Як ми вже зазначали, БФ готує для вас низку матеріалів, присвячених завершенню поточного сезону Української Прем’єр-ліги. Говоримо сьогодні про бомбардирів.
Вже як четвертий рік поспіль донецький “Шахтар” може похизуватися найкращою атакувальною лінією у чемпіонаті – представники “гірників” незмінно лідирують у бомбардирському списку та по завершенні сезону вписують власне ім’я у аннали української першості. Євген Селезньов, Мхітарян, Адріано та, власне, Тейшейра – цей квартет, аби досягнути своєї мети вразив ворота суперників у загальному 76 разів. Найбільше напрацював вірменин – 25 влучних ударів та побиття рекорду імені Реброва-Шацькиха. Ця парочка свого часу впродовж розіграшу чемпіонату турбувала голкіперів по 22 рази. Зважаючи на те, що у нас результативність не надто висока, то Мхітарян може спокійно спати. В принципі, сумніваємося, що це особливим чином його турбує – зараз у півзахисника куди важливіші справи.
Цьогоріч інтрига зберігалася впритул до останнього туру УПЛ – представник луцької “Волині” Ерік Бікфалві зрівняв рахунок у матчі проти донецького “Металурга” та заніс до власного активу сімнадцятий м’яч, зберігаючи усі шанси на перемогу у голеадорській гонитві. Втім, такий розвиток подій, очевидно, не влаштовував Тейшейру , і той доклав максимальних зусиль, щоб повернутися до боротьби. Тож, як бачимо, у обох однакова кількість голів – по сімнадцять.
Історія – штука циклічна і подібні моменти вже траплялися. Не вперше гравці “Шахтаря” та “Волині” претендують на звання найкращого – не так давно Майкон феєрив на “Авангарді” та був . головною силою Кварцяного (Ех, шкода хлопця. Між іншим, спіймав себе на думці, що Кварц дійсно вміє працювати із хорошими форвардами. Навіть Толік Тимощук спочатку пробувався у цьому амплуа). Та все ж тріумфував Євген Селезньов, на користь якого зіграли додаткові показники. Вони ж і допомогли Тейшейрі переплюнути Бікфалві.
Справа в тому, що бразилець провів на чотири матчі менше (22), ніж його головний опонент, а це є чи не вирішальним фактором. Словом, загальна інфографіка “гірника”:
Порівнюємо з Бікфалві:
Керуючись цими нехитрими даними, цілком зрозуміло, що фаворитом є саме Алекс. Однак скажу кілька слів на захист Еріка – гравець збірної Румунії став каталізатором успіху “Волині” та мало не проклав шлях у Лігу Європи. Це при скромних грошах та колективі. “Дайте мені двадцять мільйонів і я виграю Лігу Чемпіонів” – колись щось подібне казав Віталій Володимирович. “Шахтар” може похвалитися і фінансами, і куди серйознішим складом – тож Тейшейра мав гідних партнерів, а значить, відповідно і більші можливості. Ні в якому разі не думайте, що футболісти західноукраїнського колективу не “гідні”! Вони довели що можуть демонструвати вельми пристойний футбол!
Підкреслимо, що черговий раз на п’єдесталі іноземці – українець перемагав востаннє у 2012 році (Селезньов). Андрій Ярмоленко та Артем Кравець, який “розцвів” і в якого повірили, на останньому рубежі поступилися Бікфалві-Тейшейрі. Чи свідчить це, що у нашій першості нестача хороших нападників? Можливо, бо , як показує практика, наші клуби воліють запросити когось з-за бугра. Правда, не факт, що і новачок успішно заграє – салютуємо Мбокані, лінивому раку, якому місце десь у Бельгії.
Ну а всім любителям голів присвячується: