“Брутальний” футбол згадує найважливіші моменти протистояння “Ліверпуля” проти “Роми” на “Енфілді”.
У першому півфінальному матчі Ліги Чемпіонів УЖФА “Ліверпуль” розгромив “Рому” з рахунком 5:2. Ефектна перемога “мерсисайдців” робить їх фаворитами матчу-відповіді, однак після римського камбеку з “Барселоною” у дива віриться набагато легше.
Салах зробив заявку на Золотий м’яч та увійшов до історії
Неможливо говорити про гру “Ліверпуля” проти “Роми” без першочергової згадки про Салаха, для якого цей матч став справжнім бенефісом. Єгиптянин прийняв участь у чотирьох з п’яти голів своєї команди, двічі забивши сам та стільки ж разів асистувавши партнерам. Він отримав максимальну оцінку за матч на Whoscrored – 10.0.
Більше за Салаха по воротам пробивав тільки Фірміно, однак у Мохамеда всі удари йшли у площину воріт. Майже всі спроби обіграшу завершувались успішно – гравці “Роми” не змогли проконтролювати дії Мохамеда, хоча у домашніх матчах проти “Шахтаря” та “Барселони” лідери суперників були щільно прикриті. Салах у дійсно великому матчі не просто зробив різницю на футбольному полі – він виглядав там у якості інопланетного прибульця.
Нападник побив відразу кілька рекордів. Так, забивши 42 м’ячі, він побив рекорд Роджера Ханта по кількості голів за “Ліверпуль” впродовж одного сезону – більше тільки в Іана Раша (47 голів). Також єгиптянин став єдиним гравцем “Ліверпуля” та першим африканцем, який забив 10 голів в одному сезоні Ліги чемпіонів. Крім того, його 2+2 по системі гол+пас являються рекордом півфіналів Ліги Чемпіонів. І як після цього не давати Золотий м’яч?
“Рома”: сталевий характер та гарна фізична форма
“Ліверпуль” методично знищував “Рому” до 70-ї хвилини, коли рахунок став 5:0. Після такого повернутися у гру для будь-якої команди майже нереально, однак “вовки” не здалися та бігли до останнього. За це й були нагороджені наприкінці матчу – два їх голи за чотири хвилини зовсім не виглядають нелогічними. Римська жага до боротьби скоротила відставання до магічних трьох м’ячів – і їх можлива поява у воротах Каріуса в Римі тепер не здається фантастикою.
Фізична готовність “Роми” може стати козирем у домашній грі. Футбол “Ліверпуля” є дуже енерговитратним, в ньому неможливо не підсісти фізично. “Вовки” ж на Енфілді знаходили сили бігти до останніх хвилин, що, зрештою, й позначилося на кінцевому рахунку.
Атака “Ліверпуля” без Салаха – не атака?
Після домашньої гри проти “Манчестер . Сіті” деякі тактичні аналітики помітили, що у системі “гегенпресинга” Юргена Клоппа Мохамед Салах є окрасою, однак не є критично важливим елементом. Тим не менш, на виїзді у вкрай важкому матчі саме Салах забив вирішальний гол, а в матчі проти “Роми” без Салаха “Ліверпуль” не забив жодного м’яча, граючи досить шаблонно.
Гра проти “Роми” залишила питання щодо важливості Салаха. З одного боку, індивідуальні показники Фірміно також вражаючі: він забив 10 голів у ЛЧ за 11 матчів, що є одним із найшвидших показників – швидшими були лише Сімоне Індзагі, Віссам Бен-Єддер, Сейду Думбія, Дідьє Дрогба та Джордж Веа. В матчі проти “Роми” він відзначився найбільшою кількістю ударів, голом, двома асистами, трьома відборами та чотирма обіграшами.
З іншого боку, напад “Ліверпуля” без Мохаммеда відразу просів. Особливо це було помітно, коли Арнольд підключався до атак та пробував обіграти один в один, як Салах – нічого не вийшло. Комбінаційна гра також розладилася, господарі стали схожими на типову британську команду. Навряд чи два пропущених голи можуть ілюструвати важливість Мохаммеда для “Ліверпуля” – однак є велика ймовірність, що з ним мерсисайдці забили б ще.
VAR – критично необхідна річ
Можна як завгодно критикувати систему відеоасистента рефері, однак у таких матчах, як півфінал Ліги Чемпіонів, ціна однієї помилки занадто висока, щоб сподіватися лише на очі арбітрів. Хто знає, як би повернулся гра, коли б третій гол “Ліверпуля”, забитий після офсайду Мохамеда Салаха (і не тільки його), не зарахували?
Важливість цієї системи доводить ще й той факт, що помилка бригади арбітрів у цій ситуації стала чи не єдиною взагалі. Фелікс Брих з колегами провели досить непоганий арбітраж, але кого це тепер цікавить? Гол Мане було забито після офсайду – і це важливо.
Михайло Юхименко, “Брутальний футбол”