“Десна”: Знову у Прем’єр-Лігу, або Чому про Чернігів забули?

22 Бер, 2016| автор:

Аве брутали! Перша ліга повертається до життя після зимової сплячки, а разом із нею, і “Десна”(Чернігів).

ПФЛ

ПФЛ продовжує весняну частину!

У другому по значущості чемпіонаті України (а за видовищністю, на мою думку не гірший, а навіть кращий нашої Прем’єрки) визначились найбільш стабільні за фінансами та інфраструктурою клуби – “Зірка”, “Оболонь-Бровар”, “Іллічівець”, “Черкаський Дніпро” та “Геліос”, їх згадують у ЗМІ, вони постійно на видноті, але чомусь всі забули про чернігівську “Десну”, яка є одним із “аксакалів” чемпіонатів ПФЛ, а даремно…

Можна говорити “яка Прем’єр-Ліга, вони ж на 11 місці, нехай хоч не вилітять”, “та куди з таким стадіоном у вишку” (а наш “Гагарінштадіон” відомий футбольних колах, його “піарили” і Містер, і Маркевич, ну і звичайно експерт програми “ПроФутбол” Олександр Іщенко), але керівництво “Десни” дало чітку задачу – закінчити цей сезон в 5-ці, наступний в топ-3 і вихід до вищого дивізіону, а президент в свою чергу бере на себе заміну двох полів, подальшу реконструкцію дерев’яної трибуни та максимальний карт-бланш тренерському штабу для підписання гравців.

"ГагарінШтадіон"

“ГагарінШтадіон”

Головний тренер Олександр Рябоконь теж висловився з цього приводу :

Все реально, при щоденній роботі та підтримці з боку керівництва ми можемо вийти в Прем’єр-лігу. Задача на наступний сезон – зайняти місце в першій трійці.

У весняній частині чемпіонату будемо награвати молодих гравців, зможемо оцінити рівень гри і залишимо найкращих, тих, хто дійсно відповідає вимогам “Десни”. А літом підсилимося кількома гравцями високого рівня, закриємо проблемні місця – президент готовий виділяти кошти на нових футболістів та створення для них хороших умов. Задача дуже цікава і потрібна, Чернігів має бути представлений в Прем’єр -лізі.

Олександр Рябоконь

Головний тренер СФК “Десна” – Олександр Рябоконь

Але чернігівські вболівальники з великою насторогою відносяться до таких амбіційних закликів, бо вже як кажуть “обпеклися”. Йдеться про часи, коли “Десна” була на відстані витягнутої руки від Прем’єр-ліги, а саме сезон  2007/2008, коли “Десна” протягом сезону була звично в топ-3, але в заключних матчах не змогла видати найкращу гру і опинилася на 4-му місці. Все це відбувалось за президентства Олексія Савченка.

Мер та Президент футбольного клубу

Президент ПФК “Десна” – Олексій Савченко, з тодішнім мером Чернігова – Олександром Соколовим

Він тоді настільки “розкрутив” бренд “Десни”, що на кожну гру приходив майже повний стадіон (багато хто каже, що люди ходили на салют, що був після гри), гравці стали народними героями Чернігова, саме так їх сприймали, і я тоді ще малим бешкетником брав у гравців автографи. Дійшло навіть до того, що з чернігівськими гравцями, зняли кліп для гурту “Арктика”.

Ніхто не сумнівався, що Сіверяни потраплять у наступному сезоні у вищий дивізіон, але цю гармонію в одну мить розбила всім відома на той час в українському футболі фраза президента “Десни” Олексія Савченка:

Грала не „Десна“, а грали мої “бабки” та амбіції. Кожна гра мені коштувала від 5 до 15 тисяч доларів. Я можу пофамільно назвати суддів, які брали гроші і людей, котрі їх canadian drug shop for generic cilias. їм давали. Коли я перестав їм платити, то став таким і спортивний результат, який нині і заслуговують футболісти.

Після цих слів Чернігів забув навіть про мрії потрапити до Прем’єр Ліги на довгі 8 років. Потім були зміни президентів клубу, суперкамбеки проти тодішньої “Оболоні” Максимова, балансування команди на межі зникнення з футбольної мапи України, але це вже зовсім інша історія…

Декілька слів про теперішнє керівництво клубу, і їх роль в розвитку команди. Їхній шлях у професійному футболі розпочався 9 липня 2010 року, коли вони врятували чернігівську “Десну”, через створення нової юридичної особи. Клуб взяли під “крило” конгломерат бізнесменів і компаній, а президентом обрали Олексія Чеботарьова. Він доволі не публічна особа, навколо нього дуже багато чуток, але від себе хотів би сказати, що треба доводити свою позицію не розмовами (як роблять деякі керівники клубів тієї ж Прем’єр-ліги), а саме діями. Новим керівництвом задоволений і тренерський штаб.

Тож хотілося б побажати вболівальникам мого рідного клубу – терпіння, гравцям – наснаги, ну а керівництву клубу – виконання своїх обіцянок та входження, нарешті, в еліту українського футболу!

P.S. А я вірю, що “Десні” до снаги підкорити цю вершину, та поповнити список обласних центрів, де є клуб Елітного Дивізіону! Вперед до перемог! Ми Сіверяни – Ми найсильніші!

Десна

“Разом і до кінця”

Денис Шапошніков, Брутальний Футбол