• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Статті

Як Мессі йшов з “Барси” в “ПСЖ”: повна історія

Павло Кушнєрук автор: Павло Кушнєрук
12.08.2021 23:19
в Статті
0 0
0
Як Мессі йшов з “Барси” в “ПСЖ”: повна історія
169
Переглядів
ПоширитиТвітнути

“Брутальний Футбол” розібрався, чому культовий аргентинець змінив Барселону на Париж.

Ліонель Мессі покинув “Барселону” після двадцяти одного року перебування у клубі. Новина стала шокуючою та блискавкою заполонила медійний простір. Якщо торік шестиразовий володар “Золотого м’яча” мав усі підстави, щоб залишити Каталонію — через провальні результати та тривалу війну з президентом Жузепом Бартомеу — то зараз сторони, здавалося, дійшли до спільного знаменника.  

Чому? По-перше, з’явилося світло в кінці тунелю. За підсумками минулого сезону “синьо-гранатові” виграли перший трофей за два роки — ним став Кубок Іспанії, здобутий у боротьбі з “Атлетиком” (матч завершився з рахунком 4:0, а сам Мессі відзначився дублем).

По-друге, президентське крісло отримав добре знайомий Жуан Лапорта — людина, за якої Лео зробив дебютні кроки та зрештою досягнув небачених висот. Не дивно, чому однин із пунктів передвиборчої програми, підготовленої функціонером, стосувався обов’язкового утримання аргентинця. 

Як бачимо, умова не виконана: спочатку Ліонель став вільним агентом — контракт сплив 1 липня і вже тоді породив низку чуток, пов’язаних з майбутнім гравця. Втім, було переконання, що ситуація налагодиться: мовляв, Мессі хоче зосередитися на Кубку Америки, після закінчення якого зі світлою головою і сяде за стіл перемовин.  

14 липня Фабріціо Романо, чий авторитет не підлягає сумнівам, відрапортував: процес запущений — “Барселона” запропонувала вихованцю п’ятирічну угоду і ось-ось врегулює останні деталі. Причому Мессі погодився на суттєве зменшення зарплатні — більш ніж 50 відсотків. Згідно нового договору він би отримав у перший сезон 20 мільйонів євро, після 2023 року розмір виплат поступово б знижувався — все заради того, щоб “Барселона” розгребла фінансовий завал.

На нещодавній пресконференції цю інформацію підтвердив Лапорта; він же розкрив тонкощі переговорів: розглядався варіант з дворічним терміном, який в подальшому справді “виріс” до літа 2026-го. В обох випадках футболіст йшов назустріч “блауґранас” і за великим рахунком залишилися формальності — поставити підпис. Ідеальна відповідь критикам, які гадали, що Лео маніпулює клубом, вибиває якомога більші гроші і тому затягує процес. 

У підсумку сам Лео сказав наступне:

“Я знизив зарплату на 50%, а більше мене ні про що не просили. Чутки про те, що після цього мене попросили відмовитися від ще 30% зарплати, — брехня. Такого не було, це неправда. Ми зробили все можливе, але залишитися я не зміг. Я завжди був чесний з уболівальниками. Навколо багато чуток, часто вони помилкові. Найважливіше для мене — сказати людям, які дали мені так багато, правду”.

Тоді ж чому цього не трапилося? Виокремимо дві ключові причини:

Ла Ліга відмовилася змінювати зарплатну стелю

Якщо ви не знали, то вона встановлена з 2013 року і спрямована на фінансовий контроль клубів. Специфіка полягає в тому, що саме Ла Ліга визначає подібні моменти: опирається на звітності щодо формування бюджету, дотримання фінансового фейр-плей, рахує попередні витрати на зарплатню та трансфери і лише тоді виносить вердикт. 

Наприклад, два роки тому “Барселона” оперувала лімітом у розмірі 671 мільйон євро, в сезоні 2020/21 сума зменшилася фактично вдвічі і склала 347 мільйонів. Головна причина такого падіння зумовлена недалекоглядністю, прогалинами у плануванні та, як не дивно, коронавірусом.

Нинішні цифри, доступні для каталонців, достеменно невідомі. Втім тут можна обійтися без прогнозів — якщо пішов Лео, значить “Барселона” вимушена рахуватися з крихтами (ЗМІ говорять про 150-180 мільйонів, ліміт на рівні “Вільярреала”). Лапорта спробував домовитися з президентом Ла Ліги Хав’єром Тебасом, але той рішуче відкинув прохання: мовляв, ми не будемо закривати очі на зарплатну стелю заради контракту Мессі.

Треба сказати, що частина вболівальників нещадно розкритикувала позицію очільника чемпіонату, проте він повторно відмахнувся — “синьо-гранатові” самі винні, що втратили настільки цінний актив. Словом, саме про ці “фінансові та структурні перешкоди” йшлося у заяві клубу, присвяченій остаточному розлученню із Лео.  

Друга причина звучить так: 

“Барселона” не продемонструвала гнучкість і досягла рекордних боргів

Окрім прощання з Мессі, Лапорта наголосив, що “в нас жахливе фінансове минуле”, “на зарплати йде 110 відсотків нашого доходу” та що “клуб вищий, ніж гравці, тренери, директори”. Загальний борг “Барселони” сягає 1 мільярд 173 мільйони євро, за прогнозами ж майбутньої кампанії “блауґранас” зафіксують збитки у розмірі 487 мільйонів євро.

“Щоб платити зарплатню в 25 мільйонів євро, ми повинні розвантажити відомість на 100 мільйонів. А це багато гравців. Спортивний менеджмент працює над скороченням загальної суми окладу. Є гравці, з якими ми досягли угоди, але з іншими все не так просто. Ми знаходимося в дуже небезпечній ситуації, що тягне за собою безліч ризиків для організації і вимагає часу. З огляду на ту зарплату, яка була запланована для Мессі, на зарплати пішло б 110 відсотків нашого доходу”,

підкреслив функціонер

З одного боку, Лапорту можна зрозуміти: Мессі хоч і зменшив апетит, але в перспективі ризикує потопити клуб. А так можна заощадити 200 мільйонів євро, якщо вірити різноманітним виданням. Грубо кажучи, президент обрав найменше зло, бо не встиг за об’єктивно короткий термін навести порядок: наприклад, скоротити відомість. 

“Барселона” не могла відмовити собі у підсиленні складу, Серхіо Аґуеро, Мемфіс Депай та Ерік Ґарсія хоч і дісталися безкоштовно, все одно впливають на бюджет. Не забуваймо і про появу Емерсона Лейте, придбаного у “Бетіса” за 9 мільйонів євро — він теж вписаний у розділ “витрати”.

Лапорта не розчистив авгієві стайні, не скинув баласт у вигляді Нету, Самюеля Умтіті, Міралема П’янича, Філіппе Коутінью та Усмана Дембеле; можна було б з легкістю відмовитися від послуг Антуана Ґрізманна та Мартіна Брайтвайте , якби цього коштував Мессі. 

Втім, ситуація склалася так, якою ми її бачимо безпосередньо зараз: Мессі — більше не захищає кольори рідної команди. Безумовно, це велика втрата для “Барселони” і від того дуже інтригуюче, як “синьо-гранатові” розплутають цей клубок.

ПоширитиТвітнути
Павло Кушнєрук

Павло Кушнєрук

Адміністратор, колишній Добряк/нинішній Хейтеряк "Брутального Футболу". Картонний фанат "Ноттінґем Форест", який дивиться максимум три матчі за участю "лісників" у рік. Любитель історії і олдскулу, коли трава була зеленішою, а твоя мамка молодою самицею  

Схожі Пости

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
Статті

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

Червень 26, 2022
Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Наступне
Апокаліпсис не сьогодні: як “Барселона” виграє від втрати Ліонеля Мессі

Апокаліпсис не сьогодні: як "Барселона" виграє від втрати Ліонеля Мессі

    Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
    Статті

    Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

    автор: Павло Кушнєрук
    Червень 26, 2022
    0

    Відповідаємо на низку важливих питань. Днями "Ноттінґем Форест" закрив опцію центрального нападника — придбав у берлінського "Уніона" Тайво Авоньї. Ми...

    Читати більше

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Дніпро-1" "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Ноттінґем Форест" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Довбик Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти