• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Статті

“Лучший мой подарочек – это ты”. Лунін влаштував Польщі свято у День Незалежності

Михайло Юхименко автор: Михайло Юхименко
12.11.2020 13:36
в Статті
0 0
0
“Лучший мой подарочек – это ты”. Лунін влаштував Польщі свято у День Незалежності
1.3k
Переглядів
ПоширитиТвітнути

Михайло Юхименко вийшов зі сплячки, подивився матч збірної України та побачив позитив у поразці полякам.

Колись збірну України на “БФ” називали королями товарняків, але останні два товариських поєдинки чітко дали зрозуміти – велика епоха відійшла у кращий світ. Тепер “жовто-сині” не виставляють максимальну основу з чотирма опорниками на товариські зустрічі, а впевнено зливають їх напіврезервом. Так, у формуванні складу суттєву роль відіграє і COVID-19, але Андрій Шевченко навіть у Лізі націй пообіцяв експерименти. У Хожуві вони, на жаль, результату не дали.

Неприємно бути учасником чужого свята – тим паче коли це польський День Незалежності. Ще гірше відчувати себе подарунком на днюху. Слава Богу, ми опинилися не в ролі стриптизерки, яка вилазить із великого торта й веселить ясновельможне панство, та і солоденьким тістечком для тамтешньої шляхти збірна України не стала – вона просто подарувала полякам хороший настрій, дозволивши “Кадрі” перемогти з рахунком 2:0 за відсутності моментів. Звісно, після такого настрій має бути крутим, але і нам не слід вішати носа. Потрібно лише зробити правильні висновки.

Бочка меду

Більшість фанів та журналістів позитивно оцінили виступ напіврезервного складу збірної України. З цим можна погодитись.

По-перше, Україна отримала додаткову інформацію по кадровій складовій. В Хожуві стало очевидно, що Зубков заслуговує на регулярну появу в національній команді, Циганков точно повинен частіше виходити з перших хвилин, а Зінченко крутий не тільки в мемах на пабліку “БФ”. Непогано проявили себе Конопля та Макаренко. Натомість десант “гірників” в обороні та на вістрі атаки викликає все більші сумніви. Зрештою, і Лунін поставив спільноті цікаві запитання, але про них поговоримо трохи згодом.

По-друге, Україна напіврезервом круто міксувала володіння та гру від контратак. В центрі поля “жовто-сині” взагалі виглядали вищими за класом – вони регулярно перехоплювали м’яч та швидко просували його до штрафного, без заминок та незрозумілих пасів. Навіть якщо був технічний брак, саме розуміння футболу сподобалось. Україна може грати по-різному й бути кращою за Польщу.

Граючи напіврезервом, Україна створила мінімум три гольових моменти, причому два епізоди Циганкова варто виділити окремо – ці атаки виявились красивими, швидкими, правильними й топовими в плані виконання. Полякам таке й не снилося. За весь матч, окрім двох голів з неба, у них був лише удар Плахети в дальній кут. Все.

Ложка дьогтю

Втім, неправильно було б говорити, що Україна сильно пошматувала “Кадру”. Так, ми круто рухались, але у першому таймі завершення атак виявилось занадто банальним – наші вривались на правий край штрафного та одразу били. Як правило, низом і в руки Скорупскі. Заслуги кіпера в цьому немає, адже з тих позицій для удару нічого, окрім пострілу для статистики, в 90% випадків не витиснути. А мова йшла про основних футболістів – Яремчука та Ярмоленка!

Так, ми з таких атак заробили пенальті, але це була індивідуальна дурість Бохнєвіча. Та і все одно Андрій не покарав ляхів.

Подібні епізоди виникали до пропущеного голу, але після наших футболістів впевнено тримали на дистанції. В другому таймі неспроможність українців загострити в штрафному стала ще більш очевидною, а моменти Циганкова виявились виключенням. І це при шикарному русі в центральній частині поля.

Цей футбол сильно нагадав Зорю. У матчах з рівними собі колективами луганці також мають свої два-три шанси відзначитись, але на топрівні в Європі їх замало (хоча їх і в УПЛ замало). Три моменти проти напіврезерву Польщі виглядають вражаюче тільки на тлі беззубої гри “Кадри”, але з Лєвандовскі в основі наша шаблонність у завершальній фазі вилізла б боком. Власне, і без Роберта ми поплатилися за неї.

Ну але то таке. Варто не забувати, що це – товариський матч напіврезервними складами, в якому ніхто не збирався вмирати за результат і в якому все могло піти інакше на 12-й хвилині. Якби Андрій Шевченко хотів виграти матч, то за рахунку 0:2 не випускав би Бондаря на правий фланг оборони.

Фактор Луніна

Луніна зробили цапом-відбувайлом. Дійсно, перший гол не може виправдати навіть фактор поганого поля – саме на нього Андрій Шевченко списав ляп голкіпера. В цій ситуації Луніна неможливо “простіть”, але можна “понять” – він намагався прочитати епізод, але без ігрової практики ризик подібних помилок зростає.

Натомість наше покоління отримало свого “Де ти гуляв”.

В інших епізодах до Андрія не може бути претензій. Він потягнув закручений удар Плахети з-під купи футболістів і не провалювався на виходах, а другий гол привіз Матвієнко. Технічного браку голкіпер майже не допускав, тож результативний ляп можна списати на звичайну випадковість. Таке буває з усіма, а списувати поразку на одного воротаря просто смішно – не він промазав з пенальті і не він скинув подачу зі штрафного на ногу Плахети.

Проблема полягає в тому, що епізодів біля наших воріт більше й не виникло. За весь матч Польща провела лише три удари в площину, та і незаблоковані кроси можна порахувати на пальцях однієї руки. На такому тлі одна помилка здається катастрофою.

У пресі тим часом розгорнулася кампанія проти Луніна. Так, замред Tribuna.com Олександр Сажко незадоволений наданням місць в основі збірникам, які не мають ігрової практики в своїх клубах, а на пресконференції Андрію Шевченку дорікнули за ігнорування Різника – найкращого голкіпера УПЛ прямо зараз. Дійсно, це тільки в Україні баночники приїжджають у збірну, щоб нарешті пограти у футбол. Різник та інші перспективні кандидати більше заслужили на вихід в основі.

Якщо дивитись на проблему широко, то виникне багато нюансів – як на користь тренерського штабу, так і проти нього. Про них у жовтні вже трохи написали Паоло Кушнєрук та Юджин Музика. Конкретно ж по Луніну всі чомусь забули один важливий факт – Андрій, якщо не отримає травму, точно поїде на Євро другим-третім воротарем збірної. При цьому він не грав вже п’ять місяців, останній його матч за збірну відбувся в листопаді 2019-го, а у 2020-му Україні залишалося провести тільки три поєдинки. Луніна необхідно було перевірити за будь-яку ціну.

З Польщею він грубо помилився, але це не страшно. Страшно було б, якби Лунін вийшов в основі на Євро та допустив гольовий ляп там. Тепер Андрій зробить висновки, а тренери краще знатимуть слабкощі свого “другого номера”.

Загалом же робити занадто серйозні висновки по матчу в Польщі не варто. Франція взагалі програла Фінляндії у Парижі з рахунком 0:2 – і можна бути впевненим, що про ту невдачу жабоїди забули одразу по фінальному свистку. Товариські матчі створені, аби переглянути резерв, записати проблемні місця та випробувати вирвиглазну тактику. Так заведено в Європі, а тепер – і в збірній України.

ПоширитиТвітнути
Михайло Юхименко

Михайло Юхименко

Журналіст "Брутального футболу" та "Футбол 24", прогресивний твіттерянин, коментний батловик і хейтер аферистичних спортивних клубів із Дніпра. Кажуть, що я пишу непогані статті, але ви не вірте.

Схожі Пости

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло
Статті

Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло

Лютий 7, 2022
Наступне
Із депресії — у домовину. Футболісти, які закінчили життя самогубством через футбол

Із депресії — у домовину. Футболісти, які закінчили життя самогубством через футбол

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти