• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Статті

Едеґор в “Арсеналі”: лох чи бог?

Павло Кушнєрук автор: Павло Кушнєрук
22.08.2021 12:40
в Статті
0 0
0
Едеґор в “Арсеналі”: лох чи бог?
702
Переглядів
ПоширитиТвітнути

“Брутальний Футбол” реагує на трансфер Мартіна Едеґора в “Арсенал” і відповідає на вічне питання. 

Мартін Едеґор повноцінно приєднався до лондонського “Арсеналу”, чим дав підґрунтя для жвавих суперечок в медіапросторі. Тут дві сторони медалі: в ньому бачать недалекого хлопця, який побоявся конкуренції в Мадриді та водночас амбітного футболіста, що хоче рухатися вперед, а не полірувати лаву запасних. Хіба це не причина піти? Ще й яка. 

Давайте спробуємо відповісти на вічне питання, яке зустрічалося науковцями ще на наскельних малюнках: бог чи лох? Розставимо всі крапки над “і”.  

https://twitter.com/Arsenal/status/1428996105950449671

Лох

Едеґор сприймається аудиторією як невдаха через видані цією ж аудиторією аванси. Ви пам’ятаєте отой хайп, який виник навколо норвежця взимку 2015-го? “Реал” купує шістнадцятирічного школяра, дає йому зарплатню в більш ніж 2 мільйони євро і залучає до першої команди. Нічого собі! Мартін фотографується з Кріштіану Роналду та Хамесом Родріґесом, зростає в кантері під наглядом самого Зінедіна Зідана — що ще треба для повного щастя? 

Втім, щось не так: Едеґор демонструє свій характер — не подобається схема, підібрана Зіданом, плюс, над головою нависає батько, який всіма правдами-неправдами прагне підсунути чадо ближче до основи (п’ять тренувань на тиждень, прописаних за контрактом, не хочете?). Логічно, що Мартін мало спілкується з партнерами по кантері та тримається обабіч; як підсумок, він за зрозумілими причинами не потрібен ні Карло Анчелотті, ні Зідану та перетворюється на відвертого “пасажира”. На виході — 63 матчі, проведені в “Кастільї”, 5 голів та 8 результативних передач. Стата, м’яко кажучи, не найс. 

Складно сказати, чи хворів Едеґор зірковою хворобою. А от від гіперопіки постраждав точно: Ганс Ерік Едеґор як колишній професійний футболіст краще знав, як треба працювати з сином (дійсно, нащо Зідан?) і контролював його кожен крок. Ми б не здивувалися, якби склалася класична історія: міг вийти типовий закомплексований татовий синочок, абсолютно неготовий до самостійності, як-от, наприклад, Ален Халілович (до речі, де він? Виявляється, в двадцять п’ять без клубу і біля розбитого корита). На щастя, Мартін пішов правильною стежиною. 

Другий момент стосується сучасності: так, Едеґор класно виглядав в “Реал Сосьєдаді”, проте не став битися за місце під сонцем по поверненні в Мадрид. Хіба це не поведінка лоха? Змиритися з наявністю більш кваліфікованих конкурентів і “злитися” за першої нагоди? Судіть самі: Тоні Кроос наразі травмований, Феде Вальверде ще не відійшов від наслідків минулих пошкоджень — хіба не сприятливе середовище, щоб хапатися за шанс? Тим паче Анчелотті задекларував, що перевірить усіх; можна не боятися, що когось проігнорують і швиденько “спишуть”. 

Едеґор спасував і відправився туди, де гарантовано отримає практику. Лондонський “Арсенал” — доволі хитка конструкція, фактично норвежець добровільно прирік себе на відсутність єврокубків і низку проблем, супроводжуваних убогістю “канонірів”. Не кажіть, що це не так: інакше б не сталася поразка тому ж “Брентфорду”. Під Мікелем Артетою давно горить земля і саме з ним зв’язався Едеґор. Так-так, вердикт напрошується сам собою. 

Бог         

Едеґор не заслуговує такого хейту, якщо знати деталі. В “Реалі” майже ніколи не розглядали юнака як повноцінну бойову одиницю, до того ж Карло Анчелотті ще за першої каденції не знав, що з ним робити. Все просто: тренер отримав у розпорядження футболіста, якого не просив.

“Коли Флорентіно Перес купував Едеґора, я просто повинен був це прийняти. На додаток до всього, президент вирішив, що Мартін повинен провести 3 гри за першу команду. Це був такий піар-хід. Едеґор може стати найкращим у світі, але мені все одно, тому що я не просив купувати цього футболіста. Це покупка — просто піар”,

сказав італієць в 2016-му. 

Зрозуміло, що це не скидає з плечей Мартіна відповідальність за провалений період в “Кастільї”. Флорентіно Перес сподівався просунутися на скандинавський ринок, проте глобально прорахувався: хлопець, оповитий своїми мульфільмами в голові, займався бозна-чим, але не футболом. Анчелотті на нього не покладався і, мабуть, радо видихнув, коли Едеґор скотився вниз — банально немає з ким працювати. 

Скандинав зробив найголовніше: дистанціювався від батька і став тверезо оцінювати речі. Ось як він описав свій перехід в шістнадцять у більш зрілому віці:

“Це було злегка шалено, якщо чесно. Я не до кінця усвідомлював, що відбувається, тому що був дитиною. Я завжди чекав від себе більшого, ніж інші. Найважче — зробити так, щоб я сам був задоволений собою”.

Мартін усвідомив вину і не захотів сидіти на місці. Комусь може здатися, що оренда в “Геренвен” — помилка, яка взайве підкреслила безталанність півзахисника. 43 матчі, 3 м’ячі та 5 асистів — як тут не засміятися? Родзинка в тому, що Едеґор приїхав в Нідерланди не до кінця сформованим виконавцем, тож керманичу “суперфризів” Юрґену Стреппелу довелося заново вчити норвежця. А чим він міг похизуватися? Нарізками на YouTube? 

Подальший перехід у “Вітесс” показав, що Едеґор як пластилін — можна щось ліпити, якщо він знаходиться в правильних руках. Лєонід Слуцький вміє розвивати молодь (у цьому ми переконалися на прикладах Алана Дзаґоєва, Алєксандра Головіна та Хвічі Кварацхелії) і норвежець не став винятком.  

Якщо Стреппел поставив Мартіна на ноги, то Слуцький зробив з нього універсала, розширив спектр можливостей, вписав у ряд тактичних схем і дав добро на креатив. 

“Неможливо щось спрогнозувати в футболі, потрібно постійно працювати та розвиватися. “Вітесс” – це однозначно не крок назад. Я відчуваю, що прийшов в ідеальне місце, щоб зробити наступний крок. Я щасливий, де зараз знаходжуся”,

зізнався Едеґор в одному з інтерв’ю. 

Гріх на щось жалітися: з огляду цифр центрхав видав відмінний, найрезультативніший сезон у кар’єрі. Так, в кампанії 2018/19 він взяв участь у 39 поєдинках, впродовж яких відзначився 11 голами и 12 передачами. Нічого собі! 

Оренда в “Реал Сосьєдад” сприймалася логічним, виваженим кроком: Едеґор “бустанувся” у середовищі, де це дають зробити, та повернувся туди, де від нього чекають певний рівень. Якби Мартін облажався в Сан-Себастьяні, ми б сміливо записали його в аутсайдери і ось зараз би не розводили балачки. Однак футболіст вразив нестандартним підходом, відкритістю, готовністю вести гру і диктувати свої умови. Шикарний початок розіграшу 2019/20, непогана середина і змазана кінцівка натякнули, що Едеґор все ще росте і не збирається зупинятися на досягнутому. 

Мартіна визнали одним із відкриттів сезону, “Marca” (між іншим, промадридська газета) взагалі вписала його до символічної збірної. Потрапляння в єврокубки, вихід у фінал кубка Іспанії — це не показник? Це відсутність амбіцій і привід затаврувати гравця лохом? 

А, не дотягує до мадридського “Реалу”? Риторика така: що Зідан, що Карло Анчелотті тиснуть на те, що Едеґор не хоче конкурувати та з власної вини прагнув покинути “Сантьяґо Бернабеу”. Цікаво, чим це викликано? Планувалося, що Мартін проведе в “Сосьєдаді” два роки, однак оренда була розірвана — він нібито знадобився Зідану. 

Визнаємо, норвежцю частково не пощастило травмою, але 367 хвилин дають підстави робити позитивні висновки? Оскільки Едеґора видерли з Країни Басків, де він прогресував, то де обіцяна практика в “Реалі”? Чи не краще піти?

Повернувшись до Іспанії, Анчелотті повів себе досить демократично: сказав, що вірить в Ґарета Бейла, Іско, Марсело — всіх-всіх-всіх. Правильна тактика, яку сприйняли неоднозначно: Іско — кабан, Бейл — гольфіст, а Марсело (пробачте, капітан Марсело) давно скис і за адекватної конкуренції не пройшов би до одиннадцятки. Зате Едеґор вже у Лондоні. 

*** 

Едеґор продемонстрував на тривалій дистанції, що не є тупоголовим бігунком. Якось дуже підозріло, що йому не хочеться грати в найкращій команді в історії футболу. Зате є факт: молодь в стані “вершкових” не особливо додає (Родріґо, Вінісіус Жуніор, Марко Асенсіо, який натякнув, що всім задоволений і не хоче виходити з зони комфорту — прикметні приклади). 

На нашу думку, Мартін вчинив абсолютно правильно, що поїхав на Туманний Альбіон. В Едеґора НЕМАЄ ЧАСУ ЧЕКАТИ, йому необхідно ГРАТИ, щоб не залишитися таким, яким його бачать хейтери. Не забувайте, що норвежець старший на три дні, ніж Кіліан Мбаппе — поки один шукає себе, інший рахується претендентом на “Золотий м’яч”. Такі справи.  

А, ну і ще одне: Андрію Луніну треба вчинити так само, як і Едеґору. Досить уже. 

ПоширитиТвітнути
Павло Кушнєрук

Павло Кушнєрук

Адміністратор, колишній Добряк/нинішній Хейтеряк "Брутального Футболу". Картонний фанат "Ноттінґем Форест", який дивиться максимум три матчі за участю "лісників" у рік. Любитель історії і олдскулу, коли трава була зеленішою, а твоя мамка молодою самицею  

Схожі Пости

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
Статті

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

Червень 26, 2022
Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Наступне
Фарм-клуби “Динамо” і “Шахтаря”. Кому потрібне мінікласичне і чи це легально?

Фарм-клуби "Динамо" і "Шахтаря". Кому потрібне мінікласичне і чи це легально?

    Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
    Статті

    Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

    автор: Павло Кушнєрук
    Червень 26, 2022
    0

    Відповідаємо на низку важливих питань. Днями "Ноттінґем Форест" закрив опцію центрального нападника — придбав у берлінського "Уніона" Тайво Авоньї. Ми...

    Читати більше

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Дніпро-1" "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Ноттінґем Форест" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Довбик Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти