“Брутальний Футбол” проаналізував вітчизняний ринок і зібрав топ найприкметніших трансферів літа.
Трансферне вікно в українському футболі все ще триває, однак більшу частину угод, схоже, клуби уже здійснили. Зазвичай представники наших клубів поводяться мляво, не соромлячись об’їдків, підібраних зі столу вільних агентів, однак наразі ми спостерігаємо за готовністю власників команд вкладати кошти. Тож сьогодні говоримо про найдорожчі трансфери українських команд літа 2021-го року. Спеціально для вас ми сформували рейтинг із дев’яти найдорожчих придбань: деякі з них вже приносять реальну користь на теренах нашого чемпіонату.
Денис Антюх
Громадянство: Україна
Вік: 24 роки
Позиція: лівий вінґер
Вартість трансферу: 126 тисяч євро (із “Колосу” в “Динамо”)
Розпочинаємо з Дениса Антюха, який став дебютним підписанням “Динамо” в новому сезоні. На перший погляд, дивний трансфер, враховуючи присутність цілої низки конкурентів: Беньяміна Вербича, Карлоса де Пени, Жерсона Родріґеса та Беніто. З іншого боку, вилами по воді писано: Вербич має проблеми зі здоров’ям, де Пена не проти покинути Київ, а Родріґес мріє про Італію (як виявилося, пішов у Францію).
Антюх має непогані скіли і правильний паспорт: якщо Мірча займеться універсалом, то з нього можуть вийти люди — у збірній України давно проблема з вінґерами, у їхній нестачі ми переконалися під час Євро-2020. Як ні, то 126 тисяч євро — не надто страшні гроші, щоб за ними побиватися у випадку невдачі. Поживемо-побачимо.
Олександр Піхальонок
Громадянство: Україна
Вік: 24 роки
Позиція: центральний півзахисник
Вартість трансферу: 300 тисяч євро (із “Шахтаря” в “Дніпро-1″)
“Дніпро-1” — чи не єдиний клуб УПЛ, який, окрім “Динамо” та “Шахтаря”, купує (спеціально зробимо акцент на останньому слові). Наприклад, торік дніпряни запросили Артема Довбика за 450 тисяч євро, тепер же їхнім повноцінним придбанням став Олександр Піхальонок — центрхав, чий контракт з 2014-го належав “помаранчево-чорним”, нарешті позбувся кріпацтва. Ціна питання — 300 тисяч євро.
Піхальонку не звикати до “Дніпра-1”, адже саме там за орендою він провів сезон 2020/21 : грав небагато і, як підсумок, з’явився у 15 матчах (не слід забувати про коронавірусну інфекцію та апендицит, які завадили хлопцю). Тим не менш, відведеного часу вистачило, щоб переконати керівництво у професійній придатності: на це натякають 7 гольових і присутність у трійці найкращих асистентів.
Олексій Гуцуляк
Громадянство: українець
Вік: 23 роки
Позиція: лівий півзахисник
Вартість трансферу: 500 тисяч євро (із “Десни” в “Дніпро-1”)
Ще один перехід, оформлений дніпрянами. Олексій Гуцуляк добре відомий по львівських “Карпатах” та “Десні”, а також завдяки оренді у “Вільярреал” (щоправда, там не зіграв жодної хвилини).
Загалом, “Дніпро-1” провів хорошу роботу на трансферному ринку: за підсумками минулого сезону лівий півзахисник двічі засмутив ворота суперника (постраждали “Рух” та “Олександрія”) та віддав 7 результативних передач. Що тут говорити, якщо це другий показник ліги — перше місце взяв Дентінью, у якого на 2 асисти більше. Топ-угода за сьогоднішніми реаліями УПЛ.
Матеус Пейшоту
Громадянство: Бразилія
Вік: 25 років
Позиція: центрфорвард
Вартість трансферу: 150 тисяч євро (із “Ред Булл Браґантіно” в “Металіст”)
А ось тут на авансцену вривається “Металіст” — Олександр Ярославський повернувся до справи і взяв на озброєння протоптаний роками латиноамериканський вектор комплектації команди. Як йому вдалося завербувати найкращого бомбардира бразильської Серії А та водночас заплатити за перехід лише 150 тисяч євро — справжня загадка.
Судячи з відгуків іноземної преси, Пейшоту не пальцем роблений: у поточному сезоні гравець, попередньо орендований “Жувентуде”, з’явився у 12 матчах, настріляв 7 м’ячів та ще 4 рази асистував партнерам. Чекаємо від нього подвигів на теренах Першої ліги.
Браян Ріаскос
Громадянство: Колумбія
Вік: 26 років
Позиція: центрфорвард
Вартість трансферу: 600 тисяч євро (із “Насьйонала” в “Металіст”)
Ще одне гучне запрошення “Металіста”, ще один іноземець родом із Південної Америки. Колумбієць Браян Ріаскос спробував себе в низці клубів, мандрував Бразилією та Португалією, поки на три роки не осів у “Насьоналі”. Загалом продемонстрував гідний футбол, напрацювавши на 36 результативних дій у 86 поєдинках.
Враховуючи перебування у топовому чемпіонаті і приємну оку статистику, хтось може задати резонне питання: чому Україна, чому саме “Металіст”? Відповідь проста: за підсумками минулого сезону “Насьонал” понизився у класі і відчайдушно шукав потенційних покупців. Ярославський вгамував апетити португальців і тепер універсальний нападник чілить у його проєкті.
Ерік Рамірес
Громадянство: Венесуела
Вік: 22 роки
Позиція: центрфорвард
Вартість трансферу: 1,75 млн євро (із ДАКу 1904 в “Динамо”)
Зустрічаймо Еріка Раміреса — він займає почесне п’яте місце. Венесуельський новачок “Динамо” намагався зарекомендувати себе на батьківщині, пробувався у чемпіонаті Чехії і таки “вистрелив” у Словаччині. За підсумками минулорічної кампанії центрфорвард відвантажив 17 м’ячів, завдяки чому посів другу позицію у бомбардирському заліку Фортуна-ліги.
Ймовірно, ці показники спокусили Мірчу Луческу і кияни оформили трансфер за 1 мільйон 750 тисяч євро. Цікавить інше: як перший венесуелець в історії УПЛ конкуруватиме з Владиславом Кулачем, Іллею Шкуріним та Владиславом Супрягою? А ще ж повернуться травмовані Артем Бєсєдін і Ібрагім Карґбо-молодший. Словом, в столичній команді розгорнеться своя гра престолів.
Вітіньйо
Громадянство: Бразилія
Вік: 22 роки
Позиція: лівий вінґер
Вартість трансферу: 6 млн евро (із “Атлетіко” Паранаенсе в “Динамо”)
Якщо вірити ЗМІ, Вітіньйо обійшовся “Динамо” в 6 мільйонів євро. На папері під’їде потужне підсилення та адекватна заміна травматичному Беньяміну Вербічу.
Бразилець — випускник академії “Атлетіко” Паранаенсе, взяв участь в 60 зустрічах, настріляв 15 м’ячів та віддав 7 передач. В 2019-му став чемпіоном країни, тріумфував в першості штату, а до цього взяв Копа Судамерікана (аналог нашої Ліги Європи). Цінність Вітіньйо полягає і в тому, що південноамериканець досить різнобічний футболіст: йому заввиграшки відпрацювати на протилежному фланзі нападу або опуститися нижче, на позицію плеймейкера.
Вінісіус Тобіас
Громадянство: Бразилія
Вік: 17 років
Позиція: правий захисник
Вартість трансферу: 6 млн евро (із “Інтернасьйонала” в “Шахтар”)
В топ-чотири потратив Вінісіус Тобіас, представник “Інтернасьйонала”, який приєднається до “Шахтаря” лише в лютому 2022-го. Все просто: саме тоді правому захиснику, покликаному скласти конкуренцію Додо, виповниться вісімнадцять. Поки ж прудконогий бразилець, за якого українська сторона виклала на стіл 6 мільйонів євро, продовжує прогресувати в молодіжці “червоних”. Зима близько.
Лассіна Траоре
Громадянство: Буркіна-Фасо
Вік:20 років
Позиція: центрфорвард
Вартість трансферу: 10 млн євро (із “Аяксу” в “Шахтар”)
Трійку відриває двадцятирічний Лассіна Траоре. Уродженець Буркіна-Фасо приїхав до Києва з Амстердаму: “Аякс” погодився продати нападника за 10 мільйонів євро. Треба сказати, що на папері “Шахтар” провернув мегакруту угоду: Траоре — молодий, талановитий та впізнаваний персонаж. Вперше про виконавця всерйоз заговорили у жовтні минулого року: Лассіна долучився до розгрому “Венло” із рахунком 13:0. В тому матчі хлопчина відзначився пентатриком та 3 результативними передачами.
Зауважимо, що Траоре вже відпрацьовує вкладені у нього дивіденди: в 9 матчах хлопець настріляв 5 голів.
Марлон
Громадянство: Бразилія
Вік: 25 років
Позиція: центральний захисник
Вартість трансферу: 12 млн євро (із “Сассуоло” в “Шахтар”)
Срібна сходинка списку дістається Марлону, за якого “Сассуоло” отримало 12 мільйонів євро. Трохи неочікуваний перехід (не кожний погодиться змінити топ-п’ятірку на УПЛ), втім зрозумілий: захисник пішов за Роберто Де Дзербі. Окрім періоду, проведеного в Італії, випускник “Флуміненсе” побував у “Барселоні” та “Ніцці”, але там не досягнув бодай-якихось висот. Зрештою, Марлону нічого хвилюватися: поряд добре знайомий тренер, хороша зарплатня та можливість зіграти в Лізі чемпіонів.
Педрінью
Громадянство: Бразилія
Вік: 23 роки
Позиція: правий вінґер
Вартість трансферу: 18 млн євро (із “Бенфіки” в “Шахтар”)
І на першому місці нашого рейтингу розташувався Педрінью. Вихованець “Корінтіансу” перейшов до “Шахтаря” транзитом через “Бенфіку” та коштував Палкіну і Ко 18 мільйонів євро. Між іншим, це другий за дорожнечею трансфер в історії “гірників” — перша сходинка відведена сумнозвісному Бернарду, який обійшовся клубу в 25 мільйонів євро.
Сподіваємося, що Педрінью виглядатиме куди краще, ніж його співвітчизник, і виправдає очікування.