. Хто ж ще заб’є п’ять голів впродовж дев’яти хвилин?
Що було напередодні?
А тепер згадуємо. “Вольфсбурґ” у кампанії 2015/16 точно не виглядав коником, зліпленим із гівна — розіграшем раніше підопічні Дітера Гекінга добряче понервували Ґвардіолу, фінішувавши другими у Бундеслізі та здобувши Кубок Німеччини. Сюди ж додаємо Суперкубок, гарантований “вовками” у серпні — на влучний постріл Ар’єна Роббена відповів Ніклас Бендтнер, чим перевів поєдинок у овертайм та серію пенальті, виграну 5:4. Якщо відзначається Лорд (та ще й робить це під час післяматчевої “лотереї”), значить справи дійсно кепські.
“Ротен” впевнено стартували в чемпіонаті та до шостого туру підійшли у солідній формі — 5 перемог, 15 забитих і лише 2 пропущені. Що стосується “Вольфсбурґа”, то тут без райдужних поні і блискіток (11 очок із максимальних 15-ти), але теж добротно та претензійно. Команда рухалася вперед і сприймалася гідним опонентом — тільки неадекват міг жартувати над тодішніми Юліаном Дракслером, Андре Шюррле чи Басом Достом.
Для цілісності картини не вистачало Кевіна Де Брейне, якраз проданого манчестерським шейхам. Втім, склалося враження, що Гекінг впорається і без нього — станом на 26 хвилину зустрічі “Вольфсбурґ” вів у рахунку. Даніель Каліджурі відреагував на пас Дракслера та втихомирив трибуни “Альянц Арени” — отримуйте, на здоров’ячко! Перший тайм виявився в’язким, абсолютно підходящим для гостей — сумнівно, що “зелено-білі” розраховували банально відбитися і таким чином втримати хиткі 1:0, проте вони робили все, аби збити темп роздратованих мюнхенців. Матч не клеївся і тоді Ґвардіола кинув у бій Левандовського.
Що було далі?
Чекайте — з якого б це дива Роберт сидів на лаві запасних? Змоделюємо ситуацію: молода амбітна невістка йде у прийми, де неминуче стикається з фігурою матері. Чоловік сидить з плящиною дідового самогону і спостерігає, як дві квочки ділять хату ледь чи не за теоремою Піфагора. У підсумку все летить: миски, ложки та совєцька “етажерка”. Натяк зрозуміли? Ґвардіола і Левандовський ніколи не переходили у фазу відкритого конфлікту, проте раз-по-раз по-хлопчачому хапалися за лінійки і бігли до туалету міряти причандали.
Те, що поляк зробив з “Вольфсбурґом” складно описати — це краще побачити:
Ви не замислювалися над тим, що можна зробити за 9 хвилин? Наприклад, запарити “Мівіну” і накришити салат з помідорів. Або попоратися по господарству: погодувати качок, гусей і підгорнути картоплю на городі. А от Левандовський всього-на-всього “зарядив” п’ять “банок”, чим довів Хосепа до екстазу. Вираз обличчя іспанця — автоматичний мем, на рівні з порваними штанами за 40 гривень.
Чим все закінчилося?
Ясна річ, Левандовський закарбував своє ім’я на сторінках історії. 9 хвилин, зате 4 рекорди — найшвидші хет-трик (3 хвилини і 22 секунди), покер (5 хвилин і 42 секунди) та пента-трик (8 хвилин і 59 секунд). Окрім цього страйкер став єдиним, хто забив п’ять м’ячів у Бундеслізі після виходу на заміну. Сподіваємося, дружина Роберта не така розчарована, як був “Вольфсбурґ” у вечір п’ятирічної давнини.