Будь ласка, не дзвоніть в СБУ з проханнями внести “БФ” до списку “Миротворця” — ми лише згадуємо, як Блохін провів найкращий матч на чолі “Динамо”.
А ось і класєка семирічної витримки під’їхала: не повірите, але колись Олег Блохін перемагав (деколи), причому робив це впевнено (ще рідше). 6 жовтня 2013-го кероване ним “Динамо” поставило донецький “Металург” у всім відому позу, після чого “залило” пікантну зйомку на один із порносайтів. Посилання ми не дамо, проте розкажемо по пам’яті як це було — не каждий день залітає дев’ять банок!
Напередодні матчу Блохін нагадував вибухозадого скрута
Сподіваємося, фанати “Поттеріани” оцінять референс. Таке враження, що сім років тому Блохін дійсно косплеїв тварюк, з заду яких вилітали іскри — керманич “Динамо” постійно батлився з журналістами і покидав мікстзону з виразом персонажа з кінострічки “Даун Хауз”. Аж дивно, чому серед безсмертної класики “будем разбираться”, “камон плэй” і “провоцируете Блохина?” одного разу в бік камер не полетіло “сказочные долбо…бы, и зачем вас в подтрибунку пустили?”.
Адже це в стилі Олега Володимировича — він позиціонував себе нібито правдорубом, а насправді був токсичним дядьком. Свого часу “Віват, король” розвалив ФК “Москву”, а, очоливши “Динамо” у вересні 2012-го, вкотре підтвердив думку, що не вміє працювати з клубами на тривалій дистанції (через це частина скептично налаштованих фанатів досі не вірить у Шевченка-тренера, якому, як і Блохіну, вдалося керувати збірною). Заради справедливості відзначимо, що є певне коло вболівальників-мазохістів, вдячних спеціалісту за селекцію — як не крути, в майбутньому Домаґой Віда, Александар Драґович, Джермейн Ленс, меншою мірою Юнес Беланда і Дьємерсі Мбокані, стали не останніми гвинтиками у системі Сергія Реброва.
Але чого ж це ми про хороше? Переконані, ви добре пам’ятаєте тодішню ницість “біло-синіх” — у сезоні 2012/13 кияни були розчавлені на всіх можливих фронтах. Безхребетна гра в Лізі чемпіонів (третя сходинка в групі з загребським “Динамо”, “Порту” і “ПСЖ”), програш “Бордо” в Лізі Європи, ранній виліт з Кубку України (за це “досягнення” відповідав Сьомін) і третє місце в чемпіонаті — в таких випадках спінери чи антистресові кульки точно не допоможуть.
Спроба розпочати все з чистого аркуша гучно провалилася — “Динамо” стартувало в кампанії 2013/14 з нічиєї проти “Волині” (1:1), важко виглядало з “Говерлою” (2:1) і двічі боляче отримало нижче пояса від “Шахтаря” (1:3) та “Чорноморця” (1:2). Натужна перемога, зафіксована над “Актобе” в кваліфікації ЛЄ (3:2), засвідчила — Блохін приречений на нову порцію прискіпувань, глузувань і приколів. От з цим проблем ніколи не виникало — наприклад, 29 вересня (рівно за тиждень до розй…бу донеччан) нічний кошмар мюнхенських дідів згенерував легендарний мем про біляші.
Словом, не складно здогадатися, що відчувало “Динамо” напередодні домашньої зустрічі з “Металургом”— злість, невпевненість і тиск (свої п’ять копійок вставив віденський “Рапід”, який, незважаючи на скепсис українських ЗМІ, вирвав у додатковий час нічию). “Голы в дополнительное время я в расчет не беру”,— сказав Блохін двома тижнями раніше, після вльоту харківському “Металісту” 0:3. Ну-ну.
Якщо узагальнити, то його становище було кепським — після 11 турів Прем’єр-ліги “біло-сині” набрали 15 очок та розташувалися на шостій сходинці. Що стосується підопічних Юрія Максимова, то вони йшли на десятому місці (11 пунктів), проте перебували на певному підйомі — мотивували бойові 2:2 з “Шахтарем” (на точні удари Алекса Тейшейри та Едуарду відповів Жуніор Мораєс, плюс допоміг автогол Ярослава пішов на х…й Ракицького). Хто ж знав, що наступної неділі москальский спеціаліст буде розпластаний по газону “Олімпійського”.
“Динамо” зробило з “Металурга” котлету по-київськи
Ще у Відні Блохін мав неприємну розмову з Ігорем Суркісом — Біляш звинуватив футболістів у низькій самовіддачі, на що президент різко відрізав. Мав право — самі ж гравці навперебій говорили про похмуру атмосферу в роздягальні, а Джермейн Ленс бідкався на те, що не “розуміє російської”. “Я в “Динамо четвертий чи п’ятий рік, але такого ніколи не було. В чемпіонаті що коїться, і в Лізі Європи… Навіть в Лізі чемпіонів такого не було. Навіть не знаю, що сказати. Не хочу виправдовуватися. Те, що в “Динамо” немає єдиного колективу — правда. Але конфліктів між гравцями немає”, — цей вичерпний коментар прозвучав із вуст Євгена Хачеріді.
Перед початком поєдинку тренерський штаб “біло-синіх” вдався до вимушеної ротації — Хачеріді набрався “гірчичників” (з’явився Віда), а Ідеє взагалі напрацював на триматчевий бан через жорсткі дії проти Олексія Курілова. До того ж на поле вийшли нещодавно відновлений Олександр Шовковський, Євген Макаренко і Олег Гусєв, який за відсутності Данілу Сілви зайняв позицію правого фулбека.
Ташуєв також провів пертурбації — задіяв Артема Барановського (замість дискваліфікованого Слави Доброговечора), Олександра Зотова і запроданця Дениса Голайдо (замість Миколи Морозюка). Як виявилося,останній став антигероєм — мінуснувся на 19-й хвилині.
Багато хто вважає, що втрата захисника — головна причина, чому “Металург” поступився з настільки непристойним рахунком. Частково це так, адже мимовільна розгубленість коштувала гостям занадто дорого — через 3 хвилини Андрій Ярмоленко зі штрафного стандарту розпечатав володіння Юрія Паньківа. Ташуєв спробував збити темп і перебудувати лави, замінивши Руслана Мамутова на універсала Віталія Тимофієнка (хлопчина не раз “налажав”), однак не допомогло — Ленс відгукнувся на пас Дьємерсі Мбокані та подвоїв цифри на табло. Тим не менш, донеччани йшли на перерву з надією в очах — Джордже Лазіч розібрав захист киян на молекули, красиво розвернувшись та проштовхнувши круглого повз Шовковського. Привід радіти? Та де там.
Впродовж розіграшу 2013/14 Мбокані віддав 10 результативних передач, з них рівно половина припала на цей матч. Конголезець двічі асистував вищезгаданому нідерландцю, ще стільки ж — Беланда і раз Ярмоленку. “Металург” не те що тріщав по швах, а розклав ноги, як дівчина легкої поведінки під час групової оргії — з 62-ї по 74-ту хвилину Паньків шість разів сідав сракою у багнюку. Фінальний штрих поставив той же Мбокані — 9:1!
Тріумф не окрилив Блохіна — він покинув проєкт обпльованим і більше не запрошувався у клуби
У розмові з журналістами Блохін тримався стримано, але було видно, що він задоволений. “Мы имели преимущество и в равных составах. Удаление повлияло, но до этого было еще два пенальти. Хочу поблагодарить команду. После результата в Вене команда была угнетена психологически. Поздравляю с тем, что они собрались, выдержали темп и нагрузку, и показали хороший футбол. Удаление повлияло, но и до этого у нас было преимущество”, — заявив Олег Володимирович.
“За 10 хвилин було забито п’ять голів, це остаточно зламало гостей…”. “Рекорд?” — підхопив Блохін. “Вы ведете статистику, я не считаю, посмотрю по расшифровке”. Та додав: “Уже говорил: надо терпеть. Это неприятно, но что сделаешь, мы терпим, президент терпит. Если болельщик приходит только на 9 мячей, это неправильно. Поддерживать надо, это тяжело”.
Кияни рознесли “металургів” 9:1 та повторили персональне рекордне ґвалтування — в жовтні 2010-го “біло-сині” загнали “Іллічівець” в будку, вразивши ворота суперника дев’ятьма безвідмовними “подачами”. Чи підняло це настрій у роздягальні і врятувало Блохіна? “Динамо” трималося на двох ногах до настання листопаду — луганська “Зоря” поставила підніжку (0:2) і повернула все на свої місця.
16 квітня 2014-го столичний клуб прийняв вдома “Шахтар” (перенесений 19 тур) і проковтнув дубль Луїса Адріану. Чергова поразка підсумувала перебування Блохіна біля керма “біло-синіх” — він пішов мовчки, в подальшому довго відхрещуючись від інтерв’ю. Ґуд бай, Король!
“Динамо” завершило чемпіонат на принизливому четвертому рядку (53 бали) та ще довго знищувалося в камєнтах як хейтерами, так і своїми прихильниками. Втім, не без позитивного моменту — прийшов Сергій Ребров, який неочікувано вирвав у Мірчі Луческу Кубок України (Григорій Суркіс аж рота роззявив і підскочив з сидіння). Відкрилася нова сторінка історії, проте вона була написана вже іншою людиною — тією, що зараз командує “Ференцварошем” і невдовзі зустрінеться з небайдужою командою в Лізі чемпіонів.
P.S. Не думайте, що ми забули про “Металург” — донеччани фінішували на задовільному шостому місці (43 пункти), однак не були допущені в єврокубки. Румунська “Глорія” поскаржилася в УЕФА: як з’ясувалося, українська сторона не виплатила всі кошти по трансферу Жуніора Мораєса. Ньйон не став церемонитися і наклав санкції — мовляв, попалися, тепер почекаєте найближчий рік. Ага, “почекаєте” — в 2015-му “МетаДон” зник з футбольної карти України.