• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Статті

Євро-2016: “взлетить чи не взлетить?”

Михайло Юхименко автор: Михайло Юхименко
14.10.2015 02:38
в Статті
0 0
0
Євро-2016: “взлетить чи не взлетить?”
813
Переглядів
ПоширитиТвітнути

Розіграш європейського кубку у Франції стане особливим – вперше в історії у його фінальній частині гратимуть не 16, а цілих 24 команди. Відбір на літній футбольний форум майже завершено – попереду лише раунд плей-офф.  Саме в розширенні турніру криється головна інтрига Євро-2016. Яка? Читаємо нижче.

Проблема майбутнього Євро – в розширенні списку учасників. Відбір стало проходити вкрай легко – 2 прямі путівки і місце у плей-оф відкривають можливість потрапити на турнір тим, кому не світить забити хоч один гол у Франції. Реально – на що може розраховувати вкрай посередній Уельс? Що буде робити на Євро збірна Албанії? Як там взагалі опинилася Північна Ірландія? Євро реально ризикує отримати + 9 середняків та 5 команд, які ще гірші за них.

З іншого боку, така система вирішить проблему під назвою “їх не вистачає на турнірі”. Я і зараз впевнений, що на ЧС-2014 не вистачало збірної України. Та і взагалі – Європа прогресує у футбольному плані, тому, можливо, формат у 16 команд – занадто тісний та елітарний. Розширення списку учасників може підтягнути тих, хто до цього не мав жодних шансів понюхати великого європейського пороху.

То ж добре це чи погано – 24 команди? Давайте розберемо групи. Спочатку розглянемо ті, в яких вихід на Євро отримали посередні, на мою особисту думку, команди. Перші позиції не чіпаємо – переможець групи завжди є реальною силою, не дивлячись на ім’я. Отже:

Група В

Валлійці – середняки, при чому не найсильніші. Таких багато і таких треба перевіряти у плей-оф, якщо реально хочеш отримати потужний турнір. Прохід напряму для Уельса – однозначний подарунок, а от що вони робитимуть далі? Є підозра, що команду Бейла винесуть усі.

Боснії та Герцеговини це стосується ще більше. По факту, збірна провалила відбір і отримала халявне місце у плей-оф із непоганими перспективами. З іміджевої точки зору все виглядає недурно, але програний Уельсу відбір викликає запитання – чи потрібні бошняки на Євро? Тим паче, “Джеко і Ко” на ЧС-2014 також програли досить просту групу.

Група F

Суперслабка група, де найфеєричніші невдахи умудрилися програти команді, наполовину складеної із британського андеграунда. І якщо Румунія – ще куди не йшло, то Угорщина – це епік. Продивився 3 їхні гри, але до кінця – лише одну. Краще, ніж у минулих відборах, але ніяк не рівень Євро-2016.

Прохід Північної Ірландії на Євро – також привід для роздумів, але перше місце є першим місцем.

Група І

Албанці молодці, звичайно, але їх прохід – чистої води гіперфейл Данії. І хоча Албанія ділом довела, що вона краще Бендтнера і Ко – але що балканці робитимуть далі? На Євро їм буде супертяжко. Хоча, данці на пряму путівку теж не заслуговували – їхнє плей-оф справедливе.

Тепер розглянемо групи, де, на мою думку, УЄФА спрацювало на підсилення турніру:

Група А

Ісландія – та команда, яка Євро потрібна. Дуже симпатична збірна, яка б пройшла плей-оф на одному диханні. Турки також піддали парів і заслужено отримали б право на стики, але, в останньому турі, вони стали кращою командою серед зайнявших третє місце, пройшовши на Чемпіонат Європи напряму. На мою думку, група лідерів у цьому секстеті ніяк не може назватися тягарем для Євро-2016. 

.

Група С

Насправді, що Україна, що Словаччина – ті збірні, які Євро потрібні. Ситуація дуже схожа із шведами, ірландцями або данцями – представнику третього місця ну дуже хочеться дати ще один шанс. За минулих часів ми б вже махали ручкою і Євро, і Фоменку – але зараз ми живемо по-новому і це – добре.

Читайте також: “3 причини, чому Україна вийде на Євро-2016”

Група D

Вкрай важка для розуміння група. Поляки – відносно статусна команда, яка за рівнем своєї гри нарешті вийшла на лінію “Хорватія – Україна – Росія”. Такі збірні не топи, але отримати їх в пару не хоче ніхто (а по іменам вони сильні). Ірландія –  душевна команда, але путівка напряму для неї виглядала б дуже шикарно. І хоча очна зустріч показала, що поляки сильніші, скрип останніх матчів “бяло-червоних” залишає поле для роздумів. Тим не менше, без цієї Польщі Євро втратило б дуже багато. Однозначно, тут нова система спрацювала в плюс.

Група E

Тут мали виходити ті, хто і вийшли. Плей-оф для словенців – теж непогано. Група справедливості.

Група G

І досі не маю однозначної думки щодо цієї групи. Вирішив керуватися принципом імен – і росіяни, і шведи на Євро не будуть зайвими хоча б з іміджевої точки зору, але… Росія ніколи не була збірною, про яку можна сказати – вони потрапили у плей-оф випадково. Нинішня ж команда взагалі слабка, і її прохід на Євро – велике везіння, яке не було б реальним за минулого регламенту. Є великі сумніви, що Росія подолала б плей-оф із команд, які зайняли друге місце.

Те саме стосується і шведів, але, якщо вони програли навіть такій Росії, то про яке підсилення Євро може йти мова? Варяги та москалі об’єктивно слабкі, але ще залишилася віра в те, що Леонід Слуцький встигне розігнати російську машину (по справедливості, в останніх матчах його підопічні виглядали непогано), а Ібра буде і далі “тащити” на собі жовто-синіх побратимів України по Полтавській битві.

Група Н

Хорватія проривалася на Євро з боями, до останнього туру ризикуючи потрапити у плей-оф. “Клітчасті” не були ідеальними, але краще мати Євро із Хорватією, аніж без неї.

Норвегія сама по собі непогана, і побачити на Чемпіонаті Європи таку команду було б цікаво – але їхня друга сходинка являлася б чистим привітом Ніко Ковачу, який старався на посту коуча Хорватії, “но – нє получілось” (с). Норвегія – бойовитий середняк, для якого було б занадто жирно проходити у великий турнір напряму.

Таким чином, ми отримали 4 відверто посередні команди, які гарантовано їдуть на Євро – Уельс, Північна Ірландія (при всій повазі до їхньої виграної групи), Румунія та Албанія. Для цих команд цьогорічний регламент – щастя. Також, через плей-оф можуть пройти такі пацани, як угорці – до списку сильних команд їх віднести важко.

Натомість, ми отримали цілих 7 команд, для яких минулорічний регламент був би тісним – це кваліфіковані напряму Ісландія, Туреччина, Словаччина, Польща, Швейцарія, Росія та Хорватія. До цього треба додати ще 4 із 8 команд, які потрапили в плей-оф. Шанс отримала Боснія та Герцеговина, Україна, Ірландія (все ж, там гравці АПЛ бігають), Швеція, Словенія, Норвегія, Данія та Угорщина. 

Виникає логічне запитання: чому албанці або валлійці слабші за данців або бошняків, якщо вони обійшли їх у групі? Чому вони вважаються послабленням Євро, а програвші їм команди – ні?

Насправді, моя думка направлена не на оцінку сильнішого. Просто, на мій погляд, із розширенням списку учасників Євро-2016 набирає 5-6 середняків, які проходять реально на шару. Ці команди – приблизно одного рівня, і саме ігри на виліт дозволяли знайти серед них найдостойніших. Команди із третіх сходинок, до речі, всі заслужили на стики, але це лише підтверджує тезу про послаблення Євро – занадто багато команд рівня плей-оф.

Але чому формат 16 команд також більше не годиться? Відповідь проста – він тісний. За останні 15 років (тобто за 4 розіграші) 13 із 16 команд побували на Євро не менше трьох разів. Із них 9 – не пропускали Євро взагалі. Крім того, серед цих 13 команд – 7 топів, які за нормальних умов першу сходинку не віддадуть ніколи – це Англія, Німеччина, Італія, Іспанія, Португалія, Франція та Нідерланди. Так, у цих команд також трапляються фейли, але не у всіх сімох відразу. Турнір, за минулих умов, перетворювався на внутрішнє озеро західноєвропейського футболу.

УЄФА вирішив піти шляхом Ліги Чемпіонів, якій розширення списку учасників пішло на користь. Правда, в ЛЧ європейське дно може дійти до групи лише через гру на виліт, а тут – чиста шара. Тим не менше, Європа і справді має занадто багато гарних команд, які не можуть потрапити у “велику гру”. Як показав відбір, із розширенням Євро ми отримаємо лише 5-6 слабеньких команд і відразу близько 10 – більш-менш потужних.

Вже через кілька розіграшів Європа може отримати пару-трійку нових, досвідчених євробійців. Хто знає – можливо, саме досвіду великих турнірів і не вистачало раніше нашій збірній, через що ми пропускали дурнуваті голи у плей-оф. Тому рішення про розширення турніру можна лише вітати.

Можливо, французьке Євро-2016 буде слабшим за “наше” в плані сили команд, але воно точно буде цікавішим. Раян Ґіґґз так і не пограв на великих футбольних форумах за збірну, а ось Гарет Бейл та Аарон Ремзі – вже зможуть. Євро, за вдалого жеребу для Швеції, не втратить Ібру – а ви ж пам’ятаєте, як такого майстра не вистачало бразильському мундіалю! Нарешті розрядить свою гармату як слід Роберт Левандовський – “Вольфсбург” та ЛЧ не зрівняються із Чемпіонатом Європи.

Словом, якщо поставити знамените питання про “взлетить чи не взлетить?” щодо перспектив розширеного Євро, то більшість аргументів, все ж таки, будуть говорити на користь першого варіанту – “взлетить”.

Михайло Юхименко, “Брутальний футбол”

ПоширитиТвітнути
Михайло Юхименко

Михайло Юхименко

Журналіст "Брутального футболу" та "Футбол 24", прогресивний твіттерянин, коментний батловик і хейтер аферистичних спортивних клубів із Дніпра. Кажуть, що я пишу непогані статті, але ви не вірте.

Схожі Пости

Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі
Статті

Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі

Серпень 3, 2022
Турецький Мессі, який став нефутболістом
Статті

Турецький Мессі, який став нефутболістом

Липень 20, 2022
Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
Статті

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

Червень 26, 2022
Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Наступне
“Еротичний” скандал: Джібріля Сіссе арештували за шантаж Вальбуена

"Еротичний" скандал: Джібріля Сіссе арештували за шантаж Вальбуена

    Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі
    Статті

    Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі

    автор: Павло Кушнєрук
    Серпень 3, 2022
    0

    Виявляється, “Штурм” не такий простий, як може здатися на перший погляд. Не сказати, що українські вболівальники розчарувалися, дізнавшись, хто зіграє...

    Читати більше
    Турецький Мессі, який став нефутболістом

    Турецький Мессі, який став нефутболістом

    Липень 20, 2022

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Дніпро-1" "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Ноттінґем Форест" "Шахтар" Донецьк "Штурм" Ґрац Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Довбик Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти