Брутальний футбол закінчує підводить підсумки сезону
Завдання на сезон: Потрапляння до Ліги Чемпіонів
Результат: Ліга Європи
Ключові гравці: Гаррі Кейн, Крістіан Еріксен, Ян Вертонген
Відкриває наш топ-5 “Тоттенгем”. Команда з півночі Лондону комфортно себе почуває, перебуваючи на п’ятій позиції турнірної таблиці. Переборовши всі негаразди та невдачі минулого розіграшу чемпіонату, “шпори” змужніли та почали рухатись в правильному напряму. При новому наставнику всі невдалі трансфери попередника швидко знайшли своє місце в схемах відомого аргентинця. Хоча, не слід забувати і про вклад Тіма Шервуда, котрий хоч і не проробив навіть року, але свою частку в сьогоднішній успіх “Тоттенгему” вніс.
Значною мірою успіх “шпор” пов’язують з успіхом молодого нападника Гаррі Кейна, який став справжнім відкриттям даного розіграшу Прем’єр-ліги. Та саме “тактичний” Тім побачив талант в англійці, почавши його частіше випускати з перших хвилин в заключних матчах минулого сезону. Якщо перші десять матчів Маурісіо Почеттіно вагався кого ставити на вістрі нападу, то вже після цих матчів сумнівів майже не виникало – Кейн і крапка. Саме від гри Гаррі будувався подальший план дій команди – якщо Гаррі грає добре, а це бувало найчастіше, то клуб грає на високому рівні і, зазвичай, перемагає, а в протилежному випадку – страх і ненависть команди падали на плечі Крістіан Еріксен та Насера Шадлі, які стали в цьому сезоні ключовими гравцями команди.
Прекрасна гра цієї трійки допомогла шпорам піднятися до п’ятої позиції, яка гарантує потрапляння до групового етапу Ліги Європи. Але треба зауважити, що в Англії до ЛЄ ставляться неоднозначно і в більшості випадків такі клуби, як “Тоттенгем”, зневажливо ставляться до другого за значенням турніру Європи, мотивуючи це тим, що ці ж самі клуби більше зароблять у себе вдома, займаючи вищі місця, ніж граючи, чи навіть виграючи, цей трофей Ліги Європи. Тому не дивуйтесь, якщо ви побачите відверте злиття ЛЄ в наступному сезоні від команди з півночі Лондону.
Завдання на сезон: Потрапити в топ-4
Результат: Потрапляння в Лігу Чемпіонів
Ключові гравці: Давід де Геа, Вейн Руні, Андер Еррера
Пошуки своєї гри підштовхує керівництво “Манчестер Юнайтед” на доволі авантюрні, а іноді і на необдумані рішення. Мотиви клубу всім зрозумілі – повернути минулу велич команди можуть тільки великі потоки грошей, якими, благо, володіють сімейство Глейзерів. Минулорічна трансферна компанія “дияволів” нагадувала одноосібний аукціон, в якому правив Манчестер. За шалені гроші було проведено декілька трансферів, а зокрема: Ді Марія – майже 70 мільйонів, Люк Шоу – 33 мільйони, Андер Еррера – 30 мільйонів, Радамель Фалькао – оренда з кабальним договором. І якщо з іспанцем проблем не виникає, то до інших постають питання.
І все це під патронатом нового головного наставника команди Луї ван Ґала. Масове оновлення складу команди дали свої плоди, як-не-як гроші свою справу знають. “Юнайтед”закінчив чемпіонат на четвертій позиції, повернувшись в Лігу Чемпіонів після паузи в один сезон. Здавалось, це Манчестеру вдалось доволі легко, але не треба забувати, який шлях пройшла команда в цьому сезоні щоб потрапити до найпрестижнішого турніру Старого Світу. На початку чемпіонату було помітно, що клуб разом з тренером шукає свою гру. Перебираючи футбольні схеми, Луї ван Ґал намагався об’єднати всіх своїх зірок атаки в одне ціле, щоб вони одне з одним взаємодіяли, забуваючи при цьому про оборону, чого Англійська Прем’єр-ліга не пробачає.
Ближче до середини нідерландському наставнику вдалося комбінувати своїх топових гравців, при цьому розкривши вже “непотрібних” виконавців. Так знаходили місце в схемах нідерландця Ешлі Янг та Маруан Фелаїні, і загравший новими барвами Хуан Мата. Та вирішальне значення відвелось саме перевіреними роками ветеранам. Чи не найкращий сезон провів кіпер команди Давід де Хеа, якого сватають чи не у всі гранди Європи. Стабільність та універсальність Вейна Руні не раз виручала команду. Де в цьому сезоні не грав Руні: і в нападі, і на позиції плеймейкера, і в опорці “Шрек” бігав. Що цікаво, з кожним роком позиція Вейна трохи все глибше і глибше: наступного сезону чекаємо в захисті?
Завдання на сезон: Перемога в турнірі
Результат: Потрапляння в Лігу Чемпіонів
Ключові гравці: Алексіс Санчез, Санті Касорла, Пер Мертезакер
Ще одна команда з північного Лондону – “Арсенал” – на своєму “звичному” рівні провела даний сезон. З року в рік обіцяючи виграти своїм фанатами чемпіонство Англії мсь’є Венгер знову наступає на одні і ті ж граблі. Хоч француз і скупий на трансфери, але цього літа його трансферна компанія пройшла доволі вдало. Клуб підписав декілька відомих гравців, в обличчі Данні Уелбека та Алексіса Санчеза, які значно підсилили команди в плані атаки, Колум Чамберт та Матьє Дебюші повинні були скласти конкуренцію одне одному на правому фланзі оборони, а кіперу Давіді Оспіні вдалося витіснити з основного складу Войцеха Щесни.
Здавалось, що трансфери повинні були підсилити гру, але розпочати чемпіонат на мажорній ноті не судилось. Перемога, поразка та купа нічий допомогли конкурентам “канонірам” вирватись подалі від них. Та вже ближче до зимової частини чемпіонату команда, як завжди, віднайшла свою гру і почала демонструвати свій улюблений комбінаційний футбол, який допоміг їй вийти аж на другу сходинку. В цих матчах добре себе проявив Алексіс Санчез, який встиг адаптуватись в новому для себе чемпіонаті. Також корисним “знову” став форвард команди Олів’є Жиру, якого не раз критикували на Туманному Альбіоні, який в підсумку став одним з кращих бомбардирів чемпіонату.
Головна проблема “Арсеналу”, яка кожного року заважає “канонірам” підняти над головою Кубок Чемпіона – це сам “Арсенал”. В матчах з конкурентами “гармаші” найчастіше програють, ніж перемагають. Також там, де треба брати свої три пункти, “Арсенал” часто осікається. Та цілком невдалим цей сезон назвати складно – Ліга Чемпіонів з групового етапу та другий підряд Кубок Англії, не такий і поганий результат. Але якщо згадати, кому в цьому розіграші ЛЧ програли “каноніри”, постає питання, чи не повториться такий результат в наступному сезоні.
Завдання на сезон: Захист титулу чемпіона
Результат: Віце-чемпіонство
Ключові гравці: Серіхо Агуеро, Давід Сільва, Яя Туре
“Синя” команда з Манчестеру, на чолі з Мануелем Пелегріні, не справилась з завданням на сезон – зберегти титул чемпіона, і дещо повторила долю команди, яку тренував ще Робрето Манчіні, який спочатку виграв чемпіонат, але на наступний сезон вже віддав його “червоному” Манчестеру. Різниця лиш в тому, що Мануель залишився у руля клубу, в той ж час як Роберто вже поперли з команди. Що є тому причина? Невдалі трансфери. Майже ніхто з літніх придбань не зміг толком підсилити команду. Немале місце в результаті “Сіті” відіграла психологія. Точніше її відсутність. Якщо “Манчестер Сіті” перший пропускає м’яч, то з великою долею вірогідності матч закінчиться не на користь “городян”.
А все починалось доволі непогано, перемоги над “Шпорами” та “Ліверпулем”, перемога в Манчестерському дербі. В кінці року клуб йшов ніздря в ніздрю з “Челсі”, поступаючись лиш різницею забитих та пропущених. Але вже після зимових свят клуб чекала не найкраща безпереможна серія, яку зуміли перервати лише навесні.
Невдача “Сіті” дала простір для “аристократів”, які ним і скористалися. В результаті “городяни” ледь зачепилися за другу позицію, видряпуючи її у “Арсенала”. Невдачі також чекали Манчестер і на єврокубковій арені. Пройшовши перший раз в історії груповий етап, команду, в якості сюрпризу, чекала “Барселона”, якій “городяни” програли 1-3. Для покращення результату клуб необхідно підписати декілька дійсно хороший гравців, бо таке “топченя” на місці і далі буде продовжуватись.
Завдання на сезон: Перемога в турнірі
Результат: Чемпіонство Англії
Ключові гравці: Еден Азар, Сеск Фабрегас, Джон Террі
Чемпіонів, як-то кажуть, не судять, але “Брутальний” Футбол ламає всі стереотипи і виходить за межі розумного. Лондонський “Челсі” – команда, яка виграла Англійську Прем’єр-лігу, турнір, за який який боролися ще 19 команд насправді 4. Але щоб заробити даний трофей клуб проробив велику роботу. Перш за все це заслуга одіозного Жозе Моуріньо, який вже втретє виграє даний турнір з клубом. “Аристократи” запам’ятались умінням брати свої пункти там, де потрібно. І не важливо, з ким грає команди – з конкурентом по трофею, завзятим середняком чи замученим аутсайдером, в кожному з цих поєдинків клуб демонстрував свою гру, отримуючи позитивний результат.
Літні трансфери значно покращили хід справ в стані лондонців. Фабрегас з його ідеальними передачами, відчуття голів Кости та омолодження воротарського майданчику перенесли клуб на новий рівень гри. Не забував португалець і про своїх “довірених” гравців. Джон Террі в свої 34 відіграв кожну секунду кожного матчу, ставши одним з кращих захисників сезону. Повернення Дрогби також сприяло зміцненню бойового духу в команді.Всі ці фактори в купі зіграли свою роль. Прибавив у своїй майстерності Еден Азар, зайвий раз підтвердивши свій статус одного з найкращих гравців Старого Світу.
За весь сезон команда лиш тричі . програла, встановила рекорд по перебуванню на першій стрічці та “по-англійськи” вилетіла з Ліги Чемпіонів, вигравши при цьому Прем’єр-лігу та Кубок Футбольної Ліги – друге пришестя Моурінью можна вважати вдалим.
Загальна таблиця Англійської Прем’єр-ліги