5 причин, чому Ребров – не картинка, а справжній головний тренер “Динамо”

12 Чер, 2015| автор:

Недавній коментар Мірчі Луческу, головного тренера донецького “Шахтаря”, стосовно Сергія Реброва ви вже читали. Серед коментарів було багато емоцій, суперечок і доказів.

Хтось стверджував, що “БФ” вхопився за декілька фраз, не показавши в цілому картину того, що намагався донести Містер, комусь здалося, що текст вигадав сам “БФ”, а хтось намагався об’єктивно дивитися на речі.

Безымянный

 

Безымянный

Безымянный

 

 

 

 

 

 

 

 

Фраза не вирвана з контекста, а якщо хтось вчинив героїчний жест – перейшов за посиланням, то міг побачити мінімум два джерела, які підтверджують написане. Подібні думки часто лунають з різних ефірів, їх можна прочитати в пресі. Луческу це просто завуальовано озвучив. Суть одна – Сергій Ребров не є головним тренером київського “Динамо”. Він – картинка. Всю основну роботу виконує іспанець Рауль Ріанчо, асистент головного тренера.

Саленко? Нє, не чув.

Саленко? Нє, не чув.

Суть зрозуміла. Тепер “БФ” доведе вам, що ця теза – помилкова. Рауль не є “сірим кардиналом”, а Ребров – справжній головний тренер “Динамо” Київ.

Причина №1.

Рауль Ріанчо –  іспанський тренер з фізичної підготовки, що спеціалізується на роботі з футбольними клубами. Два ключових слова – “фізична підготовка”. Саме це його основна направленість. Про це, як мінімум, не варто забувати. Клуби, в яких працював Рауль:

Безымянный

 

“Динамо” і “Рубін”. Розглянемо детальніше:

Рауль приходить в “Рубін”, де головним тренером є відомий Курбан Бердиєв. А одним з гравців виступає саме Сергій Ребров. Тут спрацьовує фактор авторитету – Бердиєв є сильним авторитетом. “Рубін” при ньому завойовує трофеї, не один раз виграє чемпіонство, успішно грає у Європі. Це було ще до приходу Рауля. Від перестановки доданків сума не змінюється. Одного тренера з штабу змінює інший – результат зберігається, жодного впливу на ситуацію він не має, виконує виключно власні обов’язки. Хто головний тренер казанського клубу – Рауль чи Бердиєв?

TASS_4383940-pic510-510x340-18223

 

Бердиєв. Іспанський фахівець – це тільки деталь одного механізму, який заводить головний тренер.

Причина №2.

Коли Блохін був головним тренером, Рауль і Ребров готували для нього всю інформацію, а він її обробляв і брав ті рішення, які вважав потрібними. Коли головним став Сергій, вони зробили акцент на контроль м’яча і компактне розташування на полі. У них – тандем, вони під однаковим кутом дивляться на футбол і йдуть одним шляхом, але Ребров – головний, тому вся відповідальність лежить на ньому. Помічник не повинен говорити те, що хоче чути головний тренер – це неправильно, це фальш. І рішення приймає тільки головний тренер. Чому? Тому що якщо ним буде хтось маніпулювати – це буде відчутно в середині колективу, серед тренерського штабу. Ребров втратив би авторитет вже за лічені місяці після призначення. Цього не сталося. Хто головний авторитет в “Динамо”?

Мбокані. Ребров.

Причина №3.

2014-11-27_IMG_5578

Є такі футболісти, яким важко підлаштуватися під певну структуру гри, тому вони намагаються нав’язати команді свій стиль. Так дуже важко добитися результату. Подібне було при Блохіні, коли легіонери не могли знайти своє місце на полі. Рауль, який на той час входив тренерський штаб “Динамо”, не міг цьому зарадити. Якби він був “сірим кардиналом” – він зміг би вплинути на ситуацію. Чи впливав Рауль на Блохіна?

Ні.

Причина №4.

Ребров обрав вірну лінію для поведінки з підопічними. Якщо від Блохіна вони тільки й чули, що «Я б вийшо, Я б забив, Я б зміг», і тихо злилися, вислуховуючи одні й ті ж історії зі славної молодості Олега Володимировича, то Ребров себе ніколи не випинав. При ньому «Я» змінилося «Ми». Тому що футбол – це колективна гра. Неможливо самостійно впливати на весь тренерський процес. У Києві повноваження Рауля простягаються набагато ширше фізичної підготовки гравців. Перший тайм іспанець часто спостерігає з трибуни, звідки загальна картина матчу краще проглядається, а в перерві висловлює рекомендації і поради головному тренеру. Чи може Ребров не прислуховуватися до порад?

Може. За все відповідає тільки головний тренер.

Причина №5.

Блохін з Раулем – не зміг. Ребров з Раулем – зміг. Якимось чином баланс був знайдений, команда заграла, вона чергувала інструментарій: іноді включала високий пресинг і контроль м’яча, іноді brandon clark. відходила назад і робила ставку на вертикальність. Як Ребров знайшов баланс? Є думка, що заспокійливу функцію виконав саме Рауль. Ребров використав його досвід, знання і мудрість. Частина іспанського футболу. Ребров – це особистість. Спочатку у нього була погана преса, журналісти часто висміювали його, критикували Суркіса за ” чергового динамівця ” у керма. А Ребров всеодно робив те, що хотів. Він навчався і втілював свої вміння в життя. Це не пластиліновий коуч, з якого гравці або преса будуть ліпити те, що їм до душі.

Як розрахувати сили і налагодити контакт з провідними гравцями?

Як дотримати ту межу, що відокремлює свободу творчості від свавілля і анархії на футбольному полі?

Як домогтися того, щоб перехід між ігровими режимами виглядав органічним, природним?

photo_1154_sm3

Ось це робота головного тренера. Важка. Сергій Ребров – справжній головний тренер київського “Динамо” . І цього сезону він гарно попрацював.

Вадим Дідик, “Брутальний футбол”.