В Росії палають п’яті точки і “Брутальний Футбол” вирішив подивитися на це зарево.
Мордорська пропаганда біснується: тригером послужила нова форма збірної України. Як це — зображення карти з кордонами довоєнного періоду? Так Крим же повернувся у рідну гавань (дарма, що це історичне непорозуміння визнали лише сім країн: Сирія, Афганістан, Куба, Венесуела, Північна Корея, Судан та, власне кажучи, Росія). ДНР, ЛНР — виявляється, не враховані й їхні інтереси. Де демократія? “Слава Україні”, “Героям слава” — як УЄФА міг дати зелене світло нацистським лозунгам?
Подібна риторика просто розпирає російські медіа та підняла з колін всіляких фріків типу Ніколая Валуєва та Віталія Мілонова. Ось що заявив гаркавий гомофоб:
“Это политический лозунг, который не имеет право быть на форме. Если руководство УЕФА не будет слепым, то оно запретит Украине выступать в этой форме. Это нарушение принципа международных спортивных состязаний — спорт вне политики!”
“Внє політікі” — як ми це обожнюємо. Вислів, який легко ідентифікує співрозмовника: це людина з вузьколобим світосприйняттям, або ж цілеспрямованим наміром спотворити реальність. Факти говорять самі за себе: політика завжди була невід’ємним елементом футболу. Якби не вона, то ФІФА навряд чи б влаштував перший чемпіонат світу в 1930-му: потенційні претенденти не поспішали брати на себе витрати, а от Уругвай радо погодився. Причина красномовна: в 1925-му країна святкувала століття незалежності від іспано-бразильських посягань, а сам початок Мундіалю був приурочений до ста років з моменту прийняття конституції.
І таких прикладів маса: чи змова з арбітрами на ЧС-1938 (Беніто Муссоліні зробив все, щоб Італія не осоромилася вдома), чи зіґи гравців збірної Англії під час товарняка з Третім Рейхом (так-так, в 1938-му “три леви” салютували Геббельсу), чи вчинок Франсіско Франко, який в кваліфікації Євро-1960 заборонив Іспанії летіти на матч з Радянським Союзом та зняв футболістів з літака. Ой, а як це?
Ну, що ви розповідаєте про диктаторів? То були інші часи. О’кей. В 2018-му до Росії не приїхали делегації Великої Британії, Австралії та Ісландії, делегація Польщі демонстративно пропустила відкриття Мундіалю — все через “туризм” двох підарасів (красно перепрошуємо ЛГБТ-спільноту), які загорілися бажанням побачити знаменитий “солберецький шпиль”.
Зрештою, велика політика відібрала у росіян можливість виступати під власними національними атрибутами (це не стосується УЄФА, оскільки організація на свій розсуд оцінює норми Всесвітнього антидопінгового агентства) — Владімір Путін досі розгрібає наслідки зимової Олімпіади в Сочі. Які лицеміри, ці наші сусіди.
Далі.
“Если УЕФА принимает такое решение, значит, они распускают руки подобным лозунгам и движениям. Это опасная дорожка! Она может привести в никуда. Я разочарован данным решением. УЕФА делает серьезную ошибку!”
сказав такий собі депутат Дмітрій Свіщев.
А точно помилку?
УЄФА може по-своєму трактувати рекомендації WADA, але однозначно слідує букві закону, написаній Організацією Об’єднаних Націй. Генеральна Асамблея ООН не визнає анексію Криму, 46 країн виступило за збереження цілісності України, тож ми маємо повне право наносити на футболки все що захочемо, якщо воно не переходить юридичні кордони. Це ж щодо гасел, які є нацистськими хіба в уяві всіляких Дугіних, Гіркіних та іншої швалі, що харчується з російських бюджетників.
“Я недоумеваю по поводу одобрения УЕФА. По такой логике Россия могла бы тоже для провокации вынести Аляску на форму, раз теперь УЕФА не дает четких объяснений. Мне трудно рассуждать, когда в ответ на запрос УЕФА просто отбивается какие-то общими словами и нечеткими объяснениями”,
побивався Вячеслав Колосков, почесний президент РФС.
А ось це буде провокацією і міжнародним скандалом. Хоча, враховуючи імперські закиди РФ, не сумніваємося, що колись таке дійсно станеться. Там же “притесняют русский язык”?
Знаєте, що прикольно? В 2019-му Росія презентувала свою форму і жорстко наклала в штани. На початку листопада футболісти отримали екіпіровку від “Adidas”, в якій з’явилися на людях і викликали істеричний сміх.
Все через рукава, виконані у кольорах прапору: гамма правильна, а от її послідовність — ні. Як підсумок, вийшла не Росія, а Сербія (дивно, що в тому випадку чиновники не замилили очі братськими зв’язками з представником балканського регіону).
Німецький виробник відмовчувався, потім намагався перевести скандал в площину “я художник і так бачу”. Нібито, планувалося, що коли вболівальник підійматиме руки, то ось ці смуги розташовуватимуться в правильному порядку.
“Ми розробляємо дизайн нових футболок принципово в тісному контакті з партнерськими футбольними союзами. Ми пишаємося тим, що 12 років є партнером Російського футбольного союзу і тому впевнені, що разом знайдемо рішення”,
вичавили з себе в штабквартирі “Adidas”.
Тобто, це було колегіальне рішення: хтось спостерігав за процесом виготовлення і не побачив прокол? Хоча, не дивуємося й тут: російські десантники загубилися на території України, а ми форму оцінюємо.
Бідолашки не знають, яка у них символіка, та чому ми повинні соромитися своєї? До речі, Росія вустами держдумівців погрожує відмовою від участі на чемпіонаті Європи. На жаль, цього не станеться, але ж дайте помріяти: уявіть собі, скільки стане свіжого повітря. Дістав увесь цей душок, дайте нормальним людям нормально дихати.