Все має початок і має свій логічний кінець. Це може бути трансформація, це може бути щось нове, щось краще або гірше, але якась частинка відмирає. Як казав один коментатор у часи, коли Пеп Ґвардіола покидав “Барселону”: ” Запам’ятайте цей момент. “Барса” тепер може бути кращою, ніж зараз, а може котитися на дно, але такої, як в цей момент, її вже не буде. Відходить ціла епоха”.
Відомий клуб з Донецька під назвою «Металург» зникає з футбольної карти України на наших очах. Власники донецького клубу прийняли рішення об’єднати клуб з дніпродзержинською «Сталлю». І тепер, навіть якщо зайти на Вікіпедію, ми побачимо оперативні зміни.
«Металург» – колишній український футбольний клуб з Донецька. Заснований 17 червня 1996. Грав на стадіоні «Металург», раніше грав на стадіоні «Шахтар». Виступав в українській Прем’єр-лізі.
Все в минулому. Клубу не вистачило 11 днів, щоб зафіксувати момент в 19 років існування.
За словами головного акціонера об’єднаної команди Сергія Тарути, нова команда носитиме назву «Сталь». Домашні матчі команда буде грати в Дніпродзержинську.
Прийнято рішення про злиття двох клубів -«Металурга»і«Сталі». До старту чемпіонату процес буде закінчений і команда виступатиме у вищій лізі. «Металург» не ліквідують, цей процес називається об’єднанням. Саме тому нова команда під назвою «Сталь» має зарезервоване місце в Прем’єр-Лізі України, – розповів Сергій Тарута.
Трансформація чи ні, але тепер клуба з найменуванням “Металург” Донецьк не існує. Це всеодно що людина змінить паспорт, прізвище та ім’я, перефарбує волосся і почне розмовляти з акцентом. Постійно. Чи залишиться та людина, яка була до цього? Так, частина залишиться. Але це вже не та людина, яка була раніше. Так і з клубами.
«Металург» з’явився на світ влітку 1996-го базі клубу другої ліги “Медіт” з донбаського міста Шахтарськ, вже через рік дебютував у Вищій лізі, де виступав, до речі, без перерв до останнього часу. Тричі вигравав бронзові медалі (2002, 2003, 2005), двічі грав у фіналі Кубка України (2010, 2012), сім разів виходив на старт Кубка УЄФА і Ліги . Європи. Але так жодного разу пройти у груповий етап єврокубка донеччанам не вдавалось. Тож кожного разу, коли «МетаДон» туди пробивався, українські вболівальники кривили обличчям: нічого доброго це не віщувало.
Знакові моменти:
Найбільшу кількість матчів за клуб провів В’ячеслав Чечер (312).
Найращий бомбардир клубу за історію – Сергій Шищенко (35 м’ячів).
Рекордсмен клубу за сезон – Жуніор Мораєс (19 м’ячів, сезон 2013-2014 років)
Двічі гравці «Металурга» ставали найкращими бомбардирами чемпіонату країни: Сергій Шищенко в 2002 році – 12 м’ячів, і Георгій Деметрадзе в 2004 році – 18 забитих м’ячів, вигравали «золоту бутсу»
У Кубку УЄФА (Лізі Європи) зіграно 24 матчі: 11 перемог, 6 нічиїх, 7 поразок. Різниця м’ячів 43-37
Відомі виконавці. Тут красномовно допоможе нам прінтскрін Педівікії. Свого часу донецька команда робила ставку на авторитетні тренерські імена (саме на імена, а не персоналії), і мала достатньо коштів для запрошення гравців, яких вже добре знали у Європі. Тож послужний список доволі вагомий:
За 19 років клуб зробив багато чого. Ви оцініть тільки рівень відомих гравців! Мхітарян, Деметрадзе, Макрідіс, Яя Туре! Всі ці гравці у свій час грали за “Металург”. А останній навіть якось в інтерв’ю зізнався, що хотів би розпочати тренеську кар’єру саме в Україні (чи не в “рідному” “Метадоні”?)
Але зовсім недавно у зв’язку з неможливістю клубу перебувати у Донецьку (через події на Донбасі) та фінансовими обмеженням акціонерів. ІСД неспроможний утримувати “Сталь” і “Металург”, тож зробив вибір на користь перших, у яких багато вболівальників, які, зрештою, зможуть грати у своєму місті. Чи залишиться від “Металурга” щось у “Сталі” – наразі велике питання, адже у донеччан заборгованості перед футболістами по зарплаті і проводити юридичне об’єднання – означає перенсти всю фінансову відповідальність на клуб з Дніпродзержинська. Що нас очікує – європейський спосіб розв’язання питання (виплата заборгованостей, підсилення “Сталі” гравцями з “Металурга”) чи банальне кидалово по-українськи (“Сталь” юридично не об’єднується з МД, а просто замінює його в УПЛ як срібний призер першої ліги, гравці залишаються з фіґушкою) – дізнаємось вже незабаром.
Наостанок, гімн клубу. R.I.P черговий український клуб.