Торік “Amazon” почав знімати серіал про “Тоттенгем”, який успішно вийшов на їхній платформі буквально місяць тому. Компанія заплатила клубу 10 мільйонів фунтів і отримала доступ до роздягальні, їдальні, зборів команди, на тренувальні поля і до декількох інших цікавих місць. Серіал про “шпор” увійшов в серію “All or Nothing” (“Все або нічого”). У 2018-му році в рамках цієї ж серії вийшла документалка про чемпіонський сезон “Манчестер Сіті”. Але докладніше ми розповімо саме про команду Жозе Моурінью.
Наступним об’єктом кінознімань з АПЛ після “Ман Сіті” повинен був стати ”Ліверпуль”. І вже начебто домовилися з керівництвом клубу, але Юрґен Клопп відмовив у доступі до роздягальні, тож детального занурення в історичне чемпіонство ”Ліверпуля” світ не побачив. Натомість звернулися до ”Тоттенгему”, і президент клубу Деніел Леві спокійно погодився, адже 10 мільйонів на дорозі не валяються.
Повний трейлер:
Коли “Amazon” починав знімати цей серіал, вони і подумати не могли, яким багатим на події він вийде. Маурісіо Почеттіно з командою спокійно входили у новий сезон після програного фіналу Ліги чемпіонів проти “Ліверпуля”. Але минулий рік “Тоттенгема” вийшов таким насиченим, що здається, ніби ці кіношники спеціально все підлаштували.
Ось що встигло трапитися у північному Лондоні за той час: зміна Маурісіо Почеттіно на Жозе Моурінью, провал в Лізі чемпіонів та АПЛ, карантин через пандемію, втрата Крістіана Еріксена, сутичка Сона і Льоріса в перерві гри з “Евертоном” (епізод на відео нижче), дискваліфікація Деле Аллі за расистські жарти, конфлікт між Даєром і фанатами після вильоту з кубка, служба Сона в корейській армії, а також досить серйозні травми Кейна, Льоріса, Сіссоко та інших впродовж сезону.
У підсумку автори серіалу вирішили побудувати розповідь навколо зміни тренера, і сеу Жозе став головним героєм. А хто ж, якщо не він? Хоча сам Моурінью не завжди був від цього у захваті. Взимку Жозе зізнавався, що постійні кінознімання його вже трохи дратують:
“Ці хлопці з “Amazon” зі мною 24 години на добу. Вони не йдуть за мною, тільки коли я прямую до туалету. Весь інший час вони зі мною. Мене дратують лише камери “Amazon”, на відміну від телеоператорів. Якщо ви запитаєте, чи подобається мені це, я відповім ні. Мені не подобається відчуття присутності Великого Брата, я намагаюся забути про них. І більшу частину часу це у мене виходить”.
Моурінью повідомляють про те, що Кейн через травму вилетів надовго:
Навіть зміст самого фільму Моурінью особливо не турбує:
“Я не знаю, що там буде. Мене це не турбує. Нічого фейкового, все справжнє. Для них (знімальної групи – прим.), мабуть, все прекрасно, адже вони тут кожен день. 24 години знімають нутрощі футбольного клубу. Все буде дуже-дуже-дуже реалістично, ніхто не грає, просто все, як є насправді. Чи буду я дивитися? Ні, не буду. Це не те, що мені хотілося б робити. Я і так краще за всіх знаю все про наше повсякденне життя. Але я думаю, що це буде цікаво тим, хто любить футбол, любить спорт. Для них це буде чудово”.
Сама компанія “Amazon” постійно підігрівала інтерес до свого серіалу. Придумали навіть такий хід – розмістити великий рекламний щит із Жозе Моурінью біля стадіону “Челсі”, “Стемфорд Брідж”. А напис на ньому шедевральний: “Ви коли-небудь замислювалися, чим займається ваш колишній?”.
“Тоттенгем”. Все або нічого” знятий на дуже круті та дорогі камери спостереження – зовсім не такі, що стоять в наших супермаркетах, на яких і облич не видно. Вони були розставлені в декількох локаціях: роздягальня, офіс головного тренера, їдальня на базі, кімната для тактичних занять, кабінет фізіотерапії. Цей інструмент використовувався і в попередніх футбольних серіалах від “Amazon”, але не в такому обсязі, тому історія про сезон “Готспур” – найближча до реальності.
За таких ракурсів ми можемо буквально підглядати за поведінкою гравців і персоналу та підслуховувати їхні розмови. Оскільки при цьому не присутні оператори і продюсери серіалу, то й герої поводяться більш розкуто. Особливо коли дія відбувається в їдальні – за їжею люди не дуже фільтрують те, про що говорять. Тому глядачі серіалу слухають розповідь Кейна про дзвінок Почеттіно після звільнення, бесіду Еріксена і Моурінью про Лемпарда, тролінг Танґанґа від Сона з приводу нового контракту, обговорення оборонної тактики Моурінью, жарти про рукостискання на початку пандемії і так далі.
Кейн, Еріксен і Девіс обговорюють за їжею придбання нових гравців та сучасні ціни на футболістів:
Авжеж, це не приховані камери. Всі гравці й тренери знають про них та безумовно дещо фільтрують те, що говорять. І, напевно, якісь яскраві репліки не увійшли в підсумковий монтаж через домовленості з клубом. Проте сам подібний лайв-формат надає серіалу природності, а героям щирості. Ми бачимо “живих” футболістів, а не стандартну поведінку гравців перед камерою. До того ж всі сцени змонтовані так, ніби ніхто й не помічає камер, що ще більше підсилює ефект присутності.
Футбольні матчі “шпор”, своєю чергою, змонтовані дуже кінематографічно, тому переглянути моменти з ними можна зовсім з інших ракурсів. Однак все найцікавіше відбувається все-таки в офісі Моурінью. Тут теж по периметру встановлені камери спостереження, що дає можливість слухати індивідуальні бесіди тренера з гравцями, персоналом і керівництвом.
Еріксен повідомляє Моурінью і Леві, що хоче перейти в “Інтер”:
Уже в першій подібній сцені Жозе розмовляє з Кейном про те, чому, граючи за ”Тоттенгем”, нападник не може стати зіркою рівня Роналду або Мессі. Це те, про що не заведено говорити журналістам на камеру, але у цьому випадку в кімнаті присутні тільки двоє людей, які відверті між собою. І поготів неможливо уявити в іншому телевізійному форматі те, як Моурінью пліткує зі своїм помічником Жоау Сакраменто про відносини всередині команди або обговорює з президентом Деніелом Леві, що робити з контрактом Еріксена.
Розкішними є також реакції сеу Жозе на різні події. Наприклад, як він працює у себе в кабінеті, а на фоні увімкнений канал “Sky Sports”, де обговорюють “сумні” перспективи Жозе, як тренера, його захисну модель гри і звільнення з “МЮ”. Моурінью підходить до телевізора і зі словами “fuck off” просто вимикає його. Весь “Спешл Ван” в одній сцені. Камера любить його більше, ніж будь-якого іншого тренера.
Що ж, серіал вийшов дійсно грандіозним. На наших очах футбольне кіновиробництво виходить на абсолютно новий рівень. Минулого року після матчу Ліги чемпіонів проти “Олімпіакосу” Жозе Моурінью запитали, що відбувалося у роздягальні в перерві. На що той відповів: “Якщо ви потерпите декілька місяців і купите серіал на “Amazon”, то дізнаєтеся”. Вийшов, дізналися й отримали колосальне задоволення від перегляду. Кому цікаво: підписка на “Amazon Prime Video” варіюється в ціні від 5,99 до 8,99 євро. Та будемо чесними – серіал можна також знайти безкоштовно на різноманітних піратських сайтах. Кожен обере для себе відповідний варіант. Проте подивитися його варто, попри те, за яку команду ви вболіваєте. Шкодувати не доведеться.