Молдова, болгари і Саакашвілі: як БФ побував на святі футболу

23 Сер, 2015| автор:

У всіх країнах кубок – це той турнір, де команди з нижчих ліг можуть зіграти з представниками елітного дивізіону, з грандами місцевого футболу. Виключенням не стала й Україна. Проте у нас навіть пішли далі – фіналісту Ліги Європи “Дніпру” випала доля зустрітися з аматорською командою! А саме з клубом “Балкани” із села Зоря на Одещині, який у ранзі переможця аматорського Кубку України у попередній стадії пройшов друголігову “Скалу” зі Стрия.

IMG_2849

Не питайте мене як я добирався до Одеси. Питайте мене, як я добирався до Зорі. Одесит Сергій виявився одним із найпозитивніших водіїв, з якими доводилося їздити. Фірмовий одеський музончик, жарти – все, як треба.

По дорозі ми навіть заїхали у Молдову, а саме у невизнану республіку Придністров’я. 

IMG_2881

Але невдовзі повернулись в Україну, і прибули на стадіон саме вчасно.

IMAG6585

Щоб ви розуміли, усі прилеглі вулиці були забиті машинами.

IMAG6583

На матч прийшло не те що все село, а люди з усієї округи.

CU_nSTgwJGU

Діти, дорослі, літні люди – для них це було справжнє свято, як і говорив один з гравців команди господарів напередодні.

IMG_2858

IMG_2866

Я не втомлююся повторювати, що справжній футбол, він тут – у селах, у дворах, у містах, де є команди з нижчих ліг. Тут немає “грошових мішків”, надмінності, пафосу, елементів шоу, в яке перетворюють футбол. Тут є те головне, за що кожен з нас полюбив цю гру – щирі емоції. І саме вони виходять не передній план.

А атмосфера на стадіоні просто вражала. Справжня екзотика!

А у перерві навіть можна пограти у футбол на хорошому газончику.

Гравців “Балкан” треба було бачити зблизька – у них просто іскри з очей летіли. Вони грали з душею, і здається були готові відбігати ще кілька матчів підряд. Гра аматорів заслуговує лише схвальних відгуків – вони реально дали бій одному з лідерів нашого футболу, який грав основним складом.

Врешті “Дніпро” все ж таки дотиснув “Балкани”. Руслан Ротань забив хвилин за 10 до кінця, і дніпряни, втримавши рахунок, пройшли в 1/8 Кубку.

IMG_2868

Але гравці “Балкан” все одно пробіглись колом пошани і viagra new zealand. отримали заслужені оплески. Святкували й місцеві ультрас.

IMAG6613

Міша Саакашвілі був тут як тут. Після матчу вибіг на поле повз стюардів і почав роздавати інтерв’ю.

IMG_2864

А до вболівальників “Дніпра”, яких було понад 150 чоловік, після матчу підійшов Валентин Полтавець, який свого часу грав за дніпропетровський клуб, а нині працює у тренерському штабі “Балкан”. Він тепло поспілкувався з фанами і зробив спільне фото.

Щоб ви розуміли, Зоря, як і багато населених пунктів навколо – це така собі маленька Болгарія, адже понад 80% місцевих – болгари за національністю. Таку машину побачили відразу після гри – водій був у футболці збірної Болгарії.

IMG_2876

По дорозі назад з нашим новим водієм трохи потягалися у швидкості із автобусом “Дніпра”. Врешті, вони забарились на заправці, і ми швидше добрались до Одеси.

IMG_2880

А вночі, пробираючись уже нічним Миколаєвом до автовокзалу потрапили на анонс футбольчика. Учора миколаївці перемогли 2:1.

IMG_2893

Пам’ятайте, що футбол – це не лише 2 по 45 по телевізору, не лише заруби між грандами у топ-чемпіонатах, не лише трансфери за десятки мільйонів євро. Футбол навколо вас. І чим ближче ви до нього, тим більше насолоди отримуєте.

Володимир Скиба, Брутальний Футбол