• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Інтерв'ю

Ростислав Ящишин: “Створення муніципальної школи “Карпати-1963″ – помилка і неприхована афера”

Софа Дорощук автор: Софа Дорощук
22.10.2020 12:01
в Інтерв'ю
0 0
0
Ростислав Ящишин: “Створення муніципальної школи “Карпати-1963″ – помилка і неприхована афера”
1.2k
Переглядів
ПоширитиТвітнути

У вересні львівські “Карпати” втратили дитячо-юнацьку школу, яка зовсім нещодавно підписала угоду про співпрацю з “Рухом”. Крім того, на базі цієї ДЮФШ в найближчій перспективі планують збудувати структуру нових “Карпат” на чолі з головним тренером Андрієм Тлумаком і генеральним директором Степаном Юрчишиним, який за сумісництвом є заступником директора у тій самій школі. Про цю ситуацію ми вже детальніше писали у матеріалі Смалійчук відпустив школу і втратив “Карпати”. Розповідаємо про новий клуб, заснований у Львові. Крім того, вчора своїм рішенням Асоціація аматорського футболу України включила нові “Карпати” до числа учасників по ходу змагань сезону. Це означає, що 28 жовтня команда зіграє свій перший матч, а, отже, матиме всі юридичні підстави у наступному сезоні стартувати в Другій лізі у професіоналах.

Трохи раніше ми поговорили із виконавчим директором “Карпат” Ростиславом Ящишиним про причини розставання із дитячо-юнацькою футбольною школою. Ростислав відповів на наші запитання і додав, що ми можемо поставити в авторство і Сергія Болотнікова. Зважаючи на те, що на запитання відповідав пан Ящишин, вважаємо, що етично і логічно ставити в автори лише його.

Сергій Болотніков та Ростислав Ящишин

– Школа “Карпат” перейшла на баланс міста, в клубу залишилась академія. Яка різниця була між цими двома одиницями клубу?

– КПФ “Карпати” опікувалися двома закладами підготовки – ДЮФШ “Карпати” і УФК “Карпати” (простіше кажучи, школа і академія відповідно). Школа (для дітей зі Львова) була на повному балансі клубу, а академії, де навчались діти з інших регіонів, “Карпати” допомагали частково, разом з державою. Клуб забезпечив дітей штучним полем, гуртожитком, тренерами, екіпіруванням, м’ячами, зборами, натомість харчування та шкільне навчання діти отримували з державного бюджету. Фінансова ситуація в обох структурах справді була не найкраща, як і у всьому клубі “Карпати” – причини усім відомі. Але найнеобхідніші речі, які дозволяли обом одиницям протриматись до кращих часів, клуб був готовий забезпечити або забезпечував. До прикладу, академія “Карпат” провела збори там, де планувала, хоча навіть перша команда “Карпат” не їздила на збори.

– Поясніть, будь ласка, чому “Карпати” відмовилися від співпраці зі школою, але продовжили співпрацю з УФК? Яка причина і чому саме такий вибір?

– Насамперед наголошу – “Карпати” від школи не відмовлялися. Створення муніципальної футбольної школи “Карпати 1963” – на наш погляд, помилка і неприхована афера. Нам шкода, що місто повелось на маніпуляції окремих осіб, які переслідують лише одну мету – особисту вигоду. Пояснюємо, що сталося. Під час зустрічі Олега Смалійчука з батьками вихованців клубної школи були озвучені чіткі плани розвитку: фінансування залишиться щонайменше на тому ж рівні, усі тренери, які бажають розвиватися, отримають можливість стажування в європейських клубах. Крім того, стратегію розвитку дитячо-юнацького футболу сформує всесвітньо відома компанія “SmartFootball”, а її засновник, ексдиректор з методології мадридського “Реалу” Хуан Луїс Мартінес, приїжджатиме до Львова і слідкуватиме за якісним виконанням усіх процесів на власні очі. Окрім цього, школярі “Карпат” отримали б можливість розширити географію участі в турнірах шкіл провідних клубів Європи.

При цьому “Карпати” планували змінити керівництво школи. Причини – постійні скарги батьків, чутки про корупцію в школі, застарілі методи виховання (підвищення голосу до дітей неприпустиме), відсутність розвитку і загалом сумнівний імідж школи. Часто можна почути думку, що “карпатівська” школа – третя в Україні після “Динамо” та “Шахтаря”. Але насправді це міф. Мета дитячого футболу – не чергова медалька, а якісна підготовка до дорослого футболу. Олег Смалійчук пояснював це батькам на прикладі “Барселони” – її дитячі команди далеко не завжди перемагають на національному рівні, але ніхто цим не переймається. Головне – виховати для першої команди чергового Піке, Хаві чи Іньєсту.

Звісно, такі плани не влаштовували директора школи – Ігоря Савицького. На тій же зустрічі з батьками він пропонував усім присутнім підписати звернення до міської влади, щоб вона взяла школу на свій баланс. Його мотивація зрозуміла – зберегти посаду і продовжувати зловживати своїм становищем. З достовірних джерел нам відомо, що Ігор Савицький, грубо порушуючи договори між школою та клубом, підписував відкріпні посвідчення вихованцям, таким чином позбавляючи клуб законного права на отримання фінансової компенсації за підготовку дітей. Вдумайтесь – директор клубної школи просто “дарував” дітей іншим клубам. Маємо підозру, що з користю для власної кишені. “Карпати” зібрали повний пакет документів, доказів та фактів цього безпрецедентного випадку та передали в усі керівні органи українського футболу – КДК УАФ, УПЛ та ПФЛ. Крім того, чимало клубів опинилися в дурній ситуації. Маючи на руках “ліві” відкріпні посвідчення від школи, вони заявили наших дітей в свої команди. Тепер же їм доведеться платити повну компенсацію “Карпатам”, оскільки відповідно до всіх документів, правда саме на стороні нашого клубу.

“Карпати” не проти співпраці з міською владою. Дитяча школа такого масштабу – дуже дорога річ, це приблизно 10 млн грн на рік. Якщо міська влада готова частково або повністю покрити ці видатки – ми сприйняли б таку ініціативу з вдячністю. А також з розумінням, що для прозорості і гарантій такі кошти мають йти в школу напряму, а не на рахунки клубу. І компенсація за виховання тоді теж має отримувати ДЮФШ. При цьому школа без професійного клубу – це просто спортивна секція. Школярі повинні не просто навчатись, а мати можливість досягти кінцевої мети – перейти в професіонали і грати за першу команду. Якщо школа носить назву “Карпати”, очевидно, має бути якийсь місток між нею та клубом, наприклад, першочергове право на підписання професійних контрактів з вихованцями школи.

Тому мусимо повторити – нам дуже шкода, що замість продуктивного діалогу і вигідного усім рішення міська влада вв’язалась в дуже сумнівну історію з Ігорем Савицьким, який вже став популярною медіаперсоною у ЗМІ, близьких до людини, якого так дратують живі “Карпати” (йдеться про Григорія Козловського – прим. ред. “БФ”).

– У школі “Карпат” нам сказали, що відмовились від співпраці з “Карпатами” через те, що клуб не виділяв кошти ні на зарплати, ні на інфраструктурні потреби – наприклад, на підготовку полів. Можете це підтвердити чи спростувати?

– Це не правда. У нас був незначний період, коли були затримки, пов’язані із зміною співвласника. Але знову ж таки, Смалійчук гарантував повне фінансування, проведення зборів тощо. Щодо інвентаря, то як відомо, торік ФК “Карпати” уклали спонсорську угоду із корпорацією “Рошен” (йдеться приблизно про один мільйон гривень – прим. ред.”БФ”). Суму не озвучу, але скажу, що жодна інша школа в Україні нічого подібного і близько не мала. Та й взагалі, наскільки мені відомо, в Україні в принципі нічого подібного не було. Клуб з цього контракту не отримав жодної копійки – все було витрачено на потреби школи. Тому говорити про те, що клуб не забезпечував школу інвентарем категорично не можна. Поля? Так, була невелика затримка з їхньою підготовкою, знову ж таки пов’язана із зміною власника. При цьому Олег Смалійчук витягнув з кишені гроші і заплатив за догляд газонів.

– Клуб планує продовжувати співпрацю з УФК і чи можливе створення при клубі нової школи “Карпат”?

– Звичайно, ми маємо намір й надалі підтримувати академію. Зараз у нас навчаються чотири вікові групи для виступів в чемпіонаті ДЮФЛ: U-14, U-15, U-16 та U-17 по 18-20 дітей в кожній, а також молодша група U-13. Ми б і школу так само забезпечували, якби не вищеописані кроки їхнього керівництва. Щодо створення нової школи – це питання не близької перспективи, але цілком імовірне, оскільки Олег Смалійчук неодноразово говорив про те, що мріє збудувати максимально сучасну та європейську структуру, в якій діти змогли б реально прогресувати, розвиватися та навчатися. Ясна річ, для цього необхідна кадрова підтримка у вигляді тренерів, але й тут проблеми не спостерігається. Усі ми знаємо, які в Олега є зв’язки. Якщо тренер справді захоче, він зможе отримати стажування в будь-якому клубі світу.

P.S. “Брутальний Футбол” уже поговорив з директором дитячо-юнацької футбольної школи “Карпат” Ігорем Савицьким, розгорнуте інтерв’ю з яким очікуйте незабаром.

ПоширитиТвітнути
Софа Дорощук

Софа Дорощук

Твоя улюблена журналістка і найголовніша няшка "Брутального Футболу" (самопроголошена). Ходять чутки, що була виготовлена у таємній лабораторії "Вереса" і залишена у Львові після всім відомої рокіровки.

Схожі Пости

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
Статті

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

Червень 26, 2022
Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Наступне
Ярмолі – 31. Пора додому?

Ярмолі – 31. Пора додому?

    Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
    Статті

    Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

    автор: Павло Кушнєрук
    Червень 26, 2022
    0

    Відповідаємо на низку важливих питань. Днями "Ноттінґем Форест" закрив опцію центрального нападника — придбав у берлінського "Уніона" Тайво Авоньї. Ми...

    Читати більше

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Дніпро-1" "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Ноттінґем Форест" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Довбик Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти