- Альо, Ґонсало? Вітаю тебе з днюхою. Бажаю, щоб тобі більше в ворота ніколи не попасти. Щоб тобі бутси ноги муляли. Щоб від тебе м’яч, як від дерева відскакував. Щоб ти до кінця кар’єри за дубль грав. Щоб ти гру збірної тільки по телевізорі бачив. Все, не хочу тебе більше знати. Кутовий прапорець тобі в руки.
Палкий фан “Наполі
Луїш Фігу, Роберт Левандовскі, Ґонсало Ігуаїн… Від любові до ненависті… Так з героїв стають зрадниками. Коли у 2013 році Ґонсало переходив з “Реалу” в “Наполі”, у тамтешній команді зустрічали його як героя. Проте кожен фан десь в глибині душі неабияк хвилювався чи зможе Піпіто достойно замінити Едінсона Кавані – уруґвайця, який назавжди залишиться в серцях партонепейців. Ще б пак, один із теперішніх лідерів “ПСЖ” за три роки в Неаполі за 104 матчі 78 разів засмучував голкіперів суперника. Але при цьому він і в обороні відпрацьовував, коли було потрібно і не соромився партнерам асистувати. Тоді навіть якось не уявлялося, як гратиме команда з півдня Італії без Матадора.
Цікаво, що у Іґуаїна в “Наполі” за три роки також 104 виходи на поле. Забив він в них 71 гол – всього лише на 7 менше, ніж у його попередника. Але аргентинець, як і Кавані, не цурався ані гри в глибині поля, ані асистів і навіть тоді, коли міг сам забивати. Тут навіть можна пригадати фінал Кубка Італії 2014, коли не в останню чергу завдяки діям Ґонсало неаполітанці взяли цей трофей у матчі із “Фіорентиною”.
Хоча сам Ґонсало і не забив, неаполітанці перемогли в цій грі 3:1 і взяли трофей. Ще був Суперкубок та друге і третє місце в серії А. З Кавані та сама історія – теж Кубок вигравав, а чемпіоном не ставав. Обидва вони вигравали перегони бомбардирів в Італії. Кавані з 29 голами в сезоні 2011/12, а Ігуаїн минулого сезону наколотив аж… 36 м’ячів, тим самим побивши рекорд для цього турніру, який тримався 66 років.
Показники майже однакові, але… Кавані назавжди залишиться для Неаполя героєм, натомість вболівальники “Наполі” ніколи не пробачать Іґуаїну зради. Ще б пак, адже він перейшов у стан принципового суперника, який ось уже купу років не дозволяє партонепеям стати чемпіонами. Істинні фани такого не пробачають…
Сума трансферу начебто склала 90 мільйонів доларів, але навряд чи гроші були визначальним фактором. По-перше, політика президента “Наполі” Ауреліо де Лаурентіса така, що він завжди готовий піти на підвищення зарплати гравця, лише б той залишився в команді. Але силою тримати він також нікого не буде – хочеш йти – іди.
“Я прочитав висловлювання Іґуаїна на прес-конференції “Ювентуса” і хотів би сфокусуватися на тій частині, де він називає мене однією з причин свого рішення переїхати в Турин.
Якщо синьйора Іґуаїна так дратувала моя присутність, то йому було потрібно багато років, щоб усвідомити це. В іншому випадку він або брехун, або відмінний актор. Останній варіант я виключаю, оскільки розбираюся в акторській грі.
Ми провели разом багато часу, особливо в останні місяці. Можу запевнити, що Гонсало був дуже спокійний і не продемонстрував ні краплини ознак ворожості до мене. Оточуючі можуть це підтвердити.
Чому ж його агент ніяк не зачепив цю тему під час минулорічної зустрічі з приводу нового контракту? Якби моя присутність була їм такою нестерпною, вони б не витратили безліч годин на обговорення величезних грошей з таким ентузіазмом.
Його агенту не було соромно, коли він називав команду, яка допомогла Іґуаїну забити 38 голів, недостатньо хорошою? Спроба покласти провину за відхід Ґонсало на мене – це неповага до всіх представників “Наполі”. Якщо у тебе немає сорому, ти можеш спокійно зрадити їх, але глумитися не слід», – написав де Лаурентіс на офіційному сайті«Наполі».
Не будемо вникати у внутрішньоклубні конфлікти – і так до істини не доберемося, але у те, що у трансфері в “Ювентус” для Ґонсало гроші відігравали визначальну роль є величезні сумніви. Влітку в Іґуаїна була пропозиція від китайського “Хебей Форчун” із зарплатнею в 50 мільйонів євро. Піпіто міг стати найбільш оплачуваним футболістом світу і випередити Мессі з Роналду! Про останнього ми ще згадаємо нижче. “Я хочу грати у конкурентноздатній лізі” – так мотивував свою відмову китайцям сьогоднішній іменинник.
“Важко говорити про це після того, як я побачив Іґуаїна в формі “Ювентуса”. Це було його рішення, хоча там йому запропонували ті ж умови, що й ми.
Особисто я роздратований цим. Я чекав, що він хоча б подзвонить і попрощається, хоча б за 5 хвилин до медогляду. Але я вже занадто старий, щоб дивуватися. Хлопці теж чекали його дзвінка. Наскільки я знаю, він так і не подзвонив”, – розповів теперішній тренер “Наполі” Маурісіо Саррі.
Можливо Іґуаїна просто совість мучила, а може і справді чимось ображений на свою екс-команду – це вже не наша справа. Однак цілком логічно, що будь-який футболіст, тим паче екстра-класу, прагне трофеїв. Хоче завжди бути першим…
Бути першим… Попри те, що Ґонсало завжди відзначався стабільністю і великою кількістю забитих голів, він, до переходу в “Наполі” завжди був на других ролях. Лідером він став лише в Неаполі. А до того… В збірній Аргентини головний Мессі, в Реалі” спочатку Рауль, а потім Роналду.
“Якщо ти не кажеш, що Кріштіану Роналду – найкращий, то ти не його друг. Він думає, що так воно і є, але його переоцінюють. Я ділив роздягальню з Мессі – у них немає нічого спільного”, – так сказав Іґуаїн про свого екс-одноклубника.
Пізніше ці слова було спростовано, але, швидше за все, Ґонсало їх таки сказав.
І тут його можна зрозуміти, адже Роналду вимагав від партнерів, щоб вони грали на нього. Тож нічого дивного що Іґуаїну, як центрфорварду, це не надто було до вподоби. Там паче, що в сезоні 2009/10 аргентинець став найкращим бомбардиром “Реала”. Він, а не Роналду. Неабияка неповага до зіркового португальця))
До переходу в “Наполі” про Ґонсало говорили, що він класний форвард для гри з середняками чи аутсайдерами, а от з ТОП-командам він забивати не вміє. В “Наполі” голами “Ромі”, “Фіорентині”, “Інтеру”, “Мілану”, “Арсеналу”, дортмундській “Борусії” і іншим Ґонсало довів протилежне.
Хоча й у “Реалі” в Ґонсало було багато світлих спогадів і пам’ятнихголів. Зокрема у 2008 році. Памплона. 89 хвилина. Іґуаїн приймає м’яча на груди і з льоту пробиває у ближню дев’ятку. “Осасуна” – “Реал” – 1:2. “Реал” чемпіон.
Світлі моменти були і у збірній. Зокрема хет-трик на ЧС-2010 в ПАР у ворота Південної Кореї. Щоправда, похід за кубком світу закінчився для Ігуаїна, Мессі та компанії безславно – 0:4 від Бундестіму.
Та більше, напевне, спогадів неприємних пов’язаних зі збірною. Особливо останнім часом. ЧС-2014 – програш у фіналі вже згаданій Німеччині та Кубки Америки 2015 та 2016 – двічі програш у фіналі від чилійців в серії пенальті… У 2015 році Піпіто свій післяматчевий не забив. Цього не зміг йому пробачити фанат збірної Аргентини, який зустрів одного із антигероїв цієї зустрічі на Ібіці і звинуватив його у невмінні бити пенальті. Мессі, до речі, не забив післяматчевий пенальті у фіналі Копа-2016.
Та у Піпіто все ще попереду, адже йому лише 29 років, а він вже і так багато чого досягнув. А знаєте чому Піпіто? Просто у його батька, теж в минулому футболіста, був дуже великий ніс, а в Аргентині таких людей називають Піпа. Тож Піпіта, це “умєншитєльно-ласкатєльноє”, дісталося нашому герою від його батька.
А ще, найкращий спогад аргентинця – зустріч із Папою Франциском. А ще, як він бере участь у програмі . боротьби з розповсюдженням наркотиків. А ще, він дуже розсіяний і якось ввійшов в скляні двері аеропорту, а ще випадково замкнув свого агента в авто. А ще, найкращий подарунок до свого 10-ліття він може зробити сам собі вже завтра. Нагода пречудова – туринське дербі. Тим паче, що критики кажуть, що Іґуаін наразі не виправдовую вкладених у нього “Ювентусом” 90 мільйонів. І це попри те, що з сімома голами він наразі є найкращим снайпером команди і ділить 6-9 місце списку бомбардирів серії А. Що ж, в матчі з “Торіно” Іґуаін, будемо сподіватися, дасть гідну відповідь скептикам. Тим паче, що вже чотири тури прихильники серії А не бачили голів від нього.
- Альо, Ґонсало? Дякую тобі за голи і за самовіддачу на полі. Щоб ти обходив захисників, як українські політики податки. Щоб м’яч після твоїх ударів притягувало в ворота суперників немов магнітом. Дірявих воротарів тобі і взаєморозуміння і поваги з партнерами по команді. Ну і здоров’я, сімейного благополуччя і всього найкращого.
Твій відданий фанат.